Προς το περιεχόμενο

Ενα κομματι απο το επερχομενο demo μας


Progduct

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον,μαλλον ηρθε η ωρα να ανεβασουμε ενα κομματακι απο το επερχομενο demo μας να ακουσουμε και καποια αποψη παραπανω,

ελπιζουμε μεχρι τον Σεπτεμβριο να ειναι ετοιμο ωστε να το προωθησουμε. Το ονομα της μπαντας ειναι Mind the Gap.

Οριστε λοιπον το link,

 

http://www.box.net/shared/3mzsopk5lm

 

Καθε σχολιο,ευπροσδεκτο.

Another perfect day

And I will hide away...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο ρε guys!!To στυλ σας μου αρέσει,driving riffs,βαριές κιθάρες... ;)

Θα ήθελα το chorus να ξεχωρίζει λίγο, με την έννοια οτι η μελωδία της φωνής το "κρατάει",ενώ θα του ταίριαζε μια πιο ψηλή μελωδία...Τα drums μου φαίνονται λίγο στεγνά,αν και καταλαβαίνω πως είναι demo...αλλά πάλι,έχω την αίσθηση πως τους λείπει όγκος...Για τα καθαρά τεχνικά θέματα του ήχου υπάρχουν και πιο ειδικοί από εμένα εδώ,οπότε περιμένετε και άλλες απόψεις. :)

 

Υ.Γ:Μου αρέσατε από το live στο rodeo που παίξατε μαζί μας και σας είχαμε ευχαριστηθεί!!Καλή συνέχεια!! ;) :)

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε αρκετά. Είστε σε καλό (high gain) δρόμο!

 

Το ακραίο panning στη φωνή μου έκανε βγάζει λίγο σκυλέ delay και ο ήχος χρειάζεται μια επαγγελματίλα παραπάνω γιατί φαίνεται ότι είναι demo.

 

Κιπ ρόκιν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλα παιδες! Σε οτι αφορα τον ηχο,με τα μεσα που ειχαμε κ τις συνθηκες,πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο ,''ηχητικα'', μπορουσαμε να κανουμε. Σιγουρα δεν ειναι η τελευταια μιξη καθως εχω εντοπισει και εγω καποια ''λαθακια'' ,καθως και οι σωστες παρατηρησεις σας,απλα μια πρωτη γευση πιστευω οτι παιρνεις απο το υπαρχον ηχητικο δειγμα.

Another perfect day

And I will hide away...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σα κομματι μου αρεσε πολύ, τα "περιεργα" ριφφακια με ωραια γυρισματα στα τυμπανα δειχνουν δεμένη μπάντα :)

ένα πράγμα που μου κακοφάνηκε στη μίξη είναι οτι η ένταση των οργανων παραπέφτει όταν μπαίνει η φωνη.

Τα φωνητικά είναι πολύ πιο "απαλα" απο τις κιθάρες και τα ντραμς και δεν ειναι ωραίο κατα τη γνώμη μου να ακουγονται τοσο πολυ χαμηλα όταν μπαίνει η φωνη.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για το κομμάτι παιδία! stoner-ιές με αρκετά prog στοιχεία κατα τη γνώμη μου (στα μετρα κυρίως) και πολύ ωραίο break κοντά στο τέλος... κομμάτι που κατά τη γνώμη μου θα ζήλευε και ο μέγας zakk wylde (βασικά σαν να ακούω zakk με alice in chains μου φανηκε..)

 

Τα καλύτερα και για την παραγωγή, ή αλλιώς "από-που-χαμηλώνει-αυτό-το-πράγμα" !;)

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πολυ καλο κομματι ελπιζω και τα επομενα tracks να ειναι πολυ καλα! Αν και το ακουσα σε ηχεια υπολογιστη νομιζω οτι εχετε διαφορές φασεις.Προσοχη στα εφφε στη μιξη! Καλη συνεχεια με το ντεμο!

www.myspace.com/studiomxgr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σπαει!

αλητεια!

τρεχει το φλεμα απο τα ηχεια! YEAH! :P

 

μολις ετοιμαστει πες μας!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το κομματι,αλλα δεν το αναδεικνυει η φωνη που ειναι φλατ ενω σε σημεια θα επρεπε να εχει ξεσπασματα.Αλλο ενα μειονεκτημα ειναι ο ασταθης ντραμερ.Αν διορθωσετε τα τυμπανα θα ειναι πολυ καλυτερο κατα τη γνωμη μου,αισθανομαι τα τυμπανα να τραβανε συνεχως το κομματι πισω.Παντως ως συνθεση ειναι πολυ καλο,αμερικανιλα τιγκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου