Προς το περιεχόμενο

O Blackie δοκιμαζει το rig του ARIS 17561 !!!


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Like!! Παίξτε και κάτι παρέα να γουστάρουμε περισσότερο!

 

To θελαμε αλλα μας ελειπε ενα επιπλεον μικροφωνο...γμτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν τα μέταλα!!! Γουστάρω τρελά... Οι κοτσίδες και τα πέτσινα που πήγανε?  :-X Blackie τι δεξί είναι αυτό ρε? Με έστειλες!

(ο Άρης φένεται να βαριέται λιγάκι  :-[)

Τις κιθάρες δεν μας τις είπες όμως πια είναι πια...  Η μπλε είναι η Jackson soloist? Η μαύρη? ESP? Ποία? Η τελευταία Ibanez? Δώσε στοιχεία στον λαό!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φάση αλλα δεν ειχε iced earth το μενού  >:(

 

Eμ αφου δεν επαιξα εγω τι περιμενεις ?

 

(ο Άρης φένεται να βαριέται λιγάκι  :-[)

Τις κιθάρες δεν μας τις είπες όμως πια είναι πια...  Η μπλε είναι η Jackson soloist? Η μαύρη? ESP? Ποία? Η τελευταία Ibanez? Δώσε στοιχεία στον λαό!

 

Οχι δεν βαριεμαι , αφου δεν βλεπετε οτι εκτελω χρεη ηχοληπτη , και εναλλακτη των κιθαρων του μεγαλου μουσικου ?

 

Εχει δεξι αριστερο , εχει απο ολα ο μλκς... Ειναι καλος... εχει και αυτι... εχει και υπομονη αφου ασχολειται ακομα μαζι μου...

 

Λοιπον Κιθαρες

 

jackson sl2h emg 81-60

esp horizon alder body jb-59

ibanez prestige rg3620 tone zone-air norton

 

 

hight gain στα καλύτερά του!

 

 

χα χα χα που το θυμηθηκες... Βρε ασχετε αμα δεν δωσεις 4500 ευρω height gain δεν βγαζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρος λοιπον να σχολιασει και ο υποφαινομενος...

 

Η κοτσιδα πεθανε η κοτσιδα παει(δεν ειχα ποτε,καραφλος απο μικρος).Το δερματινο ειναι στο κρεβατι του Αρη... :o :o :o (ακουστηκε λιγο περιεργα αυτο)

Προσπαθουμε απλως να βρουμε εναν ηχο που να αρεσει στον Αρη...εγω εχω πιο κλασσικα γουστα(εξου και η ελλειψη iced earth)και ειναι ευκολοτερο οσο να ναι αφου δε μπλεκουμε με υπερβολικο height gain...(ειμαστε διμετροι και οι δυο...αν δε παιξουμε height gain ποιος θα παιξει?????)

 

Για οποιον ενδιαφερεται για τις κιθαρες και για το πως παιζουν,πιο ευκολη στο παιξιμο μου φαινεται η jackson αλλα δε μ πορω να πω πως μου αρεσει ο emg 81...υπερβολικα πριμα και γκαζι...ο JB νομιζω ταιριαξε καλυτερα στο βιντεο αυτο αν και η ESP δε με βολευει τοσο σα κιθαρα αφου δεν εχω συνηθισει τις archtop...(αν επαιζα ορθιος ισως να μη με πειραζε δε ξερω).Η iby παλι εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ επιπεδη ταστιερα...σε σημειο να δυσκολευομαι σε οποιοδηποτε ακορντο η ρυθμικο...μου εκανε πολυ ξενο...αντιθετα στα σολο ολα ειναι πανευκολα(δεν υπαρχουν στο βιντεο αλλα δοκιμασα αρκετα).ο Tone zone δε μου αρεσε και νομιζω οτι δεν ακουστηκε τοσο καλα οσο οι αλλοι...

Ολες οι κιθαρες ηταν παρα πολυ χαμηλα σεταρισμενες κατι που επισης δεν ειναι του γουστου μου αλλα δειχνει ποιοτητα κατασκευης...

Ο ενισχυτης ειναι εξαιρετικος και παιζαμε παρα πολυ χαμηλα με αρκετα καλο αποτελεσμα(αφηστε τον αρη να γκρινιαζει οτι δε του αρεσει το ενα η το αλλο).

Σε ολο το βιντεο υπαρχει και ντιλευ...

 

Επισης πολυ μεγαλη εντυπωση μου εκανε η διαφορα στον ηχο οταν παιζαμε το ιδιο πραγμα με τον αρη με τις ιδιες ρυθμισεις και την ιδια κιθαρα...στα χερια του αρη οι κιθαρες εχουν λιγο περισσοτερο ογκο ενω στα δικα μου ειναι πιο πριματες...το αναφερω σαν κατι που μου εκανε εντυπωση...

 

Ο αρης ειναι γ*** τα παιδια απλα ειναι νεος στο χωρο του λαμπατου...θα μαθει... ;) ;)

 

Προσεξτε στο 9:05 που ψαχνω τρεμολο και δεν χει... ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα χερια του αρη οι κιθαρες εχουν λιγο περισσοτερο ογκο

 

Λιγο ? τι εννοεις λιγο ?  Βρε οταν επαιζα εγω τριζαν τα παραθυρα και οι σουμιεδες... :o :o :o( αυτο κι αν ακουστηκε περιεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο ? τι εννοεις λιγο ?  Βρε οταν επαιζα εγω τριζαν τα παραθυρα και οι σουμιεδες... :o :o :o( αυτο κι αν ακουστηκε περιεργο...

 

Tι ειναι ο σουμιες?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου