Προς το περιεχόμενο

Νέο Μουσικό Video (Witch-Z') + Νέο Album


Nikos Achilleus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.youtube.com/watch?v=5QkavRhBf7o

 

Χαιρετώ! Μετά από πολύυυυ καιρό και πολλέεεεες ώρες σε κάθε στάδιο της μουσικής παραγωγής, κατάφερα να ολοκληρώσω ένα μουσικό άλμπουμ με 13 τραγούδια. Θα μου πεις ποιός ο λόγος να βγάλεις άλμπουμ είτε σε ψηφιακή είτε σε φυσική μορφή το 2023; Θα πω πως είμαι ρομαντικός και θα σταματήσω εκεί...

 

Τώρα για το βίντεο. Το τραγούδι αυτό είναι από τα πιο παλιά μου. Για την ακρίβεια την αρχική του ηχογράφηση την είχα ανεβάσει εδώ το 2010, αν ενθυμούμαι σωστά. Τώρα με νέα ηχογράφηση, μείξη και master σας την παρουσιάζω εδώ για κριτική, γνώμες και απόψεις. Δε θα πω ποιά μπάντα με έχει επηρεάσει τόσο έντονα αλλά έχω την εντύπωση πως είναι εμφανές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή ακρόαση...

 

Υ.Γ. Τώρα πήρα χαμπάρι πως έβαλα το τραγούδι σε λάθος κατηγορία και πως έπρεπε να το βάλω στο music. Ξέρει κανείς αν μπορώ να το αλλάξω?

Επεξεργασμένο από Nikos Achilleus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται ευχάριστα θα έλεγα, με ωραία παραγωγή και αρκετά συμπαθητικό βίντεο. Περίμενα να σκάσει κάτι σε distortion προς το τέλος, αλλά μου έκανε εντύπωση που κράτησες τόσο καθαρό ήχο σε όλο το κομμάτι. Με όλα τα σύμβολα και τα "σκοτεινά" χαρακτηριστικά, περίμενα να βγει μια πιο σκληρή doom-ήλα.

 

Στο βίντεο νομίζω θα έβαζα ένα film grain, ή κάτι σε απλό noise, για να δείχνει λίγο "παλαιό" σε συνδιασμό με το ασπρόμαυρο. Με αυτό τον τρόπο κάπως ομογενοποιούνται και τα πλάνα που έχουν (πολύ) διαφορετικό φωτισμό.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου