Προς το περιεχόμενο

Convertible bass


messalion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακομη και αν θεωρησουμε οτι η ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφαια...

οχι.....αυτο δεν μπορουμε να το θεωρησουμε προς το παρων ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....μαζι σου σ'αυτο

παιζεις μουσικη...και οπως συνοδευεις θελεις να παιξεις ενα θεμα...τι κανεις?ψαχνεις το κουμπακι για να κατεβασεις τα ταστα? ;D

Δεν ξερω...δεν μου κανει....

ειναι λεβιες σαν το switch της κιθαρας περιπου - το κανουν κατα κορον κιθαριστες και μπασιστες

 

 

Φανταζεσαι να κολλησει ο μηχανισμος?τοτε τι παιζεις?semifretless? ;D

χαχαχα σωστος

STRESS TEST

 

"The mechanism was hooked up between two solenoids and driven back and forth. A counter kept track of the cycles. The “clack clack” sound of the solenoids drove everyone nuts but, over the course of 8 weeks, the mechanism was cycled 1,000,581 times. That’s the equivalent of 20 back and forth switches a day for about 137 years. The result…

NO SIGNS OF WEAR. Needless to say, we’re happy"

 

και λογικα ποσα up and down να κανεις σε 1 live ?  ;) <--------ενταξει δεν ειναι λογος αλλα αυτο ερχεται να συνεργαστει με την συμφωνεια μου για την ποιοτητα κατασκευης

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται βολικό μόνο σαν λύση ανάγκης... Τι εννοώ:

Έχεις το άταστο επειδή γουστάρεις να παίζεις συγκεκριμένα πράγματα σε συγκεκριμένα είδη μουσικής με συγκεκριμένο τρόπο... Δεν θα έπαιρνα άταστο πχ για να παίξω μέταλ... (Βέβαια παίζω Pop αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :P)

Έχεις το ένταστο για όλα τα υπόλοιπα... Όταν είσαι συνέχεια στο τρέξιμο και έχεις απανωτές πρόβες, Live, επαρχίες, από εδώ και από εκεί από το να κουβαλάς 2-3 μπάσα παίρνεις ένα τέτοιο 5-6χορδο και τελειώνει η ιστορία...

Βέβαια το site δεν είναι και τόσο διαφωτιστικό... :-\

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπαιρνα άταστο πχ για να παίξω μέταλ...

Καλα ειδικα για μεταλ ενα αταστο με φλατ χορδες και πενα ειναι ολα τα λεφτα σαν ηχοχρωμα...

;D ;D ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται βολικό μόνο σαν λύση ανάγκης... Τι εννοώ:

Έχεις το άταστο επειδή γουστάρεις να παίζεις συγκεκριμένα πράγματα σε συγκεκριμένα είδη μουσικής με συγκεκριμένο τρόπο... Δεν θα έπαιρνα άταστο πχ για να παίξω μέταλ... (Βέβαια παίζω Pop αλλά αυτό είναι άλλο θέμα :P)

Έχεις το ένταστο για όλα τα υπόλοιπα... Όταν είσαι συνέχεια στο τρέξιμο και έχεις απανωτές πρόβες, Live, επαρχίες, από εδώ και από εκεί από το να κουβαλάς 2-3 μπάσα παίρνεις ένα τέτοιο 5-6χορδο και τελειώνει η ιστορία...

Βέβαια το site δεν είναι και τόσο διαφωτιστικό... :-\

πολυ σωστη η σκεψη σου - φυσικα και δεν ειναι για ολα τα ειδη - αλλα οι παραπανω επιλογες χωρις "κοστος" (δεν εννοω χρηματικο) ειναι παντα καλοδεχουμενες στον χωρο μας....(εγω δεν ειμαι μπασιστας απλα μ'αρεσει το μπασο)

το site ειναι επιεικως απαραδεκτο...οταν εχεις στα χερια σου μια τοσο καλη πατεντα οφειλεις να διαφωτισεις τον κοσμο για το τι και πως....

 

βεβαια να σημειωσω οτι τα ταστα δεν εχουν το κοινο σχημα αλλα ειναι κυλινδρικα για μπαινουν στις εσοχες - δεν νομιζω ομως να εχει διαφορα στην αισθηση

 

Καλα ειδικα για μεταλ ενα αταστο με φλατ χορδες και πενα ειναι ολα τα λεφτα σαν ηχοχρωμα...

;D ;D ;D

αν δεν κανεις πλακα σε παρακαλω να παραθεσεις 1 βιντεο με αυτον τον συνδιασμο.....ετσι απο περιεργεια ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανεις πλακα σε παρακαλω να παραθεσεις 1 βιντεο με αυτον τον συνδιασμο.....ετσι απο περιεργεια ;D

Οχι δεν κανω καθολου πλακα...γιατι να κανω πλακα?...Ο δασκαλος μου ετσι παιζει σε καποια κομματια και εχει απιστευτο ηχο...θα σου στειλω inbox γιατι δεν γουσταρει τα δημοσια κλπ κλπ...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν κανω καθολου πλακα...γιατι να κανω πλακα?...Ο δασκαλος μου ετσι παιζει σε καποια κομματια και εχει απιστευτο ηχο...θα σου στειλω inbox γιατι δεν γουσταρει τα δημοσια κλπ κλπ...

Στείλε και σε εμένα να πάρω καμιά ιδέα... Και εμένα μου αρέσει αρκετά ο ήχος του άταστου με πένα αλλά δεν μπορώ να το φανταστώ στη μίξη και πως θα ακούγεται... Έτσι και αλλιώς δεν μου αρέσει να παίζω με πένα αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Σε καμιά ηχογράφηση μπορεί να χρειαστεί...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν κανω καθολου πλακα...γιατι να κανω πλακα?...

το γιατι το ξερουμε καλα και οι 2 γι'αυτο σε ρωτησα  ;) εκτως απο κατι καμμενους μεταλαδες που βαβουρα παρα μουσικη ονομαζεται αυτο το πραμα που παιζουν δεν εχω δει/ακουσει καποιον αλλον σε αυτο το στυλ με αταστο - και πιστεψε με ο ηχος του μπασου περισσοτερο σαν ηλεκτρικη σκουπα ακουγοταν παρα σαν μπασο.....   >:( >:(

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πιστεψε με ο ηχος του μπασου περισσοτερο σαν ηλεκτρικη σκουπα ακουγοταν παρα σαν μπασο.....   >:( >:(

Ααααα...το πως θα το χρησιμοποιησεις το μπασο σαν ηχοχρωμα ειναι αλλο θεμα :)

Καλα το αταστο με πενα και φλατ χορδες δεν ειναι καθολου τραβηγμενο...

Εμενα μ αρεσει και το πως ακουγεται οταν το παιζεις με μπακετες drummer... ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου