Προς το περιεχόμενο

Acoustic Quickie


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα το λοιπόν!

Μοιράζομαι μαζί σας μια σύντομη μετριότητα( ;D) που μου ήρθε να γράψω σήμερα το μεσημέρι.Nothing special,πάρτε το ως μια πρόχειρη ιδέα που απλά καταγράφηκε σε 20 λεπτά (με ό,τι αυτό συνεπάγεται!).

 

Cheers :)

Acoustic_Quickie.mp3

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αφού κάνεις ωραία video ρε, γιατί δεν το έκανες αυτό, που είναι και κομματάρα και δικό σου;;;;

Βαριέσαι ε; Όλη τη μέρα στα Φεϊσμπούκια με τον Apos! :P ;D

Ωραιότατον...και παιχταράς ;)!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε!Με τιμά το κομματάρα Λάκη αλλά δεν το θεωρώ καν κομμάτι :P

Για βίντεο ,stay tuned αλλά σε κάτι άλλο που προετοιμάζω εδώ και μήνες(ΑΝ μου βγεί)  :)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για βίντεο ,stay tuned αλλά σε κάτι άλλο που προετοιμάζω εδώ και μήνες

I am waiting!

 

...αλλά δεν το θεωρώ καν κομμάτι :P

 

Εγώ και αυτό και π.χ. το Αcoustic Τhang  από Richie Kotzen (Poison), κομμάτια τα θεωρώ ή μάλλον κομματάρες. Άσε που έχω και ένα (προσωπικό) θέμα με τα δεκάλεπτα tracks ;D. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού είσαι τόσο καλός παίκτης και σε ενδιαφέρει ο ακουστικός ήχος γιατι παίζεις αντιμετωπίζοντας το όργανο σαν ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

π.χ. το Αcoustic Τhang  από Richie Kotzen (Poison)

Δεν έχω λόγια :D !!

@Gvour

Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο :)

@Shelter

Ευχαριστώ που το άκουσες!Μπορείς να γίνεις όμως λίγο πιο σαφής ?

Εκτός και αν εννοείς το προφανές το οποίο σίγουρα ισχύει:΄Oτι  η πείρα μου στην ακουστική κιθάρα είναι περιορισμένη καθώς είμαι ηλεκτρικός κιθαρίστας και αυτό βγαίνει πάνω στο κλιπάκι που ανέβασα :)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι θα είχε πολύ περισσότερο ενδιαφέρον να μην αντιμετωπίζεις αυτό το όργανο σαν "ακόρντα και σόλο" αλλα να προσπαθήσεις να το κάνεις πιο σολο όργανο. Βεβαια αυτό δεν είναι κάτι που γίνεται γρήγορα, αλλα είναι καλό να το έχεις κατα νου απο την αρχή αν θες να το κάνεις. Άσε που σε βοηθάει πολύ και στην ηλεκτρική.

 

Υ.Γ Αν δεν σε ενδιαφέρει το παραπάνω, ή απλά έφτιαξες το κλιπ για να μην χασεις μια ιδέα απο το μυαλό σου, αγνόησε το παραπάνω. Το κλιπ έχει ενδιφέρουσες προοπτικές, αλλα θέλει δουλεια.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι θα είχε πολύ περισσότερο ενδιαφέρον να μην αντιμετωπίζεις αυτό το όργανο σαν "ακόρντα και σόλο" αλλα να προσπαθήσεις να το κάνεις πιο σολο όργανο. Βεβαια αυτό δεν είναι κάτι που γίνεται γρήγορα, αλλα είναι καλό να το έχεις κατα νου απο την αρχή αν θες να το κάνεις. Άσε που σε βοηθάει πολύ και στην ηλεκτρική.

 

Υ.Γ Αν δεν σε ενδιαφέρει το παραπάνω, ή απλά έφτιαξες το κλιπ για να μην χασεις μια ιδέα απο το μυαλό σου, αγνόησε το παραπάνω. Το κλιπ έχει ενδιφέρουσες προοπτικές, αλλα θέλει δουλεια.

Κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς κι έχεις απόλυτο δίκιο!Το να κάνω περισσότερο σόλο όργανο την ακουστική θέλει όντως τρομερή δουλειά αλλά όντας 18 χρονών θεωρώ ότι έχω χρόνο μπροστά μου να επενδύσω και σε αυτή την(θαυμαστή!) προσέγγιση. Αυτό που άκουσες έμοιαζε με αντιμετώπιση ηλεκτρικής κιθάρας όπως πολύ σωστά είπες γιατί μέχρι εκεί φτάνω να σου πω την αλήθεια μέχρι ώρας :-\.

Όσο για το "Αν δεν σε ενδιαφέρει το παραπάνω" δεν το συζητώ καν!Δεν θα μπορούσε να μη με ενδιαφέρει η κριτική από έναν κιθαρίστα του βεληνεκούς σου :)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι είσαι μόνο 18. Συνέχισε :D

 

και προς θεού δεν έχω κανένα βεληνεκές σαν κιθαρίστας...

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου