Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για PRS testing


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας! Θα ηθελα να μαθω αν ξερει κανεις που μπορω να δοκιμασω prs κιθαρες εντος αθηνας! Ο ζοζεφ δεν εχει ανοιξει ακομα απο "κατασκευες" και δεν ξερουν ποτε θα ανοιξει...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λές για το ζοζεφ στην τρικούπη, τότε υπαρχει και άλλο ζοζεφ στον πειραιά. Επίσης μερικές prs έχει που και που και το guitarstore στη σουλτάνη.

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zozef στην τρικουπη? Απο ποτε? Ουτε στο site τους λεει για κανενα μαγαζι στην τρικουπη. Εγω παντως περνω τηλεφωνο τα κεντρικα γραφεια τους και τους ρωταω ποτε θα ανοιξει το μαγαζι τους και μου λενε την επομενη βδομαδα (αυτο γινεται εδω και 3-4 μηνες... ειναι ολιγον σπαστικο να σου λενε ψεματα για να μν σε χασουν ως πελατη). Οσο για το guitarstore την τελευταια φορα που πηγα δν ειχε prs...

 

Υ.Γ συγνωμη αμα θιγω καποιον που να σχετιζεται με τον ζοζεφ απλα λεω τα πραγματα οπως ακριβως ειναι. Δεν εχω τπτ προσωπικο με την εταιρια αλλα αυτο το πραγμα μετα απο καιρο κατανταει εκνευριστηκο...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το τσέκαρα. Υπήρχε παλιότερα ενα στην Τρικούπη το οποίο είχε κλείσει και αυτό για επισκευές..! Λες να πάει για βρόντο και το άλλο και να γίνει μόνο online το πράγμα? Είναι οι καιροί περίεργοι

 

 

 

 

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοιο μου μυριζει για αυτο βαζω σε εισαγωγικα το κατασκευες... Ενα μαγαζι ομως με κιθαριστικα πιστευω οτι χανει πολυ αμα δν εχει και κανονικο καταστημα! Πως θα αγορασω κιθαρα αμα δν την εχω δει / παιξει?

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zozef στην τρικουπη? Απο ποτε? Ουτε στο site τους λεει για κανενα μαγαζι στην τρικουπη. Εγω παντως περνω τηλεφωνο τα κεντρικα γραφεια τους και τους ρωταω ποτε θα ανοιξει το μαγαζι τους και μου λενε την επομενη βδομαδα (αυτο γινεται εδω και 3-4 μηνες... ειναι ολιγον σπαστικο να σου λενε ψεματα για να μν σε χασουν ως πελατη). Οσο για το guitarstore την τελευταια φορα που πηγα δν ειχε prs...

 

Υ.Γ συγνωμη αμα θιγω καποιον που να σχετιζεται με τον ζοζεφ απλα λεω τα πραγματα οπως ακριβως ειναι. Δεν εχω τπτ προσωπικο με την εταιρια αλλα αυτο το πραγμα μετα απο καιρο κατανταει εκνευριστηκο...

 

Φίλε μου, δεν θίγεις κανέναν, απλώς φαίνεται ότι είσαι μάλλον μικρός σε ηλικία και δεν έχεις επαφή με τα πράγματα του χώρου (κανένα από τα δύο δεν είναι κακό, φυσικά!).

 

Το μαγαζί στην Τρικούπη υπήρχε εδώ και δεκαετίες. Όσο για το "πότε θα ξαναανοίξει το Ζοζέφ", είναι μια ερώτηση δύσκολο να απαντηθεί, καθώς, μετά τον πρόωρο θάνατο του Λάζαρου, τα πράγματα είναι πολύ ομιχλώδη. Προσωπικά θα σε συμβούλευα να μην περιμένεις πάντως.

 

Αν ενδιαφέρεσαι για κάποια ακριβή PRS, η καλύτερη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι να συνδιάσεις τη δοκιμή της με ένα ταξιδάκι αναψυχής στην Αγγλία (είναι τζάμπα τα εισητήρια, αν βγάλεις νωρίς) ή σε άλλη χώρα. Έτσι κι'αλλιώς, ακόμα και στα καλύτερά του, μη νομίζεις ότι ο αντιπρόσωπος μιας χώρας σαν την Ελλάδα είχε... καμμιά 30αριά κιθάρες να δοκιμάσεις.  ;)

 

Φαντάζομαι πως, αν κάποιος από τους τωρινούς ιδιοκτήτες του Ζοζέφ διαβάζει, θα μπορέσει να παρέμβει με τις πλέον έγκυρες πληροφορίες, τις οποίες δεν προσποιούμαι ότι κατέχω.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πετυχες και στα 2! Και ναι ειμαι νεος και ναι τωρα σιγα σιγα αρχιζω να μπαινω σε αυτο το "παιχνιδι". Οχι δν ψαχνω ακριβη prs... μαλλον θα επρεπε να το ειχα σημειωσει αυτο. Ψαχνω μια se custom 24... Απο οτι καταλαβαινω μαλλον δν υπαρχει ομως πουθενα στην ελλαδα...

 

Υ.Γ εχω ψωνισει και εγω απο thomann αλλα οπως μου φανηκε λογικο ειχα δοκιμασει την κιθαρα (Cort Evl A6) πριν σε ενα μαγαζι στην αθηνα...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ εχω ψωνισει και εγω απο thomann αλλα οπως μου φανηκε λογικο ειχα δοκιμασει την κιθαρα (Cort Evl A6) πριν σε ενα μαγαζι στην αθηνα...

 

Αυτό μπορεί να σου φάνηκε λογικό, σου φάνηκε όμως και ηθικό; Να χρησιμοποιείς δηλαδή το εδώ μαγαζί σαν... δοκιμαστήριο; Σκέψου το αν θέλεις.  ;)

 

Σε κάθε περίπτωση όμως, έχεις υπόψιν σου φαντάζομαι ότι ο Thomann (και πάρα πολλά ξένα μαγαζιά) δέχονται επιστροφές μέσα σε 30 μέρες (αν δεν κάνω λάθος). Οπότε αγοράζεις, και αν κάτι δε σου κάθεται με τίποτα, την επιστρέφεις. Έτσι έχεις απλά το κόστος επιστροφής (πιθανώς λιγώτερο από τις βενζίνες/πάρκινγ στην Αθήνα, εδώ που έχουμε φτάσει!).

 

Να σου πω και κάτι στο οποίο είσαι τυχερός. Αν ήθελες μια 7ender, θα είχε νόημα να δοκιμάσεις όσες μπορείς από το ίδιο μοντέλο και να πάρεις την καλύτερη. Μιας και θέλεις PRS, έστω και SE, κάτι τέτοιο δεν είναι το ίδιο απαραίτητο. Υπάρχει πολύ μικρή απόκλιση πλέον από το ένα κομμάτι στο άλλο. Οπότε προχώρα με παραγγελία από έξω, kateme, και μεγειά!

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα ειναι τοσο ηθικο οσο και η αισχροκερδια των μαγαζιων εις βαρος μας τοσα κ τοσα χρονια (κ δε μιλαω μονο για οργανα)...μεχρι που ηρθε το ιντερνετ κ σφιξαν οι κ@λοι...και τωρα τρεχουν κ δε φτανουν...οσοι αξιζουν επιζουν...οι αλλοι....

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου