Προς το περιεχόμενο

M Audio Fastrack


sadromantic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για χαρα...

 

Λεω να παρω την εν λογω καρτα...

 

Την εχει δοκιμασει κανεις....????

 

Εχετε να μου πειτα μια γνωμη???

 

Ευχαριστω

 

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=2064

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά έχω τις αμφιβολίες μου για το αν το USB πρωτόκολο είναι αρκετά καλό για τέτοιες ιστορίες. Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι θα χρειαστείς έναν αρκετά γρήγορο υπολογιστή, μία κάρτα USB-2 (αν δεν έχει ήδη πάνω το motherboard) και λίγη τύχη. Επίσης, μην ξεχάσεις (πριν αγοράσεις εννοώ) να ελέγξεις αν υπάρχει συμβατότητα της κάρτας με τα προγράμματα που θέλεις να δουλέψεις (π.χ. λειτουργεί με GigaStudio;).

 

Αυτά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φτανουν????????

 

Φτάνουν !

Τσέκαρε και τα υπόλοιπα που σου είπα για τη συμβατότητα - ρώτα τα παιδιά της αντιπροσωπείας.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία! Σκόπευα να ανοίξω και εγώ σχετικό thread αλλα με γλύτωσες απο τον κόπο φίλε sadromantic. Λοιπόν βασικά εμένα η απορία μου είναι αν είναι ποια κάρτα είναι καλύτερη και γιατί. Αυτή που πρότεινε παραπάνω ο sadromantic:

http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrackUSB-main.html

 

ή αυτή:

http://www.m-audio.com/products/en_us/Audiophile2496-main.html

 

Εγώ έχω ένα P4 στα 2.6GHz με 512mb μνήμη (αν και σκέφτομαι και μια αναβάθμιση) και την κάρτα την θέλω για να γράφω κυρίως μπάσο και φωνή. Επείσης για το μπάσο έχω και το tech21 bass driver di. Πάντως απο τιμή είναι πάρα πολυ κοντα.

 

EDIT: ΑΑ! Υποθέτω οτι όποια και απο τις δύο κάρτες και αν πάρω θα ανταποδίδουν κανονικά και στα παιχνίδια, κλπ. Οχι οτι παίζω και συνέχεια παιχνίδια αλλα που και που αμα χτυπάω κανα game να μην έχω πρόβλημα.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί έγινε ρε παιδιά? Με σνομπάρετε εμένα? :D :D

Πλάκα κάνω βέβαια!

 

Απλά για να μην ανοίξω καινούργιο thread και φορτώνω χωρίς λόγο το forum είπα να μου απαντήσετε εδώ. 1-2 ποστ δε θα βλάψουν, ετσι?

 

Περιμένω τις γνώμες σας.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις... αν κάποιος δεν έχει πρακτική εμπειρία με δύο κάρτες είναι δύσκολο να σου πει ποια είναι καλύτερη. Μόνο εικασίες μπορεί να κάνει, επι τη βάσει των ανακοινωμένων προδιαγραφών. Όσο για το ερώτημα για τα παιγχνίδια (αλλά και για γενικότερες πληροφορίες) πιστεύω ότι πρέπει να απευθυνθείς στην αντιπροσωπεία.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξέρω αυτό. Απλά ξέρω οτι πολλοί απο εδω μέσα έχουν την audiophile και επίσης πολλοί απο εδω μέσα καταλαβαίνουν 5 πράγματα παραπάνω απο εμένα διαβάζοντας τα details απο το site της εταιρίας, και ίσως αυτοι να μπορούσαν να μου πουν την γνώμη τους εαν θα μου κάνει για την δουλειά που την θέλω ή όχι. Και για να υπενθυμίσω θέλω να γράφω φωνή και μπάσο (για το οποίο έχω και προενύσχηση). Και επιμένω γιατί θέλω εντός εβδομάδας να παραγγείλω όποια κάρτα τελικά αποφασίσω, και επειδή μ'αρέσει να σιγουρεύω τις επιλογές μου πρίν κάνω την αγορά, θέλω να συμβουλευτώ τους γνώστες του αντικειμένου (όπως είχα κάνει και παλιότερα και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος :wink: )

 

PS. Φίλε eye χωρίς παρεξήγηση τελευταία μου φαίνεται οτι είσαι πολύ πιο σοβαρός και τυπικός στις απαντήσεις σου απο ότι παλιότερα. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια αλλα.... μήπως έχω χάσει επεισόδια?

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε, απλώς είμαι επιφυλακτικός όταν είναι ο άλλος να δώσει λεφτά. Δε θέλω να σπρώξω κάποιον να αγοράσει κάτι και μετά να μη του κάνει.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ! :D

 

Τελικά λέω να ανοίξω ένα καινούργιο thread για να ρωτήσω και κανα 2 πράγματα ακόμα που ξεφέυγουν απο το παρόν thread.

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου