Προς το περιεχόμενο

my walkman distortion box


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν κάποιο καιρό μεταποίησα ένα walkman με σκοπό να το κάνω distortion και προέκυψε η ευχάριστη έκπληξη να παίζει θορύβους και χωρίς input. στο παρακάτω βίντεο μπορείτε να δείτε το δεύτερο που έφτιαξα, έχει 3 controls: έναν επιλογέα τύπου κασέτας, ένταση και ένα bass boost διακόπτη τον οποίο 'έγδυσα' και τον έκανα σαν touchpad :p. στο video το έχω και παίζει μόνο του αλλά έχει και input. πιάνει και ράδιο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο!

 

..και να σκεφτείς πριν λίγο συζητούσα με κάποιον για το Luigi Russolo http://en.wikipedia.org/wiki/Luigi_Russolo

 

μου αρέσει το αποτέλεσμα, παρόμοια μου χουν προκύψει κ εμένα πειράζοντας διάφορα ηλεκτρονικά πράματα {circuit bending}. Κάποιοι πιο ειδικοί πιστέυω μπορούν να καταλάβουν από που προέρχεται ο βόμβος {ίσως γείωση} και γενικώς γιατί συμβαίνει αυτό ή πώς κάποιος μπορεί να πετύχει τέτοιο αποτέλεσμα εξ επίτηδες...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου