Προς το περιεχόμενο

focusrite f/w 24 dsp σε Μ/Β gigabyte ga-n81-sli royal


ektwr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

??? Πως συνέδεσες την κάρτα στην firewire800? Αφού είναι διαφορετική θύρα. ???

Λυπάμαι που άργησα να απαντήσω άμεσα. Όπως φαίνεται και στη φωτό έχει 2 θύρες F/W. Εγώ το σύνδεσα στην θύρα με 6 pins

IMAG0486.gif

Αυριο θα δοκιμάσω μια κάρτα F/W PCI και θα σας ενημερώσω.

Το λαπτοπ θα το δοκιμασω αργοτερα με μια καρτα expresscard 34mm me TI chipset.

Ευχαριστώ και πάλι για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε. Από ότι έχω δει στο site της focusrite όλες οι κάρτες firewire για να λειτουργήσουν πρέπει να κάνεις τους drivers της firewire σε μορφή legacy. Τσέκαρε αυτό το site http://www.focusrite.com/answerbase/en/article.php?id=1030. Πιστεύω να βοήθησα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστρέφω και πάλι στο θέμα αφού σας ενημερώσω ότι το πρόβλημα αποκαταστάθηκε με την αλλαγή της κάρτας με μια νέα. Είχα την τύχη να διαπιστώσω την πολύ καλή ποιότητα αλλά και το δυνατό software που το συνοδεύει. Σημειώστε ότι η 1394 που είχε η Μ/Β απλά ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ

Αντί αυτής έβαλα μια κάρτα με 3 F/W θυρες με VIA chipset σε PCI slot.

Σαν λειτουργικό έβαλα WIN XP PRO SP2.

Στα WIN 7 pro παρουσίασε μια μεγάλη καθυστέρηση (latency) γεγονός που μάλλον οφείλεται στους drivers.

 

Θα τη δοκιμάσω και στο λαπτοπ μου και θα σας ενημερώσω σχετικά.

 

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά προτίμησα να συνδέω την κάρτα στο PC μέσω PCI F/W. Για όσους ενδιαφέρονται βρήκα μία πολύ φτηνά 18€ και με VIA chipset παιζει άψογα. Για την λύση με το λαπτοπ μαλλον θα αργήσει αρκετά ακόμα. Οσο για το keyboard το συνδέω με 5 μετρο καλώδιο MIDI  και είναι όλα εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου