Προς το περιεχόμενο

Οι Lynyrd Skynyrd στην Ελλάδα


Southern

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε με χαλαει καθολου να τους δω κι ας ειναι στην ουσια μονο ενας.Ενας λογος παραπανω  που θα ναι και ο Μedlocke.Θα προτιμουσα βεβαια να τον δω με τους Blackfoot αλλα τι να γινει.

Δεν το ψειριζω απλα θελω να παω.Απ την αλλη κατανοω ολους εκεινους τους λογους για τους οποιους καποιοι δεν θελουν κι εχουν απ την πλευρα τους δικιο.

Anyway,  καλά να είναι και αυτοί και εμείς, να έρθουν πρώτα και εγώ θα είμαι εκεί..  ;) ;)

Εννοειται Μητσο οτι θα μαστε.Που σαι Σταυρο εδω δε νοειται απουσια.Βγανουμε τη σημαια και σε περιμενουμε.

Και δυο οφφ(οχι  και τοσο δηλ) για να γουσταρουμε:

Molly Hatchet Fall Of The Peacemakers - YouTube

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Απ την αλλη κατανοω ολους εκεινους τους λογους για τους οποιους καποιοι δεν θελουν κι εχουν απ την πλευρα τους δικιο.

 

Που σαι Σταυρο εδω δε νοειται απουσια.Βγανουμε τη σημαια και σε περιμενουμε.

Αυτοι οι οποιοι διαφωνουν,ισως πρεπει να σκεφτουν οτι οι Lynyrd Skynyrd ειναι μια ομαδα μουσικων που αντιπροσωπευει κατι παραπανω απο ενα παλαιο γκρουπ.

Αντιπροσωπευει μεγαλο κομματι της ιστοριας και σημαντικης δισκογραφιας του Southern rock.Τουλαχιστον εγω ετσι το βλεπω κι ας ηθελα να δω Powel-Collins ;D-Wilkeson και Pyle.Kαι Εδουαρδο Βασιλια... ;)

Αν μη τι αλλο θ ακουσουμε μια μπαντα που παιζει South γιατι ΕΙΝΑΙ south..

 

Aπ οτι ακουσα βεβαια,ερχονται στην Ελλαδα γιατι ακουσανε οτι η ''εφεδρεια''-εθελουσια εξοδος θα ισχυσει και για εν ενεργεια μεγαλογκρουπ... :D

Στο Αμερικα δουλευουν μεχρι να πεθανουν.. ;) ;D

 

Γιωργο,βαλε τον αλλονα να τη σιδερωσει πρωτα...αυτοι οι νοτιοι ειναι πολυ ψειρες.. ;D

Μη γινουμε ρεζιλι.. :D

Να μαστε καλα να τους δουμε! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργο,βαλε τον αλλονα να τη σιδερωσει πρωτα...αυτοι οι νοτιοι ειναι πολυ ψειρες.. ;D

Μη γινουμε ρεζιλι.. :D

Προσπαθώ ρε συ, αλλά είναι αυτή η άτιμη η νεκροκεφαλή και "βρίσκει" το σίδερο στα ζυγωματικά οστά!

 

Edit: Off Topic (όχι και τόσο βέβαια)

Αν έρθουν αυτοί θα πέσω τανάσκελος σαν τις κατσαρίδες.

 

Black Stone Cherry - Soul Creek (LIVE 2009)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το αγαπημένο μου group και ως skynyrd θα πάω να τιμήσω τον Gary. θα πηγαινα και μονος του με μια κιθάρα να ερχοτανε.

 

οι skynyrd αυτη την στιγμή αντιπροσωπεύουν κατι παραπάνω από ένα group και θα ηθελά οταν πεθαινει ενας,....κάποιος άλλος να παιρνει την θέση του στον αιωνα των αιώνων.............ΑΜΗΝ!!!!

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το αγαπημένο μου group και ως skynyrd θα πάω να τιμήσω τον Gary. θα πηγαινα και μονος του με μια κιθάρα να ερχοτανε.

 

οι skynyrd αυτη την στιγμή αντιπροσωπεύουν κατι παραπάνω από ένα group και θα ηθελά οταν πεθαινει ενας,....κάποιος άλλος να παιρνει την θέση του στον αιωνα των αιώνων.............ΑΜΗΝ!!!!

 

 

+1000

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι του southern, μου φαίνεται πως θα στείλω την tele μου, τιμής ένεκεν.  8) ;D

lee.thumb.JPG.941852245310c5ae45aa1608618dca0f.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το αγαπημένο μου group και ως skynyrd θα πάω να τιμήσω τον Gary. θα πηγαινα και μονος του με μια κιθάρα να ερχοτανε.

 

οι skynyrd αυτη την στιγμή αντιπροσωπεύουν κατι παραπάνω από ένα group και θα ηθελά οταν πεθαινει ενας,....κάποιος άλλος να παιρνει την θέση του στον αιωνα των αιώνων.............ΑΜΗΝ!!!!

 

 

 

+10000000000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι skynyrd αυτη την στιγμή αντιπροσωπεύουν κατι παραπάνω από ένα group και θα ηθελά οταν πεθαινει ενας,....κάποιος άλλος να παιρνει την θέση του στον αιωνα των αιώνων.............ΑΜΗΝ!!!!

 

 

 

ναι αλλά άπαξ και αντικατασταθούν οι "αυθεντικοί" μετά, ουσιαστικά, δεν είναι απλά μια cover band με παραπάνω πνευματικά δικαιώματα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο γκρινια......

ερχετε μια γκρουπαρα επιτελους στο "χωριο" μας και παλι κατι μας χαλαει.....

 

εγω θα παω με τα 1000 για να δω μια καλη συναυλια και δεν με νοιαζει ποσους οριτζιναλ εχει το γκρουπ

 

επισης εαν ειχε αλλαξει μονο ο ντραμερ και ο μπασιστας ουτε καν θα ασχολιομασταν περι οριτζιναλ.....

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλώς να πας και καλά να περάσεις...κι εγώ μπορεί να πάω....αλλά μην αφορίζεις σαν γκρίνια ένα λογικό επιχείρημα....

 

δεν μιλάμε για ένα-δύο άτομα...μιλάμε για σχεδόν όλο το γκρουπ

 

και....φιλοσοφικά μιλώντας...οι Lynyrd Skynyrd που έχουμε ακούσει και αγαπάμε όλοι μας "ηταν" κάποια άτομα....αυτοί παίξαν αρχικά τα κομμάτια...αυτοί τα εμπνεύστηκαν...αυτοί τα δημιούργησαν....

το να έρχεται λοιπόν μια εντελώς αλλιώτικη μπάντα (ας μιλήσουμε για την περίπτωση που έχουν αντικατασταθεί όλα τα μέλη) που έχει απλά κληρονομήσει το όνομα τον αρχικών....δεν είναι ακριβώς το ίδιο σαν να έρχεται μια tribute μπάντα των Lynyrd?

 

(επειδή έχει ήδη παρθεί άλλος δρόμος αν μπορεί κάποιος ας το δισχωρίσει σε νέο θέμα.....)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου