Προς το περιεχόμενο

ΙΒΑΝΕΖ mtm2,mtm1!!!(αποψεις...)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδες...

 

βασικα τελευταια εχει πεσει το ματι μου στην ibanez mtm2..

μηπως τυχαινει καποιος συνφορουμιτης να εχει παιξει με την κιθαρα η και να εχει αποψη για το ποσο καλη ειναι...η και αν τελικα ειναι καλυτερη η mtm1...?

θα μου πειτε....

τραβα παιξε..

μηπως ξερει και καποιος που μπορω να βρω τα παραπανω ιbanezakia??? :)

 

ευχαριστω προκαταβολικα ;)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εδω http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=4867&ref=bestprice

η εδω

http://www.gpanagopoulos.com/eshop/gr/ibanez-mtm-2.html

η στον Τριμη...εξαρταται που μενεις...δεν εχω παιξει με καμια απο αυτες για να σου πω τη γνωμη μου... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου ξεκαθαρίσω πως δεν έχω παίξει με καμία από τις δύο. Η MTM1 κάνει στον thomann 1275 γιουργια και η MTM2 489. Σημαίνει αυτό πως η ακριβή είναι καλύτερη?

 

Να σου δώσω ένα δικό μου παράδειγμα. Πήρα δοκιμαστικά την schecter demon-7. Της άλλαξα μαγνήτες (όχι πως οι μαμίσιοι ήταν κακοί, απλά είχα φάει το κόλλημα) με συνολικό κόστος 450 euro. Γούσταρα! Γούσταρα τόσο που πήρα την schecter c7 hellraiser (ίδιο design με ανάλογες διαφορές στα τεχνικά χαρακτηριστικά όπως μεταξύ MTM1 και ΜΤΜ2), δίνοντας γύρω στα 950 Euro.

 

Το αποτέλεσμα? Εξακολουθώ να παίζω περισσότερο με την demon-7...

Τι σημαίνει αυτό? Πως τελικά η φθηνή είναι καλύτερη? Όχι, λέει πως απλά και μόνο, εμένα μου αρέσει περισσότερο αυτή.

 

Σόρρυ για τα offtopic, άλλοι τσακώνονται για το ποιά κιθάρα κάνει για τι, αν τα ξύλα παίζουν ρόλο, και εγώ ο μλκς είπα να δω τα mail μου  και μετά να έπαιζα λίγο κιθάρα, και είμαι 40 λεπτά στο PC!  :)

 

Σκέψου το πιό σφαιρικά. Εάν είσαι τυχερός, η σχέση που θα αναπτύξεις με την κιθάρα σου θα είναι κατά πολύ ανώτερη της χρηματική της αξίας και της φαινομενικής "αντικειμενικής" της (δηλαδή το πόσο καλή, και καλά, είναι).

 

θα μου πειτε....

τραβα παιξε..

 

όντως!  ;D Πες μετά εντυπώσεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυχαίνει να εχω και την mtm1 (κοκκινη με τους emg) και την mtm2 (λευκη με duncan),η διαφορα ειναι στο neckthrough ποιοτητα κατασκευης καλυτερο locking και φαντασου ακομα και στο βαρος,γενικα ειναι τελειως διαφορετικα οργανα.αμα το σηκωνει η τσεπη σου προτεινω την mtm1.τα αξιζει τα λεφτα της.

P1057_07-08-10.thumb.jpg.f59712b92183d9a59664c64c6134fed2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

darshan πανω κατω με τν ιδιο τροο σκεφτομαστε..

εδω και 4 χρονια εχω μια epiphone les paul custom με emg 81 85 και ειμαι πανευτυχης καθως  οπως ολοι οι κιθαριστες δν ειναι λιγες οι φορες που εχω μπει σε μαγαζι για να δοκιμασω κιθαρα που εχω βρει και εχω ξενερωσει..θα την δοκιμασω και αυτη ομως γιατι μου εχει κανει κλικ η ασπρη... :P

 

sevaroth τις εχεις και τις δυο??καλο..πολυ πολυ καλο!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου