Προς το περιεχόμενο

Slash, Brian Johnson, Tyler


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλη μια αποδειξη οτι καθε καλος κιθαριστας, πρεπει να εχει κανει master τα blues. Eστω και οχι με την μορφη του πουριστα bluesman.

 

 

  • Like 8

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ενδιαφέρουσα μάζωξη... Και πραγματική έκπληξη ο Johnson. Ο κιθαρίστας κάποιον μου θύμισε 🙄, αλλά με έμπλεξε η... σκάφη και η απουσία ημίψηλου καπέλου😄

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Πάντα ήθελα να ακούσω να τον Brian Johnson να τραγουδάει blues. Πίστευα ότι το έχει με τα blues απο την εποχή του ballbraker και του the boogieman.

Επεξεργασμένο από Shelter
  • Like 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα πριν λίγες μέρες και έπαθα σοκ με το σόλο του Slash. Δεν του το 'χα αν και δε νομίζω ότι είναι αυτοσχεδιαστικό. Φοβερός κι ο Tyler στη φυσαρμόνικα. Τα φωνητικά του Johnson εδώ δε μου αρέσουν. 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Τα φωνητικά του Johnson εδώ δε μου αρέσουν. 

Γιατί, είναι από τις λίγες φορές που καταλαβαίνεις τι λέει. Slash: Αν είναι improvise solo αυτό τότε ... αλλά δεν πρέπει.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Το άκουσα πριν λίγες μέρες και έπαθα σοκ με το σόλο του Slash. Δεν του το 'χα αν και δε νομίζω ότι είναι αυτοσχεδιαστικό.

Πιθανότατα δεν είναι. Αλλά και λοιπον? 🙂

Δεν ειναι προυπόθεση. Μερικές φορές μάλιστα όπως αυτή, το προτιμώ γιατί αποφεύγεται η πιθανότητα να ακουσεις κάτι αδιάφορο. Θα τον φοβόμουν πιο πολύ μηπως κάνει κάτι που δεν ειναι στυλιστικά εντός. Αλλά τα πήγε μια χαρά.

 

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Τα φωνητικά του Johnson εδώ δε μου αρέσουν. 

Εχω την αίσθηση ότι δεν ειναι πολύ σωστός ο τόνος για αυτόν. Δεν ειναι εντελώς αλλού, απλά όχι ακριβώς ο σωστός. Προφανώς κράτησαν το A, όπως του howlin' Wolf γιατι βόλευε τις κιθάρες 😛.  Είναι στη γειτονιά του σωστού. Ωστόσο έχει πολύ ωραία φωνή και ούτε κουράζει με τον συνεχή λαρυγγισμό ούτε κουράζεται. Ασε που ειναι και πολυ καλύτερα καταληπτός και αποφεύγει και την σύνδεση με εκείνη την άλλη μπάντα που συμμετέχει!

Επεξεργασμένο από Shelter
  • Συμφωνώ 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Shelter είπε

Εχω την αίσθηση ότι δεν ειναι πολύ σωστός ο τόνος για αυτόν. Δεν ειναι εντελώς αλλού, απλά όχι ακριβώς ο σωστός.

Μπορεί να είναι όπως τα λες αλλά δε με πείραξε η ακρίβειά του αλλά η χροιά. Είναι λίγο σα να μην έχει αποφασίσει αν θα τραγουδήσει όπως στους ac/dc ή πιο ήπια και βρίσκεται κάπου στο ενδιάμεσο. Μου βγάζει μια αναποφασιστικότητα δηλαδή. Πιστεύω ότι ο Tyler που εδώ περιορίστηκε στη φυσαρμόνικα, θα το έσκιζε.

  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Κι εμενα σε ολες τις στιγμές οταν το πρωτοειδα περιμενα ποτε θα μπει ο Aerosmith στα φωνητικα αλλα……

 

Το σολο δεν παιζει να ειναι αυτοσχεδιασμος αλλα παρα ταυτα ….μει….

Επεξεργασμένο από fenderiarhs

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Jazzjoker είπε

Μπορεί να είναι όπως τα λες αλλά δε με πείραξε η ακρίβειά του αλλά η χροιά. Είναι λίγο σα να μην έχει αποφασίσει αν θα τραγουδήσει όπως στους ac/dc ή πιο ήπια και βρίσκεται κάπου στο ενδιάμεσο. Μου βγάζει μια αναποφασιστικότητα δηλαδή. Πιστεύω ότι ο Tyler που εδώ περιορίστηκε στη φυσαρμόνικα, θα το έσκιζε.

Η χροιά του είναι αυτή. Το ακούμε και στην εισαγωγή αυτουνού εδώ

 

Απλά τον παίρνει και λίγο πιο ψηλά όπως στο κουπλέ αυτού

 

 

Η παρατήρησή μου δεν εχει να κανει με την τονική του ακρίβεια, αλλά με το που στηρίζει και πως. Επίσης ειναι απολύτως λογικο να είναι πιο χαμηλός μετά απο τόσα χρόνια και τέτοια χρήση. Μην ξεχναμε οτι μεχρι το Stiff upper lip παιζανε 250 shows το χρόνο.

 

παρεμπιπτόντως και στην εισαγωγή του Stiff upper lip είναι με τη φυσική του χροιά.

Επεξεργασμένο από Shelter
  • Like 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου