Προς το περιεχόμενο

Πετάλια απο την προενίσχυση ή effect loop?


Minoru

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά θα ήθελα να κάνω αυτήν την ερώτηση ως προς τα προτερήματα και μειονεκτήματα σε

κάθε περίπτωση.

Επίσης τι γίνεται όταν πέφτουμε σε έναν ενισχυτή που απο την φύση του δεν είναι crystal clear (έναν jcm 800 για παράδειγμα, μου έτυχε πρόσφατα αν και πρέπει να ομολογήσω πως μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα που είχα με όλα τα εφέ απο την προενίσχυση)

Θυμάμαι χαρακτηριστικά τον superfunk σε κάθε ευκαιρία να εμμένει στο να περνάς τα εφέ απο την προενίσχυση και ομολογώ μου έχει κάτσει απο τότε που  το είδα να το λέει πρώτη φορά και έχω φτάσει στο σημείο να παίρνω distortion μόνο απο τα πετάλια για να μένει καθαρός ο ενισχυτής για να περνάω  όλα τα εφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχειρήματα υπέρ και κατά αυτού είναι εντελώς ακαδημαϊκά - εγκυκλοπαιδικά μπροστά στο γούστο και προτιμήσεις του καθενός, ανάλογα και με τον ενισχυτή που διαθέτει και τον ήχο που θέλει να βγάλει. Επομένως δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερα τι χρειάζεσαι τη δική μας γνώμη αφού έχεις την ευχέρεια να διαμορφώσεις τη δική σου...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως,πειραματισου και αποφασισε με βαση το γουστο σου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου