Προς το περιεχόμενο

κατασκευη χωρου για προβα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο ποια αποψη λες οτι δεν θα με βολεψει?στο υπογειο δεν εχο προβλημα χωρου μπορω να το φτιαξω σε οποιες διαστασεις θελω δεν εχω τετοιο περιορισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και θα σου βγει και πολυ πιο ακριβα απο γυψοσανιδα και θα κλείσει και ακόμα περισσότερο ο χωρος που θα παίζετε

 

τί δεν καταλαβαίνεις από τα παραπάνω? γιατί αν καταλαβα καλά ο χωρος (το δωματιο) υπάρχει αρα θα κανεις εσωτερική τοιχοποιεία, το αλφα μπλοκ είναι πιο ογκωδες από τη γυψοσανίδα, θα μικρύνει πολύ ο χωρος

 

απο ποια αποψη λες οτι δεν θα με βολεψει?στο υπογειο δεν εχο προβλημα χωρου μπορω να το φτιαξω σε οποιες διαστασεις θελω δεν εχω τετοιο περιορισμο

 

αν δεν εχεις πρόβλημα χωρου ή το οικονομικό δε σε απασχολεί γιατί μιλάμε για 5000+ κάνε ότι θες, εγω δε μπορω να σε βοηθήσω αλλο, ουτε την εμπειρία εχω ούτε την τεχνογνωσία

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθουσε εαν εβγαζες μερικες φωτογραφιες του χωρου σου καθως και να αναφερεις τι χρηματα μπορεις να διαθεσεις

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι ενα προχειρο σχεδιο που εκανα

Ωραια, το επομενο βημα ειναι

 

1. Φωτογραφιες

2. Περιγραφη της περιοχης (μονοκατοικια?, μεσοτοιχια με αλλα σπιτια?)

3. Χρηματικο ποσο που εχεις σκοπο να διαθεσεις

 

 

Νικος

 

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημιυπογειο ειναι και απο πανω μενουμε εμεις σπιτι αλλο κολλητα σε εμενα δεν υπαρχει και δεν μπορει να φτιαχτει λογω σχεδιου το υπογειο ινε 130  μετρα  και δεν ειναι χωρισμενο και επελεξα να το κανω στη γωνια.το κοστος για τα υλικα ειναι 500 με 600 ευρω για διπλο τοιχο αλφα μπλοκ 5+5 ποντους και πετροβαμβακα 5+3 ποντους στα 75 κιλα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημιυπογειο ειναι και απο πανω μενουμε εμεις σπιτι αλλο κολλητα σε εμενα δεν υπαρχει και δεν μπορει να φτιαχτει λογω σχεδιου το υπογειο ινε 130  μετρα  και δεν ειναι χωρισμενο και επελεξα να το κανω στη γωνια.το κοστος για τα υλικα ειναι 500 με 600 ευρω για διπλο τοιχο αλφα μπλοκ 5+5 ποντους και πετροβαμβακα 5+3 ποντους στα 75 κιλα

 

 

Αφου τα χρηματα που εχεις σκοπο να διαθεσεις ειναι πολυ λιγα δεν θα σου προτεινα να κανεις ηχομονωση. Αλλωστε ενα παιζεται σε λογικες εντασεις και λογικες ωρες δεν θα εχει νομικο προβλημα. Θα σου προτεινα

 

1. Να βαλεις ενα κλιματιστικο (απο τα φτηνα)

2. Να φτιαχεις μερικα πανελ με πετροβαμβακα για να βελτιωσεις την ακουστικη του χωρου

3. Να χρησιμοποιησεις ολο το χωρο εαν αυτο ειναι εφικτο μιας και θα εχετε πολυ καλυτερα αποτελεσματα οταν κανετε προβα, γιατι αμα ειστε πολυ κοντα θα ειναι αβολα και δεν θα ακουτε καλα

 

 

Με 600 ευρω μπορεις να παρεις κλιματιστικο και να φτιαξεις πανελ για την ακουστικη του χωρου, για ηχομονωση τα χρηματα δεν ειναι αρκετα.

 

 

Νικος

 

 

 

 

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διααστασεις που εχω στο σχεδιο ειναι το καθαρο εμβαδον.δωματιο πρεπει να κλεισω οπωσδηποτε αλλα τοο ερωτημα μου ειναι με αυτα τα υλικα θα μειωσω την ενταση του ηχου και αν ναι σε τι ποσοστο?οσο για το κλιματιστικο εχω ενα και θα το βαλω μολισ κλεισω το δωματιο.ρωτησα σε μαγαζι ποθ πουλαει πετροβαμβακα για το αν θα εχει αποδοση ετσι οπως το σκεφτηκα και μου ειπανε οτι θα εχει  και οτι θα εχω μειωσει του ηχου προς τα εξω 70 με 80%.κατα ποσο ειναι δυνατον αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διααστασεις που εχω στο σχεδιο ειναι το καθαρο εμβαδον.δωματιο πρεπει να κλεισω οπωσδηποτε αλλα τοο ερωτημα μου ειναι με αυτα τα υλικα θα μειωσω την ενταση του ηχου και αν ναι σε τι ποσοστο?οσο για το κλιματιστικο εχω ενα και θα το βαλω μολισ κλεισω το δωματιο.ρωτησα σε μαγαζι ποθ πουλαει πετροβαμβακα για το αν θα εχει αποδοση ετσι οπως το σκεφτηκα και μου ειπανε οτι θα εχει  και οτι θα εχω μειωσει του ηχου προς τα εξω 70 με 80%.κατα ποσο ειναι δυνατον αυτο?

 

Το χρηματικο ποσο που θα διαθεσεις δεν ειναι αρκετο για να εχεις επαρκη ηχομονωση

 

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με απσχολη τοσο το κοστος  απλα μου προτεινανε αυτα τα υλικα και οτι θα εχω ενα ικανοποιιτικο αποτελεσμα.μπορει να ισχυσει κατι τετοιο με αυτο το κοστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου