Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για PRS testing


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλεόν με αυτά που έχω ζήσει μέσα σε πολύ γνωστά καταστήματα μουσικών οργάνων νομίζω ότι δεν τίθεται θέμα ηθικής. Που στην τελική άμα ο άλλος σου συμπεριφερθεί σωστά θα δεις με άλλο μάτι κάποια λογική διαφορά τιμής.

 

(αγόρασα πρόσφατα ένα φως για αναλόγιο και μου λέει ο τυπάς 22 μαζί με την έκτπωση, και πάνω στο κουτάκι είχε χτυπημένη τιμή 22,50)

 

Σε μια τέτοια περίπτωση, παρότι το προιόν είχε τόσο και στο τόμαν. αυτή η τραγική συμπερίφορα σε απωθεί απο τα καταστήματα!

 

(άσχετα όλα αυτά με το θέμα !! ;D)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπορεί να σου φάνηκε λογικό, σου φάνηκε όμως και ηθικό; Να χρησιμοποιείς δηλαδή το εδώ μαγαζί σαν... δοκιμαστήριο; Σκέψου το αν θέλεις.  ;)

 

Αν και συμφωνω με τον νοε δεν το εκανα για να τους "εκδικηθω"! Την κιθαρα την ειχα βαλει πρωτα στο ματι απο το μαγαζι που την δοκιμασα και μετα απο καμια βδομαδα που ημουν ετοιμος να την αγορασω ενας φιλος μου μου εδειξε τι εστι thomann... Και πραγματικα αμα οι τιμες δν ειχαν εξωφρενικες διαφορες απο οτι του εξωτερικου στην ελλαδα απο εδω θα επερνα! Αλλα φαντασου πως απο το thomann την αγορασα 330 ευρω και το καταστημα την ειχε 550!!!!!!! το θεωρω απαραδεκτο αυτο! Να πεις στο εξωτερικο 330 και στην ελλαδα 380 - 400 το καταλαβαινω και μαλιστα μπορει να την επερνα απο εδω για να ενισχουσα τις μικροεπιχειρησεις... Αλλα αυτο ειναι εως και απληστια!

 

 

Ωραια back to topic τωρα... Και εγω σκεφτηκα οτι θα μπορουσα να την αγορασω χωρις δοκιμη και αμα δν μου αρεσει να πληρωσω ενα 20αρικο για επιστροφη αλλα επειδη μου φαινεται και λιγο ταλαιπωρια (γιατι νομιζω για να την επιστρεψεις πρεπει να δηλωσεις οτι ειχε καποιο "προβλημα" και οχι οτι απλα δν σου καθησε καλα)... Βεβαια μιας και ειμαι καινουργιος στον κοσμος της ηλεκτρικης (με κλασσικη ασχολουμαι κυριως) συνηθιζω πιο ευκολα... Το θεμα μου ομως δεν ειναι μονο πως μου καθεται στα χερια αλλα και αισθητικα... Ξερω οτι υπαρχουν και φωτογραφιες αλλα οταν την δεις απο κοντα και μπορεις μονος να την επεξεργαστεις (με τα ματια) καταλαβαινεις αν σου κανει κλικ ή οχι...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πραγματικα αμα οι τιμες δν ειχαν εξωφρενικες διαφορες απο οτι του εξωτερικου στην ελλαδα απο εδω θα επερνα! Αλλα φαντασου πως απο το thomann την αγορασα 330 ευρω και το καταστημα την ειχε 550!!!!!!! το θεωρω απαραδεκτο αυτο! Να πεις στο εξωτερικο 330 και στην ελλαδα 380 - 400 το καταλαβαινω και μαλιστα μπορει να την επερνα απο εδω για να ενισχουσα τις μικροεπιχειρησεις...

 

+1000 Κι εγω αυτης της λογικης ειμαι. Ειναι κοντινη η τιμη ή εστω βλεπω οτι ο κυρ Μιχαλης προσπαθει να την αφησει λογικα? Απο τον κυρ Μιχαλη. Μου την πουλαει ο κυρ Μιχαλης 40 και 50% πιο ακριβα? Απο το μπαρμπα Θωμα.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παίδες, το θέμα έχει συζητηθεί επί μακρόν σε συγκεκριμένο thread (το οποίο βαριέμαι να ψάχνω), αλλά και περιστασιακά σε διάφορα άλλα. Ας μη το συνεχίζουμε. Πάντως για την ιστορία να πω ότι, ένα powered monitor που έψαχνα τελευταία, στην Ελλάδα έχει 35 ευρώ φτηνότερα από τον Thomann, και μπορείς να πας να το ακούσεις και να έχεις δει και τη φάτσα αυτού που στο πούλησε. Ας ψαχνόμαστε γενικότερα, νομίζω ότι οι "σκοτεινές" περίοδοι που αναφέρετε ανήκουν στο παρελθόν (και, για να τα λέμε με το όνομά τους, συγκεκριμένοι έμποροι ήταν που τις έκαναν καθεστώς... ο νοών νοείτο).

 

BlackForest, η αποστολή πίσω στον Thomann θα σου στοιχίσει πολύ περισσότερο από τα 20 ευρώ που χρεώνεται ο Γερμανός (θα πρέπει να είναι και ασφαλισμένο το πακέτο). Πάντως δεν έχεις υποχρέωση να δώσεις εξηγήσεις. Τώρα, το να θέλεις να τη δεις και από κοντά... λυπάμαι αδελφέ αλλά όλα δε γίνονται. Αυτά που ψωνίζεις από το διαδίκτυο πρέπει να τα βλέπεις σαν consumer goods, απρόσωπα. Αν θέλεις να δεις και να επιλέξεις, η μόνη σοβαρή λύση είναι το ταξιδάκι που λέγαμε.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει μεγαλη διαφορα αλλα δν σκεφτομαι να παρω απο thomann αλλα απο dv247... Το ταξιδακι μαλλον το αποκλειουμε γιατι τα οικονομικα ειναι γαμησετα... Ε νταξει θαρω πως δν θα με χαλασει οταν θα την πιασω στα χερια μου την prs :P Σας ευχαριστω πολυ παντως! Προφανως αν καποιος ξερει ποια κατασταστηματα περα απο ζοζεφ φερνουν prs ακουω! Δεν εκλεισε το θεμα!

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ψάξει πολύ το θέμα και δεν ξέρω κάποιο μαγαζί να έχει.

Δεν έχω την απάντηση που θα ήθελες αλλά σου λέω ότι AN βρεις θα πρέπει να ψάξεις πολύ!

Παλιά είχαν πολλά μαγαζιά τώρα όμως δεν ξέρω τι έχει γίνει...Η αγορά έχει πέσει μάλλον πολύ και πάμε κατά διαόλου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν θα βρω... ψαχνω εδω και 3 μηνες εχω παρει του κοσμου τα τηλεφωνα και περα απο 2 -3 που εχουν μονο την siglecut δν εχω βρει τιποτα...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου