Προς το περιεχόμενο

Μου λείψατε...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ρε παιδιά,

 

Έχω χρόνια να ποστάρω εδώ στο νοιζ, αλλά δε σας έχω ξεχάσει. Λάθος μου μεγάλο που δε πόσταρα.

 

Αλλά τι έγινε τώρα και πόσταρα; Δεν είναι μόνο ότι χρειάστηκα βοήθεια. Είναι ότι είμαι Ελλάδα για κανένα χρόνο τώρα, λόγο της πανδημίας.

 

Σε γοργούς ρυθμούς τα τελευταία 5 χρόνια:
1. Πήρα διαζύγιο.
2. Τα παιδιά μου ήταν, μέχρι πέρυσι στο Κουβέιτ. Δύο χρόνια τώρα είναι πίσω στην Ελλάδα.
3. Γνώρισα μία καταπληκτική γυναίκα, Ελληνίδα, στο Λονδίνο που ήμουν.

4. Μετακόμισε στο Άμστερνταμ, γιατί Brexit (κι εγώ μαζί της).

5. Λόγω του covid 19 όμως κράτησα όλα τα μαθήματά μου διαδυκτιακά και λόγω προσωπικών θεμάτων από πέρυσι τον Απρίλη είμαι Αθήνα.

 

Έτσι σιγά σιγά θυμήθηκα τους παλιούς μου φίλους και ξανασυνδέθηκα με διάφορο κόσμο.

 

Και τελικά, ξαναήρθα εδώ στο νοιζ.

Μακάρι να μείνω γιατί μου έχετε λείψει, μου έχει λείψει η Ελλάδα, τα Ελληνικά και τα φόρα.

 

Ο Editions Musica Ferrum πάει πάρα πολύ καλά, και ο Ηλίας (εδώ από το νοιζ ντε) σχεδιάζει την καινούρια ιστοσελίδα του. Συνθέτω συνέχεια, και θα χαρώ να μοιραστώ κομμάτια, κατεβάζω ιδέες συνέχεια και πάλι... και γενικώς άντε γεια.

Καλό σας βράδυ.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Nikolas είπε

Συνθέτω συνέχεια, και θα χαρώ να μοιραστώ κομμάτια, κατεβάζω ιδέες συνέχεια και πάλι...

 

Άντε αγόρι μου, ανέβαζε πράγμα να ανεβούμε επίπεδο λέμε ...

 

Δώσε φαγάκι ...

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι σχετικά καινούργιος αλλά μπορώ να πω με μεγάλη άνεση ότι το Noiz έχει γίνει κάτι περισσότερο από συνήθεια για μένα. Αρκετοί ίσως να το χουν ήδη καταλάβει. Χρωστάω πολλά σε όλους αυτούς που, έστω και έμμεσα μου κράτησαν συντροφιά μέσα σε τούτη τη μαύρη για μένα περίοδο, με το να ανεβάσουν ένα κομμάτι, μια απορία, ή ένα απλό αστείο.

 

Ήταν μεγάλο λάθος μου που άφησα τη μουσική κάτι χρόνια πριν, ίσως το μεγαλύτερο που έχω κάνει. Αλλά γύρισα, και ήρθα για να μείνω. Ελπίζω να γνωρίσω ακόμα περισσότερους!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Ήταν μεγάλο λάθος μου που άφησα τη μουσική κάτι χρόνια πριν, ίσως το μεγαλύτερο που έχω κάνει. Αλλά γύρισα, και ήρθα για να μείνω. Ελπίζω να γνωρίσω ακόμα περισσότερους!

 

Αμην! 😀

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

καλώστον... χαίρομαι που σε ματαβλέπω εδώ απολωλέ συνονόματε...

  • Χαχα 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Welcome back συνονόματε!

 

Εγω παραμενω εδω....17 χρονια τωρα....😀

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
36 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Welcome back συνονόματε!

 

Εγω παραμενω εδω....17 χρονια τωρα....😀

Στην Ελλάδα ή στο νοιζ Νίκο; Γιατί και στις δύο περιπτώσεις πολλά είναι. χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου