Προς το περιεχόμενο

Peavey 5150 Vs Engl Powerball


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν δεν ξέρω σε πόσα λεφτά θες να κινηθείς.... σε 5150 θα σου πρότεινα την έκδοση ΙΙ [120W κεφαλή]. Ο Fireball είναι για άλλες δουλειές [μαμεί και αυτός], οπότε ξέχνα τον. Αυτόν που θα σου πρότεινα να ακούσεις [αν και κλωτσάει πολλά σε φράγκα] είναι ο Framus Dragon [http://www.thomann.de/thoiw2_framus_cobra_head_gitarrentopteil_prodinfo.html].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος (κατά την ταπεινή μου άποψη) ΠΡΩΤΑ ενισχυτή! (νόμος του κράτους ΦΕΚ 12/11/1856 Αρ. 1252134/ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Σόρυ νόμισα όπως το έγραψες ότι ΔΕΝ έχεις ενισχυτή!

2.Έχεις τελικά ΑΣΤΕΡΑΚΙ ενισχυτή!

3.ΤΙ ESP ΡΕΕΕΕΕΕΕ???????

4.Πάρε καμιά στρατοκάστερ αν δεν έχεις! :wink:

5.Αστειέυομαι για το 3 και 4 :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Hawaiis, αφού θα πάρεις καινούριο ενισχυτή, τί να τον κάνεις τον screamer...; :D :D :D Δεν μου τον πουλάς καλύτερα; :lol: :lol: :lol: :lol:Μην είσαι πλεονέκτης.... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 24, 2006 12:34 am Θέμα δημοσίευσης: s

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

δυστηχως δεν μπορω να παιζω στο σπιτι με μια κεφαλη 120watt !

 

Ισως αργοτερα ομως να σου πουλισω τον ενισχυτη!

 

 

Να'σαι καλά φιλε Hawaiis. Αλήθεια από που πήρες τον screamer και αν επιτρέπεται, πόσο σου βγήκε το μαλλί...; Στο σπίτι μπορείς να παίζεις χωρίς να σου πετάνε τούβλα οι γείτονες για να χαμηλώσεις την ένταση; :D :D :D Πάντως σκέφτομαι πολύ να την κάνω την κίνηση... είμαι μεταξύ Thunder και Screamer και κλίνω υπέρ του δεύτερου λόγω των 4 καναλιών αλλά το μόνο που με χαλάει λιγάκι είναι η τιμή. Οπότε αν έβρισκα έναν καλό μεταχειρισμένο..... :wink: :wink: :) Ο νηστικός, καρβέλια ονειρεύεται.. :( :( Τέλος πάντων αρκετά με τα δικά μου... Στο ερώτημά σου λοιπόν, θα σε συμβούλευα να επενδύσεις στο Powerball. Σίγουρα ο 5150 έχει απίστευτη και ατελείωτη βρώμα, αλλά το Powerball θα σου δώσει ίσως παραπάνω επιλογές στον ήχο. Γενικά δε μου αρέσουν οι ενισχυτές που είναι προσανατολισμένοι αποκλειστικά σε έναν ήχο. Από την άλλη θα μου πεις ότι έχεις τον Screamer για ποικιλία ήχων και θα έχεις και δίκαιο, εγώ όμως επιμένω στο Powerball. Αλλά αφού εσύ θα πάρεις ότι σου ακούγεται καλύτερα - και καλά θα κάνεις - τί να σου πώ κι εγώ.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου