Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή ακουστικής κιθάρας!


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δέν έχω να πω τίποτα άλλο εκτός απο ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!

 

Τέλειο αποτέλεσμα που πραγματικά με έχει αφήσει άφωνο!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια, δυστηχώς χρειάζεται δουλειά, πολύ δουλειά για καλά αποτελέσματα, μένω και γώ άφωνος για τις δικιές σας πολύ καλές κατασκευές.

 

και τώρα κλιπς!!!

 

Τα έχω γράψει με Tascam DR 05  και παίζω σε κάθε κλιπ με τις ίδιες δύο κιθάρες, σε αυτες συμπεριλαμβάνεται η κιθάρα που βλέπεται και μια άλλη.

Παίζω πάντα με την ίδια σειρά.

 

Ακούω γνώμες και αφού μου πείτε θα σας πώ ποιά ειναι ποιά και θα σας τις δείξω.

 

Καλή ακρόαση. εγώ έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου, θέλω και τα δικά σας!!!

DR_1.mp3

DR_2.mp3

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ άκουσα μόνο τα dr_1 και dr_2 και προτιμώ την πρώτη κιθάρα. Πιο 'ζεστό' όργανο μου φάνηκε... Οι νότες της μου φάνηκαν πως είχαν καλύτερη 'παρουσία'.

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον η καρεκλα σου τριζει ;D ;D

 

στο 1ο κλιπ - μου αρεσε η 2η που ακουσα - πιο πριμα και πιο γλυκο ηχο σε σχεση με την πρωτη που ηταν λιιιιιιγο πιο μπασα

στο 2ο κλιπ - δυσκολα μπορω να ξεχωρισω καποια απο τις 2 μιας και αυτα που παιζεις (ισως φταιει και ο τροπος εγγραφης) δεν ακουγονται καποιες διαφορές (ή τουλαχιστον εγω δεν τις ακουω)

στο 3ο κλιπ - παλι μου αρεσε πιο πολυ η 2η για τους λογους που περιγραφω στην πρωτη παραγραφο

στο 4ο κλιπ - με μπερδευεις αρκετα γιατι η πρωτη που παιζεις ακουγεται πολυ ωραια ενω η 2η καπως "χτυπαει" (<----- δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα) - και μου φενεται οτι ξαναπιανεις την 1 παλι στο τελος του κλιπ ?

 

πολυ ωραιο ηχο εχουν ομως και οι 2 - Μπραβο σου

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Messalion έχεις δίκιο, ακούς πολύ καλα βρέ παιδί μου, στο τελευταίο κλιπ στο τέλος ξαναπαίρνω την πρώτη νευρίασα που δεν έβγαινε το κλίπ και αν είχα κι άλλες πέντε θα τις έπαιζα κι αυτές! Συγνώμη για το μπέρδεμα!

 

Να πάρουμε κι άλλες γνώμες πλιζ!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου φαινεται η 2η ποιο μπασα με περισσοτερο ογκο. βεβαια με βουλωμενα αυτια και τον μπεμπη να κοιμαται μη περιμενεις πολλα  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να το αποκαλύψουμε:

 

Πρώτη κιθάρα ήταν πάντα η δική μου  με πιο πολύ παρουσία και πιο δυνατές υψηλομεσαίες,  βέβαια ο χώρος ήταν άδειος με αρκετά φυσικό βάθος, το Ωδείο ενός φίλου.

 

Η δευτερη κιθάρα μια Martin Aura των 3.200 $ !!!! άψογη η καλύτερη ακουστική πού έχω ακούσει ώς τώρα! με καταπληκτικό ήχο , ζεστό με όγκο στις χαμηλομεσαίες ,έτσι θέλω να παίζουν οι δικές μου!

 

Προσωπικά συμφωνώ με τον Mesalion, έχουμε την ίδια άποψη.

 

Ευχαριστώ πολύ όλους, παμε για άλλα project!

 

Παραθέτω και φωτο

IMG00197-20111008-11162.thumb.jpg.9aaa6f9c453055990871d8d4fbf527ad.jpg

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου