Προς το περιεχόμενο

Decay Greed - Seventh Sun


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω καιρό να ανεβάσω κάτι το οποίο δεν είναι δικό μου αλλά της μπάντας μου. Έστω μία από τις μπάντες μου. Η μπάντα λέγεται Decay Greed και το κομμάτι Seventh Sun. Έχει ηχογραφηθεί από τον Johny Zero των Elysion στο σπίτι του και έχει γράψει και ένα σόλο για εμάς. Τα τύμπανα είναι γραμμένα σε στούντιο αλλά περάσανε από trigger. Περιμένω γνώμες. ;D

(Νέστορα εκφράσου ελεύθερα)

Seventh_Sun__feat._Johnny_Zero_Elysion.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού καταφέρατε να μ' αρέσει κομμάτι από είδος μουσικής που δεν είναι στα γούστα μου βγάζω το καπέλλο. Βέβαια παίζει σημαντικότατο ρόλο η θαυμάσια φωνητική μελωδία αλλά και η πολύ καλή ερμηνεία του τραγουδιστή. Βέβαια όλη μπάντα παίζει με κέφι και είναι πειστική.

 

Απ΄την άλλη τώρα:

Ο ήχος των τυμπάνων εμένα δεν μου κάνει, επίσης και το παίξιμο με την υπερβολική χρήση της κάσας που είναι ίδιον νέας γενιάς τυμπανιστών σ' εμένα δεν λέει τίποτε. Τα σόλος της κιθάρας θα τα ήθελα αρτιότερα (ειδικά το 1ο) αλλά και μελωδικότερα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Ο ήχος των τυμπάνων εμένα δεν μου κάνει, επίσης και το παίξιμο με την υπερβολική χρήση της κάσας που είναι ίδιον νέας γενιάς τυμπανιστών σ' εμένα δεν λέει τίποτε.

 

Είσαι γέροντας, φίλος γι αυτό δεν τα καταλαβαίνεις αυτά  ;D

 

Το τεμάχιο με έμπλεξε λιγάκι.Η σχεδόν thrash εισαγωγή με πήγε προς τα '80ς, μετά όμως έστριψε προς nu metal (νομίζω), στην συνέχεια το σόλο με ξανά μπουρδούκλωσε (back to the eighties) και στο τέλος λιγάκι brutal outro...

 

Λοιπόν, το κομμάτι με «κούνησε» και μου άρεσε. Η μόνη μου «ένσταση» είναι για τον ήχο της κιθάρας- είναι ίσως λίγο περισσότερο thrash για τα γούστα μου.

 

Ωραίος ο... βάρδος σας  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι γέροντας, φίλος γι αυτό δεν τα καταλαβαίνεις αυτά  ;D

Περιζήτητε, ως βλέπεις είμαι κι' εγώ περιζήτητος ... για κριτικές. (αλλά και από κρητικές) ;)

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Εγώ φταίω που μ' αρέσουν ''μουσικοί'' ντράμμερς;.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιζήτητε, ως βλέπεις είμαι κι' εγώ περιζήτητος ... για κριτικές.

Εσύ είναι ΜΟΝΙΜΟΣ περιζήτητος...ο άλλος είναι εποχιακός! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Περιζήτητε, ως βλέπεις είμαι κι' εγώ περιζήτητος ... για κριτικές. (αλλά και από κρητικές) ;)

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Εγώ φταίω που μ' αρέσουν ''μουσικοί'' ντράμμερς;.

 

Δεν είσαι απλά περιζήτητος, είσαι το σημείο αναφοράς του Noiz. Όπως έχεις καταλάβει, πλέον αν κάτι δεν είναι Nestor Approved δεν έχει καμία τύχη- και δεν σου κάνω πλάκα.

 

Μαζί σου για τους «μουσικούς» ντράμερ, παρόλα αυτά, αυτή η σκηνή έχει μερικούς εξαίσιους «τομαροκρούστες», πιο brutal αλλά ορισμένοι έχουν πολύ ενδιαφέροντα παιξίματα. Ίσως να μην είναι το πιο αντιπροσωπευτικό δείγμα αυτής της μουσικής σχολής- αλλά ο Danny Carrey των Tool είναι φανταστικός παίκτης.

 

@Marathon: Ναι (εποχιακός) και περιμένω να μου ανανεώσουν την... σύμβαση  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυνατό track...αρκετή ενέργεια... ;) ;)

 

Δεν είσαι απλά περιζήτητος, είσαι το σημείο αναφοράς του Noiz. Όπως έχεις καταλάβει, πλέον αν κάτι δεν είναι Nestor Approved δεν έχει καμία τύχη- και δεν σου κάνω πλάκα.

 

+1 συμφωνώ απόλυτα ;D ;D

 

ο Danny Carrey των Tool είναι φανταστικός παίκτης.

 

+2 ξανασυμφωνώ απόλυτα

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ΄την άλλη τώρα:

Ο ήχος των τυμπάνων εμένα δεν μου κάνει, επίσης και το παίξιμο με την υπερβολική χρήση της κάσας που είναι ίδιον νέας γενιάς τυμπανιστών σ' εμένα δεν λέει τίποτε. Τα σόλος της κιθάρας θα τα ήθελα αρτιότερα (ειδικά το 1ο) αλλά και μελωδικότερα.

Εγώ θέλω να πετάξω το δεύτερο πετάλι από το παράθυρο... Και εγώ είμαι της λογικής ΠΟΛΥ λιγότερη δίκαση... Οι υπόλοιποι όμως είναι μεταλάδες :-X (είδες που με κράζεις συνέχεια? αυτό σου άρεσε :P)

 

Γενικά το όλο concept της μπάντας έχει επιρροές από Αμερική και σχεδόν μόνο από εκεί... Τώρα γράφουμε τα υπόλοιπα κομμάτια και ετοιμαζόμαστε να ξεκινήσουμε τα Live... (Το μπάσο που είναι ολίγων τι θαμμένο δεν σας χαλάει ε?)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που άκουσα, εκτός από θέματα παραγωγής για τα οποία δεν είμαι ειδικός, είναι άψογο και κατά τη γνώμη μου θα μπορούσε να σταθεί πολύ άνετα εμπορικά.

 

Ειδικά ο ήχος της κιθάρας μου άρεσε πολύ. Όσον αφορά την μπότα τύπου And Justice For All κι εμένα από ένα σημείο και μετά με ενόχλησε αλλά δεν μπορώ να διακρίνω αν είναι θέμα ηχοληπτικό ή εκτελεστικό.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου