Προς το περιεχόμενο

κατασκευη χωρου για προβα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα κυριοι

θελω να φτιαξω ενα δωματιο στο υπογειο που εχω ετσι ωστε να προβαρουμε με τη μπαντα που παιζω και συγχρονως να μην ενοχλω τουσ εξω

διαβασα διαφορα εδο μεσα για γυψοσανιδα και πετροβαμβακα.ρωτησα κοσμο και μου προτεινανε εκτος απο γυψοσανιδα κε αλφα μπλοκ 5cm με 2 στρωματα πετροβαμβακα τον 5 και 3cm με πυκνοτητα στα 75kg 3cm κενο κε μετα παλι 5 cm αλφα μπλοκ.αυτο που θελω απο εσας εδω ρε παιδεια ειναι να μου πειτε τη γνωμη σας να μη πεταξω τζαμπα λεφτα κε δεν εχω αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ναι φιλος το εχω διαβασει απλα ρωταω ουσιαστικα για το γυψοσανιδα η αλφα μπλοκ τον χωρο τον θελουμαι αποκλειστικα και μονο να κανοθμε προβες και οχι ενα καθαρο στουντιο γιατι αυτο που μου εδιξες ειναι ενα επαγγελματικο στουντιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφιαλτη ετοιμη απαντηση για το δικό ΣΟΥ θεμα ΔΕΝ θα βρεις. δωσε λεπτομερειες για το χωρο κανε και ενα σχεδιαγραμμα (της προκοπής).

 

το αλφα μπλοκ ειναι σίγουρα καλύτερο. το θεμα είναι οτι και τα καλύτερα υλικά να εχεις αν τα τοποθετήσεις λάθος δεν θα κανεις δουλειά. οσον αφορα το θεμα που σου εδειξα μπορεις να κινηθείς με γνώμονα οσα εχουν ειπωθει στο κατασκευη project studio

 

η γενικη ιδέα είναι πλωτο δωματιο μεσα σε δωματιο κοινως room in a room αλλα αν θες να γινουμε πιο συγκεκριμενοι πρεπει πρωτα εσυ να γίνεις συγκεκριμένος

 

δωσε λεπτομέρειες του χωρου με τακτ (οχι τσαπαλοποσταρισματα) ωστε να βοηθησουμε όσο μπορούμε καλο θα ηταν να ποσταρεις κ φωτο

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οο χωρος ο οποιος θελω να κλεισω 4χ4χ3μετρα υψοςδεν υπαρχει κολωνα 2 πλευρες ειναι το τειχιο του υπογειου το υψος μπορει να ειναι κε παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια κάνε και κανα σχέδιο και πόσταρε και καμιά φωτο...οι φωτο θα βοηθήσουν πολύ...

 

εφιαλτη με το room in a room θα χασεις τουλάχιστον 2-3 τμ αν χρησιμοποιήσεις γυψοσανίδα...με αλφα μπλοκ πιστευω ακόμα πιο πολύ...έχεις το πλεονέκτημα του ύψους.

 

πλωτό πάτωμα 15-20 εκ και αλλα τοσα ή και παραπάνω για ταβάνι

 

αποψη μου ΑΝ σου περισσευουν φραγκα πήγαινε σε εταιρία ακουστικής. εμενα για χωρο σαν το δικό σου με λιγότερο ύψος μου είπαν όχι λιγοτερο από 5500 (χωρις εξαερισμο, acoustic treatment) και όχι πανω απο 12000 για φουλ κομπλε προτζεκτ

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλημα χωρου δεν εχω μπορω να το ανοιξω και αλλο ακομα αυτες οι διαστασεις που σου ανεφερα θα ειναι καθαρα και μονο το δωματιο με το πλεονέκτημα του ύψους τι κερδιζω και τι ενδεχομενως χανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο room in a room (αν διαβασεις ΚΑΛΑ το θεμα του project studio) θα σου γίνει κατανοητό σε γενικες γραμμές ότι...για να κάνεις ΜΟΝΩΣΗ φτιάχνεις ενα συστημα Μάζα Ελατήριο Μάζα (nikodemos speaking). Διαβασε το ΚΑΛΑ γιατί μπορει να εχω όλη τη καλή διαθεση να σε βοηθήσω ΑΛΛΑ δε μπορω να σου κάνω ''περίληψη'' του θρεντ κατασκευή project studio

 

Διαβασε λοιπόν ΚΑΛΑ...εγω το θεμα το εχω διαβασει γυρω στις 10 φορές. αααααα....όσον αφορα αυτο που είπες για το ''επαγγελματικό'' στουντιο...το θρεντ είναι για project studio όχι επαγγελματικό απλα μιλάνε και επαγγελματίες μεσα που δίνουν πολύτιμη βοήθεια.

 

και εσενα κ εμενα καποια πραματα δεν γινονται ευκολα κατανοητά οπότε διαβασε καλά!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το εχω διαβασει πολλες φορες αλλα η απορια μου ειναι στο οτι το λφα μπλοκ βοηθαει περισσοτερο απο τη γυψοσανιδα η οχι στο θεμα της ηχομονωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βοηθάει, βασικά νομίζω (δεν είμαι ειδικός) είναι από τα ιδανικότερα υλικα για τοιχοποιείες εφοσον το φτιαχνεις από εξωτερικη τοιχοποιεία, μετά κενο με πετροβαμβακα στους τοίχους και παλι αλφα μπλοκ.

 

αλλά στη περίπτωση σου δε θα σε βολεψει νομιζω και θα σου βγει και πολυ πιο ακριβα απο γυψοσανιδα και θα κλείσει και ακόμα περισσότερο ο χωρος που θα παίζετε

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου