Προς το περιεχόμενο

Νίκος Αναδολής - 19 ετών jazz πιανίστας...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν τον ξέρετε, με καταλαβαίνετε.

Αν όχι, καλό θα ήταν να τον μάθετε.

Έτσι κι αλλιώς νομίζω θα μας απασχολήσει πολύ στο μέλλον.

Presidential Scholar στο Berklee

http://www.berklee.edu/news/708/video-presidential-scholar-nikolaos-anadolis

και απίστευτος πιανίστας...

 

 

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το ταλέντο του νεαρού Αναδολή αδιαμφισβήτητο, επιτρέψτε μου όμως να σχολιάσω τα εξής: στο πρώτο κλιπ, τον συνοδεύουν ο πατέρας του Σωτήρης στα τύμπανα και ο Δημήτρης Γουμπερίτσης στο μπάσσο, δύο απο τις μυθικές φιγούρες της τζαζ στη Θεσ/νίκη και μέλη των θρυλικών Απριόρι, ενός γκρουπ που σημάδεψε τη σκηνή της πόλης αλλά και της χώρας θα τολμούσα να πω...το δεύτερο κομμάτι είναι αφιερωμένο στη μνήμη του Γιώργου Κωνσταντινίδη, κιθαρίστα του γκρουπ που άδικα χάθηκε πέρυσι.

Χαίρομαι ιδιαίτερα για το ποστ που παρουσιάζει το ταλέντο του Νίκου, και είμαι σίγουρος πως θα λάμψει στο μέλλον, θεώρησα όμως χρέος μου ν'αναφερθώ στους δύο βετεράνους που παίζουν μαζί του. Για κάποιους απο τους νεώτερους -έστω ελαφρά, σαν του λόγου μου- υπήρξαν παραδείγματα και πηγή έμπνευσης.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ray εκανες καλα και ανεβασες το παρον θεμα.

Και στον Ηλια για τις παραθεσεις του,να μαθαινουμε και τιποτα κι εμεις οι αδαεις για τα Ελληνοπουλα ταλεντα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ray εκανες καλα και ανεβασες το παρον θεμα.

Και στον Ηλια για τις παραθεσεις του,να μαθαινουμε και τιποτα κι εμεις οι αδαεις για τα Ελληνοπουλα ταλεντα.

+1

 

πολύ αξιόλογος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε τοσα Μ.Μ.Ε και τον βλεπουμε μεσα απο youtube...  ??? ??? ::)

καλη του σταδιοδρομια!! Να σκιζει το παληκαρι...τζαζζζζζζ

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ηλία, έχεις δίκιο φυσικά αλλά επίτηδες δεν αναφέρθηκα στους A Priori για να μη πάρω την προσοχή από τον Αναδολή Jr.

 

@όλους. Τώρα, προσπαθήστε να προωθήσετε αυτόν και άλλους Έλληνες μουσικούς που στηρίζουν την πραγματική τέχνη στον αμφίβολο "καλλιτεχνικό" κόσμο της Ελλάδας.

 

@Νίκο Αναδολή, αν ποτέ διαβάσεις αυτό το θρεντ. Μην τυχόν και κάνεις τη χαζομάρα και επιστρέψεις στην Ελλάδα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ξεχασει ποτε την χωρα μας και να ερχεται για Live εμφανισεις και για σεμιναρια / διδασκαλια.

Η χωρα εχει την αναγκη των ινδαλματων σε ολες τις Τεχνες και τις Επιστημες.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Νίκο Αναδολή, αν ποτέ διαβάσεις αυτό το θρεντ. Μην τυχόν και κάνεις τη χαζομάρα και επιστρέψεις στην Ελλάδα...

 

Α ρε Ελλάδα βγάζεις "καρπούς" κ τους δίνεις στο εξωτερικό...κράτα κ τίποτα για σένα! >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τον κάνει η Ελλάδα ρε συ... Πόσους τζαζίστες έχεις ακούσει που κάνουν αξιοπρεπή καριέρα στη χώρα μας; Άντε, για να μη σου βάζω δύσκολα, πόσους ξέρεις που "βγαίνουν" μόνο με εμφανίσεις χωρίς να κάνουν το δάσκαλο, τον πωλητή, τον υδραυλικό κ.ο.κ.;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου