Προς το περιεχόμενο

Μοναξιες και Stratocaster


Infernalgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα Jam που εγραψα σημερα..

 

 

Lite ash Stratocaster --> Yamaha DG80 amp ---> cubase ---->noiz.gr

 

 

 

http://janbuchholz.com/audio/stelios/Lite_Ash/lite_ash_2.mp3

 

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ' αρεσε πολύ η έκφραση στο παίξιμό σου!!!ωραίος μπράβο...το overdrive που χρησιμοποίησες ποιο ήταν???σε κάποια φάση ο ήχος μου ακούστηκε σαν les paul -δεν ξέρω γιατί- και ήταν φοβερός...

 

edit: pureanalog μήπως σου φάνηκε κ εσενα κάτι λεσπολικό??

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου απ οσο ακουω τo κιθαρονι το εχεις μαθει απιστευτα καλα!την κανεις κ κελαηδαει να ουμε!!! 8)...εγω δυστυχως δεν τα βρηκα με τον ηχο της...γενικα με το ολο concept του buzz και τους μονους και θα της αλλαξω τους μαγνητες σε Mini humbucks...τουλαχιστον γεφυρα και λαιμο...ειναι τοσο κουκλα κ τοσο φοβερη η κατασκευη γενικα των Lite ash για τα λεφτα τους παντα που επειδη δεν παιζω γενικα με μονους και την αγορασα για ενναλακτικο ηχο θα της βαλω διπλους για να την φερω στα μετρα μου...μ εχει ραυλωσει!! :o

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ' αρεσε πολύ η έκφραση στο παίξιμό σου!!!ωραίος μπράβο...το overdrive που χρησιμοποίησες ποιο ήταν???σε κάποια φάση ο ήχος μου ακούστηκε σαν les paul -δεν ξέρω γιατί- και ήταν φοβερός...

 

edit: pureanalog μήπως σου φάνηκε κ εσενα κάτι λεσπολικό??

 

ναι κάπως έτσι. η τεχνική του θέλει λίγο παραπάνω grit και sustain το οποίο προσπαθεί να το ξεζουμίσει από την κιθάρα του. Πιστεύω αν έβαζε τη Λες Πολ στην πρίζα θα "έρρεε" πολύ καλύτερα το ύφος του και η μουσική του. Ηδη ειναι ωραίο απλά το παίξιμο του φωνάζει "Θέλω Λες Πολ". Χε χε!  Και ποτέ δεν είναι κακή ιδέα να έχεις μια κιθάρα από κάθε γεύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος ήχος. Μια χαρά ακούγεται. Καλύτερα από LP κατά τη γνώμη μου. Εκεί δεν μπορείς να έχεις τις συχνότητες αυτές.

ΑΛΛΑ εμένα το phrasing δεν μου άρεσε. Για την ακρίβεια δεν βρήκα phrasing. Μου φάνηκε σαν να είσαι λίγο αρχάριος στην κλίμακα και να "ψαρεύεις" γι'αυτό και ορισμένες νότες δεν μου καθόντουσαν καλά στις αλλαγές. Για την ακρίβεια η εντύπωση που αποκόμισα ήταν ότι σε ορισμένες στιγμές δεν ήξερες ακριβώς τι θα ακουστεί από την επόμενη νότα που θα έπαιζες.

Σόρρυ, η άποψη μου.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΛΛΑ εμένα το phrasing δεν μου άρεσε. Για την ακρίβεια δεν βρήκα phrasing. Μου φάνηκε σαν να είσαι λίγο αρχάριος στην κλίμακα και να "ψαρεύεις" γι'αυτό και ορισμένες νότες δεν μου καθόντουσαν καλά στις αλλαγές. Για την ακρίβεια η εντύπωση που αποκόμισα ήταν ότι σε ορισμένες στιγμές δεν ήξερες ακριβώς τι θα ακουστεί από την επόμενη νότα που θα έπαιζες.

 

Σίγουρα άκουσες το σωστό κλιπ;  :-X

 

Infernalgr ένα ΜΠΡΑΒΟ από μένα...

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ο mscmkr εννοεί οτι σε μερικά σημεία το παίξιμο ήταν λίγο "αφηρημένο" με νότες που ναι μεν ανήκαν στην αρμονία της κλίμακας δεν μας την έκαναν όμως κατανοητή (την αρμονία).

Ήταν λίγο ατάκτως σκόρπια παιγμένες.

 

Αυτό το παρατήρησα κι εγω σε σημεία, όχι σε βαθμό που να με ενοχλεί, απλά μου άφησε ένα αίσθημα μή ολοκλήρωσης.(No Petroula!.. ;D)

Πέρα απο αυτό ήταν πολύ καλό..

Μου αρέσει το touch που έχεις επάνω στην κιθάρα.. (...και η τεχνική βέβαια, κάτι που εγω δεν διαθέτω ούτε στον ύπνο μου )

 

well done... :)

 

Το ΜΙ b στο τέλος όλα τα λεφτά!!.. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow!

 

Thanx για τις απαντησεις, το overdrive ειναι του ενυσχιτη, αυτο που παντα ακουγεται στα clip μου, δεν υπαρχουν πεταλια και η κιθαρα ειναι με τους μανησιους μαγνιτες.

 

Η τελευτεα πρασινη ειναι ολα τα λευτα πραγματι χεχε

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου