Προς το περιεχόμενο

seymour duncan slash


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδες!!!!!

θελω να βαλω τους συγκεκριμενους μαγνητες

http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_saph_2s_slash_alnico_ii_bk_set.htm

σε μια les paul...

τι ποτενσιομετρα να βαλω???(στειλτε καπιο λινκ)

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προσωπική εμπειρία σου προτείνω να πάρεις ένα vintage kit με πυκνωτες και pots και να κανείς wiring για ´50s.

 

http://www.crazyparts.de/00000099561085602/0000009956108ad06/0427089d080b37c32.php

 

Δε ξέρω πόσο θα δέσει με τους μαγνήτες που θες αλλά σίγουρα θα γίνει πιο ευέλικτο το όργανο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν θα δέσει πήγαινε περισσότερο στο τι σε βολεύει εσένα και όχι τόσο στους μαγνήτες. Λάθος δικο μου που δε διευκρίνισα.

 

Θα σου δώσει τη δυνατότητα να έχεις περισσότερο έλεγχο στον ήχο σου και είναι ιδανικό αν (με το κατάλληλο ενίσχυτη) θέλεις να μαλακωνεις τον ήχο για πιο blues καταστάσεις. Δίνουν και ελάχιστη ζεστασιά, τουλάχιστον σε σχέση με την εργοστασιακή πλακέτα που είχε η δική μου Gibson.

 

Αν το ταιριαξεις και με ένα καλύτερο μαγνητη από αυτόν που θες, δίνοντας όμως και κάποια λεφτά παραπάνω θα δάση πνοή στο όργανο.

 

Δε πιστεύω να έχεις κανένα πρόβλημα με το kit αυτό.

 

Τι ήχο όμως έχεις στο νου σου να βγάλεις? Έστω και μελλοντικά με επιπλέον επενδύσεις :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμένοι δεν πάνε σίγουρα.

 

Απλά αλλάζεις τα ποτενσιόμετρα και πυκνωτές και το wiring και κρίνεις. Αν θες να αλλάξει κάτι στον ήχο σου μετέπειτα μπορείς να αλλάξεις και μαγνήτη. Πολύ πιθανό όμως είναι να μείνεις ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου