Προς το περιεχόμενο

hd300: το expression pedal μου σκούζει!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

όπως τα λέει ο τίτλος είναι τα πράγματα! Δεν περνάει βέβαια ο ήχος στον ενισχυτή (αυτοενισχυόμενα ηχειάκια υπολογιστή για την ακρίβεια :-\ ) αλλά σκούζει έντονα σας λέω και μου τη σπάει >:( αφού χαλιέμαι να το αγγίξω πια!! Σκεφτόμουν να ρίξω κανένα υγρό τύπου γράσο (έχω ένα για αλυσίδες ποδηλάτου - λιπαντικό λέει οτι είναι και είναι άσπρο) αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει απο μέσα και φοβάμαι.

Ρώτησα και στο φόρουμ της line6 αλλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να απαντήσει. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι θα μπορούσα να κάνω ???

 

ps: αν κάποιος modulator κρίνει οτι το threat πρέπει να κολλήσει σε κάποιο υπάρχον (πχ για wha που τρίζει ή για την hd300) ας το μετακινήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλησπέρα παιδιά,

όπως τα λέει ο τίτλος είναι τα πράγματα! Δεν περνάει βέβαια ο ήχος στον ενισχυτή (αυτοενισχυόμενα ηχειάκια υπολογιστή για την ακρίβεια :-\ ) αλλά σκούζει έντονα σας λέω και μου τη σπάει >:( αφού χαλιέμαι να το αγγίξω πια!! Σκεφτόμουν να ρίξω κανένα υγρό τύπου γράσο (έχω ένα για αλυσίδες ποδηλάτου - λιπαντικό λέει οτι είναι και είναι άσπρο) αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει απο μέσα και φοβάμαι.

Ρώτησα και στο φόρουμ της line6 αλλά κανείς δεν ενδιαφέρθηκε να απαντήσει. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι θα μπορούσα να κάνω ???

 

ps: αν κάποιος modulator κρίνει οτι το threat πρέπει να κολλήσει σε κάποιο υπάρχον (πχ για wha που τρίζει ή για την hd300) ας το μετακινήσει

Πιθανότατα αυτό που έχεις πρέπει να κάνει δουλειά. Βάλε στα μεταλλικά σημεία εκεί που ... "σκούζει". Αν είναι αυτό που λες και όχι κάτι άλλο, είναι συνήθως εκεί που ενώνει το πεντάλ με το υπόλοιπο σώμα. Πρέπει να υπάρχει κάποιος άξονας.

Πρόσεξε: α) όχι σε ηλεκτρονικά μέρη και β) με προσοχή και λιγάκι όχι να στάζει ή να "δακρύσει". Αν καταλάθος πάει παραπάνω, στέγνωσε με ένα καθαρό πανάκι ή χαρτί κουζίνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!! φοβάμαι ακριβώς μη δακρύσει. Αλλά μάλλον απλά πρέπει να πέσει λίγο όπως λές, θα δοκιμάσω αυριο και θα επανέλθω με αποτελέσματα.

Και πάλι ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι το δικο μου σκουζει στο ιδιο σημειο... Εχουν γινει πολλες συζητησεις στο site της Line 6 για την ποιοτητα της στις hd... Κολλανε στα update ,σκουζει το wha , αει σηχτηρι πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου