Προς το περιεχόμενο

yougroove interviews mike kapilidis..


kapdrums

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες καλη χρονια,υγεια και ψυχραιμια! ;)

 

δεν ξερω αν τοχετε παρει πρεφα,εδω και λιγους μηνες εχει δημιουργηθει απο μια μικρη ομαδα με επικεφαλης τον φιλο και συναδελφο μαριο ιωαννου ενα γκρουπ στο φεισμπουκ ονοματι yougroove!ειναι μια υγιεστατη ντραμοκοινοτητα που δειχνει να εχει ορεξη και σχεδια πολλα και μεγαλοπνοα! :)

 

καταρχην ψαξτε το γκρουπ και καντε add!

 

τα παιδια ξεκινωντας μια προσπαθεια θελουν να παρουσιασουν ελληνες ντραμερ ωστε να τους γνωρισουμε καλυτερα...το νετ βριθει απο συνεντευξεις και μαθηματα ξενων και αγαπημενων συναδελφων αλλα-και γυριζοντας την ελλαδα ειναι κατι το οποιο εχω διαπιστωσει επανειλλημενα-ειναι λιγο τραγικο το ποσα λιγα γνωριζουμε για τους ντοπιους μουσικους...στα πλαισια αυτης της προσπαθειας τα παιδια μου καναν(οπως λεω και στο βιντεο)την τιμη να μου ζητησουν να κανω την αρχη,να ειμαι ο πρωτος...ειμαι πολυ χαρουμενος και περηφανος για το αποτελεσμα(εστω,με τα οποια ψεγαδια του...-την επομενη φορα θα δανειστουμε λιγο μεηκαπ απο τα κοριτσια μας! ;D)...ελπιζω να σας αρεσει!τσεκαρετε το,ειναι σε τρια μερη!(με επιασε παρλα τρελλη! :P ;D).

 

α,ξεχασα,καντε και subscribe στο youtube...ο μαριος ανεβαζει μερικα απο τα πιο καλογουστα,χρησιμα και επεξηγηματικα μαθηματακια!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σου Mike,

 

και ευχαριστουμε για το πολυ ωραιο ποστ που ανεβασες.Μας τιμα ιδιαιτερα.Θελω να προσθεσω και τα ονοματα των αλλων παιδιων.Ειναι ο Νικος Αναστασιαδης και ο Ηρακλης Λουκακης.Θελω επισης να ευχαριστησω και τον Μιχαλη ο οποιος μας βοηθησε πολυ με την ενεργεια του και την υπομονη του.

Εδω ειναι και τα αλλα 2 μερη της συνεντευξης:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιχάλης Καπιλίδης!!! Απλά δεν υπάρχει...και απο πλευράς drums και σαν προσωπικότητα. Είναι εύκολα απο τους πιο προσγειωμένους ανθρώπους που έχω γνωρίσει - για το πόσο παιχταράς είναι, δεν χρειάζεται νομίζω να μιλάμε- και η συνέντευξη( μάλλον συζήτηση ) μαζί του ήταν κάτι παραπάνω απο εποικοδομητική και ωφέλιμη για μένα. Ευχαριστούμε και πάλι!  :)

Ηρακλής Λουκάκης

Groove is in the pocket!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικα ενδιαφερουσα και απολαυστικη συνεντευξη!

 

Καλη επιτυχια σε ολους!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια και απο εμένα

Εξαιρετικη δουλεια και πολυ χρησιμη

Αυτο που λεει ο Μιχάλης για υπηρετης και αρχηγος ειναι ολα τα λεφτα...

 

Καλη χρονια σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στα παιδιά και στον Μιχάλη, εξαιρετική δουλειά!

 

Πολύ ωραία η ιδέα σας, πραγματικά για τους Έλληνες drummers υπάρχει πολύ λίγο υλικό και είναι κρίμα.

 

Καλή χρονιά σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ Ωραίο! Μπράβο!

 

Υ.Γ. : Έχουμε το ίδιο φωτιστικό από το ΙΚΕΑ ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια παιδια σε οσους συμμετεχουν σε ολο αυτο , να 'στε καλα, ειναι ολα πολυ χρησιμα και απλα πατε το ολο θεμα μπροστα. Μεγαλο ευχαριστω σε εσας και στον κυριο  μαικ  :) .Πολυ μερακι παιδια μπραβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδια,

 

χαιρομαι πραγματικα που οι αντιδρασεις ειναι θετικες.Μας πηρε πολυ χρονο και ενεργεια να το φτιαξουμε και πραγματικα το καταχαρηκαμε.Και ειναι ακομα πιο ωραιο οταν λαμβανεις θετικη ενεργεια.Θα το συνεχισουμε οσο μπορουμε και να γινεται καλυτερο οσο παει.Να στε καλα παιδια.

 

Ευχαριστουμε.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου