Προς το περιεχόμενο

TA-NTAAAAA! Αγορά Ενισχυτή. Τι πρωτότυπο.


yngwie_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ήρθε η ώρα να θέσω κι εγώ το καυτό ερώτημα που ταλανίζει τους noizάδες.

Τι ενισχυτή να επιλέξω;

 

Εξηγούμαι εξ αρχής:

Θα τον χειρίζομαι και σε μπουζουκλερί με 400W πληκτρά δίπλα μου.

Εννοείται πως τον θέλω αποκλειστικά για monitor και όχι να με ακούνε και οι λουλουδούδες στο πίσω μέρος του μαγαζιού (γι' αυτό υπάρχει το PA ελπίζω).

Θα ήταν καλό να έχει και 3ο κανάλι (clean,crunch,lead) αν και μπορώ από την πεταλιέρα να δώσω overdrive και να crunchάρω το clean, αλλά ας έχουμε ανοιχτές τις δυνατότητές μας.

 

Τέλος μιλάμε για 450 με 500 έουρος max.

 

Είναι η Bugera μονόδρομος;

 

Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω τις προτάσεις και θέσεις σας εναγωνίως.  :)

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο μπουζουκια που αλλου θα τον χρησιμοποιησεις? Τι πεταλιερα εχεις? Τι ειδος μουσικης παιζεις?

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alex τον χρησιμοποιώ και σε διάφορα live, με το διάφορα εννοώ μεγάλους, μικρούς χώρους, με PA, χωρίς PA.

 

Από είδη μιλάμε για τα κλασικά ελληνικά: λαϊκά, λαϊκοpop, σκυλοpop, rock (yeah!!!) ελληνικό και ξένο.

Σε πανηγύρια επίσης ή σε κανένα γάμο.

Whatever δηλαδή.

 

Στο άλλο σου ερώτημα απαντώ με TC Nova System και ένα κλασικό Dunlop GCB-95 και Fender HSS.

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι φαν του μετάχειρου, θα σου πρότεινα να ψάξεις κάτι σε peavey classic, marshall dsl 401 ή ΜΑ 50. Βρίσκεις άνετα σε τέτοιες τιμές.

 

Τώρα για καινούριους, αυτό που λες με τα 3 κανάλια είναι αρκετά δεσμευτικό, σε σχέση με το μπατζετ σου...Εγω θα κοίταγα αυτούς:

 

http://www.thomann.de/gr/vht_lead_20_combo_avgt120.htm

http://www.thomann.de/gr/bugera_v55.htm

http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_edition_tube_25th_anniversary_2.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στη θέση σου θα έψαχνα έναν fender hot rod deluxe μεταχειρισμένο από ebay. Πουλιούνται άπειροι οπότε θεωρω ότι δεδομένα πετυχαίνεις κάτι στο budget σου. Αλλιώς για ακόμα πιο φθηνά πας σε μεταχειρισμένο Kustom Defender. Και στις δύο περπτώσεις αλλάζεις μεγάφωνο με ένα Eminence Wizard ή κάτι παρεμφερες, φθηνό, με 103 db sensitivity και καθάρισες από ένταση. Τα watt δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο στην ένταση. Περισσότερο αλλάζουν την χροιά του ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αβιαστα θα σου συνιστουσα peavey, γιατι εχω δουλεψει χρονια στα μαγαζια (λαϊκά, λαϊκοpop, σκυλοpop, rocκ, πανηγύρια, γάμους, ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω) και δεν μου εβγαλε προβλημα.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου