Προς το περιεχόμενο

yougroove interviews mike kapilidis..


kapdrums

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή δουλειά. Μπράβο.

Αλλά και ο Μιχάλης άλλη πάστα μουσικού που δεν συναντάται εύκολα στην Ελλάδα. Dedicated.

 

@kapdrums

Είχαμε παίξει κανά δυο φορές μαζί. Όταν ήσουν 14-15 νομίζω... Εγώ είμαι 4-5 χρόνια μεγαλύτερος. Αλλά σε θυμάμαι με την ψιλοαφάνα που είχες τότε και μου είχε κάνει εντύπωση πώς ένα παιδί στην ηλικία σου ήταν απολύτως σοβαρό με τη μουσική και ήξερε ακριβώς τι ήθελε, τότε που οι περισσότεροι από εμάς τους πολύ μεγαλύτερους ακόμα ψαχνόμασταν. Λείπω εξωτερικό πλέον οπότε σε ξαναείδα εδώ μέσα και χάρηκα που η αφοσίωση απέδωσε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο για την πρωτοβουλία και την προσπάθειά σας!! Αυτοί που γνωρίζουν, οφείλουν και να μεταδίδουν γνώση!! Απαράβατος νόμος....

 

Τον Μιχάλη τον έχω δει και live και πραγματικά μου είχε κάνει άριστη εντύπωση ως μουσικός. Το να είσαι κιθαρίστας και από ένα σημείο και μετά να ασχολείσαι περισσότερο με τον ντράμερ δεν είναι μικρό πράγμα...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή αρχή και πολλά μπράβο για την κίνηση .

 

Τα φιλιά μου στο Νικόλα ..... (φίλος απ'τα παλιά) πολλές φορές αισθάνομαι περήφανος ακούγοντας Gspot trio και πολλά άλλα  .... ενω θυμάμαι τότε που αγόραζε την πρώτη του Granite :P

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά για την προσπάθεια και ελπίζω να τα πάτε πολύ καλά! Πολύ χάρηκα που είδα τη συνέντευξη του Μιχάλη γιατί (για εμένα) είναι από τους αγαπημένους μου Έλληνες drummer... Και αυτό το βλέπω πέραν από τις δουλειές του με Ιωαννίδη και Αρβανιτάκη κυρίως επειδή έχει τύχει να παίζω με έναν μαθητή του.

Χίλια μπράβο στα παιδιά! Και νομίζω πως γενικά ακόμα και στο Noiz βλέπουμε πως οι drummer (αν και ανισόρροποι) έχουν ένα "ποιοτικότερο" για εμένα χώρο στο forum!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά μπράβο για την παρουσίαση του Μιχάλη Καπηλίδη και σ αυτόν και στους συντελεστές!

Αυτο το αρχηγός και υπηρέτης όλα τα λεφτά!

Μιχάλη, σε ακουσα περυσι live με τον Τακη Μπαρμπέρη και ήσουν εξαιρετικός!

Μπράβο!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια σε ολους τους συντελεστες του yougroove .Ελπιζω να ειναι η απαρχη και αλλων συνεντευξεων με γνωστους η και αγνωστους drummers και οχι μονον!

@Μιχαλης : αυτα που ειπες στην συνεντευξη σου ειναι το αποτελεσμα μιας μακροχρονης  ενασχολησης σε επαγγελματικο επιπεδο με μουσικους καθε ειδους .

Α) γαμοι και πανηγυρια ..οτι καλυτερο για πιτσιρικα ντραμμερ (εκλεινες 8ωρο στο σκαμνι )

Β) Ζορι απο καλλιτεχνες σαν τον συγχωρεμενο τον Νικο Παπαζογλου ..μονο ετσι βγαινει το ταλεντο μεσα απο πειθαρχεια που σου επιβαλεται .

Γ ) Πολλα lives Δ) ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΕΣ με πολλους καλλιτεχνες που αφηνουν την σφραγιδα τους .

Ε)οπωσδηποτε μελετη ΣΤ)και αυτογνωσια .

Μιχαλη θυμαμαι το live στο Vox με Γαλανη & Πρωτοψαλτη και εκει πραγματι επαιζες για την ορχηστρα ..εκει ησουν ΠΡΑΓΜΑΤΙ υπηρετησ και αρχηγος ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ .Μεγαλη κουβεντα ειπες

αλλα ειναι και η αληθεια.(οσοι θελουν ας δουνε το video στο TUBE  ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ τι σημαινουν τα λογια του Μιχαλη.Μπραβο μικρε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά!!

 

Περιμένουμε μια συνέντευξη και από τον θείο όμως τον Θοδωρή!!

 

 

(Να επεκταθείτε και σε άλλα όργανα έχει πολύ ενδιαφέρον)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είπε ότι ήταν μέλος των closer πραγματικά έμεινα με ανοιχτό το στόμα :o Οι closer ήταν και είναι ένα απ'τα αγαπημένα μου συγκροτήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστουμε πολυ παιδια για την θετικη ανταποκριση.θα ακολουθησουν και αλλα.Αν ολα πανε καλα ελπιζουμε να συνεχισει και με αλλα οργανα κλπ.Να στε καλα και χαιρομαι που το βρηκατε εκπαιδευτικο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου