Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά κιθάρας σε αεροπλάνο (2012 version)


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθα χτες απο διακοπες στην Κυπρο με Aegean...δεν μου ειπε κανεις τιποτα...για κανεναν λογο...ειχα την les paul σε θηκη ωμου 7ender...και μια eastpak για να δεσει το γλυκο...

 

το μονο πραγμα που μου ειπαν οταν πηγαινα ειναι οτι θα με εβαζαν πισω πισω γιατι εχω μεγαλες αποσκευες..(κιθαρα+eastpak)..

 

μαϊ του σεντς

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

το 2011 παντως περναγες στην easyjet με κιθαρα onboard (με μαλακη θηκη βεβαια). επισης δε θυμαμαι ποιο απο τα δυο αεροδρομια του λονδινου (heathrow η gatwick) αλλα στο site τους εχουν σαφες policy που επιτρεπει κιθαρα στην καμπινα (για οταν γυρνας). εγω παντως εχω ταξιδεψει παρα πολλες φορες αεροπορικα με κιθαρα, παντα τσεκαρω ολες τις αλλες αποσκευες εκτος κιθαρας, χωρις ερωτησεις και πολλα πολλα και δεν μου εχει τυχει ποτε στραβη. απλα αν τυχει προβλημα να εισαι παρα πολυ ευγενικος και θα σου βρουνε λυση (γιατι εξω η ελληνικη αγενεια δεν περναει και αν θελουν να σε ταλαιπωρησουν μπορουν...)

 

καλη κιθαρα στις αποσκευες δε θα το κανα ποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αν με τοσο φτηνα εισητηρια που εχει η ryanair απλουστατα κλεισεις και....δευτερη θεση για το οργανο, δε γινεται? 

 

Θυμάμαι τον Uli Jon Roth που έκλεινε πιο παλιά 2 θέσεις, για αυτόν και την κιθάρα του ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχές του 2009 με KLM (αν θυμάμαι καλά) δεν είχα πρόβλημα. Επίσης πέρσι με ΒΑ στο chekin η υπάλληλος πήγε να μου κάνει τσιριτσάντζουλες, τις είπα όμως πως το site της εταιρείας λέει "το και το" και δεν το συνέχισε. Με Iberia τώρα τα Χριστούγεννα/Πρωτοχρονια πάλι ψιλο-γκρίνιαξαν, αλλά όλα ΟΚ. Γενικά με τις μεγάλες εταιρείες δεν τίθεται τόσο θέμα αν είναι ηλεκτρική σε μαλακή θήκη που χωράει άνετα στο ντουλαπάκι για τις χειραποσκευές ή σε αυτό για τα κοστούμια στη business class. Τις low cost όμως δε θα τις εμπιστευόμουν γι' αυτό το θέμα.

Alba gu bràth!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου