Προς το περιεχόμενο

Willie "Big Eyes" Smith dies at 75


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ένας απο τους κορυφαίους blues/shuffle drummers όλων των εποχών. Ποτέ δεν άκουσα κάποιον να πλησιάζει έστω την αισθητική και το προσωπικό παίξιμο του κυρίου.

Για μένα έπαιζε πάντα στη σφαίρα του αμύθητου, όπως ακριβώς όλοι οι μοναδικοί μουσικοί ανεξαρτήτως στυλ. Ιδιόμορφος, εκφραστικός, απολαυστικός.

Δείτε τον εδώ με την ίσως κορυφαία μπάντα που ευτύχησε να καθοδηγεί ο Muddy Waters.

Τα λόγια είναι περιττά...Αιωνία του η μνήμη.

Muddy Waters-Pinetop Perkins-Willie Smith-Calvin Jones-Jerry Portnoy-Bob Margolin-Luther "Guitar JR" Johnson.

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για το ποστ!Νομίζω οτι είχα δει παλαιότερα ένα μινι αφιέρωμα στο MD.Απο όσο είδα και στα βιντεάκια,όντως πολύ διαφορετικό παίξιμο,και ταυτόχρονα μοναδικό...Καλό του ταξίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπράβο για το ποστ!Νομίζω οτι είχα δει παλαιότερα ένα μινι αφιέρωμα στο MD.Απο όσο είδα και στα βιντεάκια,όντως πολύ διαφορετικό παίξιμο,και ταυτόχρονα μοναδικό...Καλό του ταξίδι!

 

Ευχαριστώ για το σχόλιο σου φίλτατε. Είπα κι εγώ, δυό μέρες τώρα, τόσοι κρουστοί στο ΝΟΙΖ κάποιος δεν βρέθηκε να γράψει μιά κουβέντα για τον ταπεινό Willie  :-[...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το σχόλιο σου φίλτατε. Είπα κι εγώ, δυό μέρες τώρα, τόσοι κρουστοί στο ΝΟΙΖ κάποιος δεν βρέθηκε να γράψει μιά κουβέντα για τον ταπεινό Willie  :-[...

 

 

Δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα οι bluesακηδες :P...Επίσης θέλω να παραθέσω ένα βιντεάκι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου