Προς το περιεχόμενο

Οι Lynyrd Skynyrd στην Ελλάδα


Southern

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ξεχάσεις τα σπηρούνια  ;D...

Δεν τα χω μαμωτ..τα ανταλλαξα με τελε.. :D

Γι αυτο λενε μη δινεις πραματα,ολο και καπου θα χρειαστουν... ;D

 

H αληθεια ειναι οτι αυτοι δεν ειναι οι Skynyrd.

Αλλα μονο και μονο για εναν Rossington αξιζει να τους δουμε.

Και,γνωμη μου,ο μικρος Βαν Ζαντ αν και ειναι πολυ του τρισαγιου και του μαγκνουμ... :D

Ειναι ΦΩΝΑΡΑ.

Αλλα ρε παιδια,ειναι αλλη φαση ν ακουσεις ενα that smell με P.A. της προκοπης..

Θα πεσει κλαμα λεμε...

Και με πολλα αλλα.. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε παιδια δεν ξερω αν θα παω...Παλια μου αγαπη αυτο το συγκροτημα αλλα ο ερχομος τους και γενικα η υπαρξη τους σημερα μου θυμιζει τους ...Doors που ηρθαν χωρις τον Morrison...Ε!Οσο και να ημουνα πορωμενος αυτο δεν το φαγα!

Ποιοι Skynyrd?ΜΟΝΟN ENAΣ εχει μεινει πια απο το ιστορικο αυτο συγκροτημα,το οποιο  στην σημερινη του μορφη για να λεμε και την αληθεια ειναι μια χαρα και κατι παραπανω, αλλα αν υπαρχει σημερα αυτο δεν οφειλεται στο παρον αλλα στο παρελθον.

Δεν λεω ειναι παντα συγκινητικο να βλεπεις ανα ιστορικο ονομα (αν αυτο ακομα κρατιεται...)αλλα δεν μου φαινεται οτι εδω ειναι αυτη η περιπτωση ::)

Μαλλον προκειται για κατα το δυνατον αντιγραφο του παλιου.

Ας δουμε βεβαια και ποσο θα πηγαινει το μαλλι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και,γνωμη μου,ο μικρος Βαν Ζαντ αν και ειναι πολυ του τρισαγιου και του μαγκνουμ... :D

Ειναι ΦΩΝΑΡΑ.

 

;D ;D

 

Όντως, έχει πολύ ωραία φωνή για το είδος!

 

Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω πότε ξεκίνησε την καριέρα του ως τραγουδιστής, αλλά πέτυχα κάτι τραγούδια του (μέσα 80's) και αν δεν διάβαζα το όνομα του στα credits (και στο όνομα της μπάντας) δεν θα καταλάβαινα ότι όντως τραγουδάει αυτός  :o

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;D ;D

 

Όντως, έχει πολύ ωραία φωνή για το είδος!

 

Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω πότε ξεκίνησε την καριέρα του ως τραγουδιστής, αλλά πέτυχα κάτι τραγούδια του (μέσα 80's) και αν δεν διάβαζα το όνομα του στα credits (και στο όνομα της μπάντας) δεν θα καταλάβαινα ότι όντως τραγουδάει αυτός  :o

 

 

Yeaaaaaahhhh  ;D

 

Τρελή (πρώιμη) ποζεριά  ;D  8)

 

Είχα να το ακούσω χρόνια και ζαμάνια. Μπράβο σου που το ξέθαψες.  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αρέσει το είδος και είναι νειάτα καλά θα κάνουν να πάνε ,μάλλον θα αξίζει το κόπο .

Προσωπικά είχα πάει κάποτε να δω τον Τρέβορ Μπόλτερ που έπαιζε ΚΑΠΟΤΕ στους σπάιντερς φρομ μαρς ,με τους WHITESNAKE στην Αλεξάνδρας και φάγαμε και ξύλο ως τσαμπατζίδες  ;D και καλά να πάθουμε με το μπαγλαμά το πρωην μπασσίστα του Μπόουι  ;D

Σόρυ αλλά δεν γουστάρω γουάιτ σνέικ  :P

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές κουβέντες έχουν γίνει για το κατά πόσο είναι Skynyrd ή όχι... Οι αυθεντικοί ήταν άλλο πράμα αναμφίβολα. Δυστυχώς η μπάντα έχει χτυπηθεί αλύπητα από την μοίρα.

 

Παραμένουν Gary Rossington και o αδερφός του μεγάλου.... Ο Johnny VanZant.

 

Παρόλα αυτά, κατά την γνώμη μου το God and Guns ήταν εκπληκτική δισκάρα (πολλοί θα διαφωνίσουν, σεβαστό αλλά δεν έχω καμία διάθεση να το συζητήσω ::) ::))  και στην τελική και ο Μedlocke δεν είναι μικρός μουσικός...

 

Anyway,  καλά να είναι και αυτοί και εμείς, να έρθουν πρώτα και εγώ θα είμαι εκεί..  ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  και στην τελική και ο Μedlocke δεν είναι μικρός μουσικός...

 

Εισαι γνωστης.-

Ο Μedlocke ειναι τεραστιος μουσικος.

Προσωπικα δεν τον ανεφερα γιατι τον εχω συνδεσει περισσοτερο με Blackfoot στο μυαλο μου παρα με Skynyrd.Iδεολογικα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello Earthlings!

 

Αρπαχτή του κερατά μου ακούγεται!..

...μετά τι έχει συνέχεια...οι Eagles?...  ???

...οι Kansas?? (...α ναι αυτοί ήρθανε)  :-\

...ή μήπως οι ZZ Top?? (αλλά ναι μωρέ...και αυτοί ήρθανε!!)  :-\

 

Ε Λ Ε Ο Σ ! ! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια αρπαχτη παντως...εαν παιζουν ετσι εμενα δεν με πειραζει στην αρχη καθε κομματιου να λενε οτι ηρθανε για αρπαχτη.Και zz top που πηγα παλι δεν πειραχτηκα.Εδω εχουνε ερθει οι scorpions οσα χρονια παιζω κιθαρα και δεν θιχτηκε κανενας αυτοι που θα ερθουν πρωτη φορα θα μας πειραξει?και ο BONAMASSA ωραιος ητανε για αρπαχτη...by the way.

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου