Προς το περιεχόμενο

Value for money μαγνήτες σε Affinity.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια δεν ξέρω αν το βάζω εδώ σωστά ή έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα.

Χρειάζομαι την βοηθειά σας για το εξης:

Έχω μια affinity και θελω να αλλαξω μαγνήτες αλλα προσανατολίζομαι σε οικονομικούς "value for money" μαγνήτες και έτσι έφτασα στους tonerider-city limits

και στους GFS-60's-70's Grey Bottom Non Stagger Overwound Strat Set .

Επειδή στην επαρχία είναι δύσκολο να τους ακούσω live, έχω διαβάσει όλα τα θέματα στο φορουμ και είδα δείγματα στο youtube.

Απο εσάς θέλω να μου προτείνετε ποιόν απο τα δύο σετ  είναι πιο κοντά στο στυλ του π.χ Gallagher ή clapton-cream.

Αν υπάρχουν άλλοι απο Tonerider η GFS που μπορει να κάνουν την δουλειά μου ,προτείνετε τους ελεύθερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να προλαβω τον Superfunk σου προτεινω τους Tonerider....Τους εχω ακουσει σε στρατ φιλου και ο ηχος μου αρεσε πιο πολυ απο την μεξικανα που ειχε...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο νωρίς δεν είναι να γίνει pinned με... μια απάντηση (κι αυτή ντεμί)?

το ποστ ηταν pinned πριν καν απαντησει καποιος......

 

γιατι γινονται pinned ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξέρω αν το βάζω εδώ σωστά ή έπρεπε να ανοίξω νέο θέμα.

Χρειάζομαι την βοηθειά σας για το εξης:

Έχω μια affinity και θελω να αλλαξω μαγνήτες αλλα προσανατολίζομαι σε οικονομικούς "value for money" μαγνήτες και έτσι έφτασα στους tonerider-city limits

και στους GFS-60's-70's Grey Bottom Non Stagger Overwound Strat Set .

Επειδή στην επαρχία είναι δύσκολο να τους ακούσω live, έχω διαβάσει όλα τα θέματα στο φορουμ και είδα δείγματα στο youtube.

Απο εσάς θέλω να μου προτείνετε ποιόν απο τα δύο σετ  είναι πιο κοντά στο στυλ του π.χ Gallagher ή clapton-cream.

Αν υπάρχουν άλλοι απο Tonerider η GFS που μπορει να κάνουν την δουλειά μου ,προτείνετε τους ελεύθερα...

Φιλε εγω εχω βαλει σε μια stratocaster mexico  του 93 ,τους  tonerider city limits.Δεν περιμενα να εχω τετοιο αποτελεσμα.μπορω να πω οτι αυτοι οι μαγνητες βαζουν κατω πολλους αλλους επωνυμους και πολυ ποιο  ακριβους!!! εχουν λιγα πριμα παραπανω αλλα δενουν πολυ ομορφα και δεν ειναι τζιτζικια! αυτη ειναι η αποψη μου και φυσικα ειναι παντα θεμα γουστου και αυτιου! 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΓΩ.....ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα παιδιά, για τους vintage noiseless τι λέτε για squier? έχω δει κυκλοφορούν σετάκια μεταχειρισμένα σε τιμές 70-100 ευρώ.. ενδιαφέρομαι για crunchy, fuzzy ήχους, άντε και λίγο stoner (ήρεμο όμως, όχι τρελά gain)..η κιθάρα είναι sss και μου αρέσει ο ήχος που βγάζουν οι μονοί, και σκέφτηκα ότι με ένα τέτοιο σετάκι θα πάρω καλύτερα αποτελέσματα.. γνώμες?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά, για τους vintage noiseless τι λέτε για squier? έχω δει κυκλοφορούν σετάκια μεταχειρισμένα σε τιμές 70-100 ευρώ.. ενδιαφέρομαι για crunchy, fuzzy ήχους, άντε και λίγο stoner (ήρεμο όμως, όχι τρελά gain)..η κιθάρα είναι sss και μου αρέσει ο ήχος που βγάζουν οι μονοί, και σκέφτηκα ότι με ένα τέτοιο σετάκι θα πάρω καλύτερα αποτελέσματα.. γνώμες?  :)

ενισχυτης ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια στον Bill Lawrence το σετ Keystones με φανταστικο ηχο σε οποια θεση και να διαλεξεις. 

 

http://wildepickups.com/Wilde_Bill_s_Keystones.html

 

Τα μεταφορικα ειναι ελαχιστα γιατι αφ ενος στο στελνει σαν Δωρο αφ εταιρου το βαρος ειναι ελαχιστο.

 

Ειμαι μεγας fun του συγκεκριμενου και εχω βαλει σε ΜΙΜ strat τους μαγνητες αυτους και ανετα συγκρινεται με πολυ ακριβοτερα (σαν τιμη και μονο λογω μαρκετινκ κλπ) σετ μαγνητων !! 

Για εμενα οτι πιο τιμιο σε τιμη και αποδοση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις...ο ενισχυτής δεν είναι σταθερός..έχω ένα POD HD-500 με το οποίο παίζω direct στα ηχεία μου στο σπίτι, ενώ στα studio που παίζουμε υπάρχουν rectifiers, jcm800-2000, peavey κτλ...

 

θα τους κοιτάξω τους bill lawrence, αν τους έχεις κανείς και ενδιαφέρεται για τέτοιους ήχους ας μας πει τι παίζει με αυτούς.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου