Προς το περιεχόμενο

ZHMIAA-Πρωτο Αλμπουμ


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tι κορίτσαρος είναι αυτός του βίντεο;

κοιτα τι του εκανε εντυπωση του αλλου.......... :D :D :D

το κουστουμακι το περασες στο ντουκου ?  ;D

 

πολυ ωραιος δισκος.......μολις τον ακουσα......καθοτι μικροτερος απο ΟΛΟΥΣ σας.....τι χρονολογιας ειναι ? και τα ονοματα των υπολοιπων καλλιτεχνων αν ειναι ευκολο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα και άκουσα το άλμπουμ. Μπορεί να μην είναι το είδος της μουσικής που θ' απολάμβανα, δίνοντάς του τη προσήκουσα προσοχή, αλλά τα πέρασα δις 1>13 και μετά 13>1.

Άκουσα ένα πολύ ωραίο κουπλέ (11), ένα ρεφραίν γλυκύτατο με ωραίο στίχο (7-τι ζητάς απ΄τη ζωή μου...), ένα συμπαθέστατο κομμάτι (4), και ένα αριστούργημα (3)* ''κύττα τ' αστερια από ψηλα...''. Και όταν λέω αριστούργημα το εννοώ -συμπεριλαμβανομένου και του στίχου.

*Βέβαια ένα σημείο του κουπλέ μου φέρνει σε κάποιο άλλο ελληνικό τραγούδι που τραγουδάει άντρας (έχω τη μελωδία στο μυαλό μου, δεν έχω τίτλο και στίχο).

 

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άσμα με τον Καφάση που είχα ακούσει πριν περίπου 3 έτη τα σπάει..!  8)

Δεν έχω ακούσει τα υπόλοιπα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα τι του εκανε εντυπωση του αλλου.......... :D :D :D

το κουστουμακι το περασες στο ντουκου ?  ;D

 

πολυ ωραιος δισκος.......μολις τον ακουσα......καθοτι μικροτερος απο ΟΛΟΥΣ σας.....τι χρονολογιας ειναι ? και τα ονοματα των υπολοιπων καλλιτεχνων αν ειναι ευκολο

 

παραλειψη δικη μου

 

http://www.myspace.com/zhmiaa

 

ειναι λιγο παρατημενο το myspace μας πια (ειμαστε σε ...υποχρεωτικη αργια... ;D) αλλα εχει αρκετες πληροφοριες

 

Και όταν λέω αριστούργημα το εννοώ -συμπεριλαμβανομένου και του στίχου.

.

 

να'σαι καλα....

 

*Βέβαια ένα σημείο του κουπλέ μου φέρνει σε κάποιο άλλο ελληνικό τραγούδι που τραγουδάει άντρας (έχω τη μελωδία στο μυαλό μου, δεν έχω τίτλο και στίχο)

 

για πες να δω ποιος μου το εκλεψε... ( το κομματι το εχω γραψει το 1989) μπας και κανω καμμια μηνυση και παρω κανα φραγκο ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονό η φωνή του τύπου δε μου άρεσε.

 

ποιανου του Καφαση? :o

 

οχι ρε αρχηγε μου ,ο ανθρωπος ειναι απλα θρυλος (και ηταν τεραστια τιμη μου που συνεργαστικα μαζι του)

 

αν παλι εννοεις το κομματι του βιντεο (που ΔΕΝ ειναι στο πρωτο αλμπουμ) φυσικα και ειναι χαλια η φωνη μια και τραγουδαω... εγω στο δισκο.. ;D (εκτος απο ενα κομματι που τραγουδαει ο Χ.Δαντης και τα Backing Vocals στο κομματι του βιντεο που τα κανει η SugahSpank)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιανου του Καφαση? :o

 

οχι ρε αρχηγε μου ,ο ανθρωπος ειναι απλα θρυλος (και ηταν τεραστια τιμη μου που συνεργαστικα μαζι του)

 

αν παλι εννοεις το κομματι του βιντεο (που ΔΕΝ ειναι στο πρωτο αλμπουμ) φυσικα και ειναι χαλια η φωνη μια και τραγουδαω... εγω στο δισκο.. ;D (εκτος απο ενα κομματι που τραγουδαει ο Χ.Δαντης και τα Backing Vocals στο κομματι του βιντεο που τα κανει η SugahSpank)

 

 

 

 

 

Το βίντεο λέω  ;D  Εσυ εισαι; σορρυ ρε φίλε αλλά δεν μου πάει να πω ψέματα

 

Αν το ήξερα δεν θα σχολίαζα καθόλου :-X

Φτιάχνω και εγώ cafe Kopi Luwak!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες να δω ποιος μου το εκλεψε... ( το κομματι το εχω γραψει το 1989) μπας και κανω καμμια μηνυση και παρω κανα φραγκο ;D

 

 

Επιστράτευσα σύζυγο και κόρη. ;)

 

Αν το ήξερα δεν θα σχολίαζα καθόλου :-X

;D

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου