Προς το περιεχόμενο

Ηχομόνωση υπογειου με drums.Ηow?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλαησπερα, σε ολους!

Μενω σε πολυκατοικια και εχω ενα θεματακι με τους ενοικους σχετικα με τον θορυβο που παραγεται απο τα drums μου....Δεν δεχομαι παρατηρησεις καθημερινα αλλα ειναι σιγουρο πως μια δυο φορες καποιος θα ερθει και θα ζητησει να σταματησω γιατι εχει κουραστικει να με ακουει να χτυπιεμαι! :P.Ετσι και εγω το πειρα αποφαση να κανω κατι για την ηχομονωση του δωματιου.Απο οτι εχω διαβασει και σε αλλα thread σε μια πολυκατοικια υπαρχει το προβλημα του οτι ο ηχος και οι δονησεις περνανε μεσα απο τους τοιχους και ιδικα οταν μιλαμε για drums.Το δωματιο ειναι περιπου 35 τετραγωνικα.Εχει δυο πορτες,η μια οδηγει στην αυλη κ η αλλη στην πολυκατοικια και τις σκαλες.Ακριβως απο πανω ειναι η πυλωτη.

Αυτο που θελω ειναι να μειωσω οσο το δυνατον περισσοτερο τον ηχο που περναει στην πολθκατοικια και γενικα τη "βαβουρα" που προκαλειται.Το θεμα κοστος ειναι καποιο θεμα,οποτε θα ηθελα να ακουσω τισ οικονομικες λυσεις.Ειμαι διατεθημενος ομως να δαπανησω καποια χρηματα αν αυτο ειναι απαραιτητο.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ντυστο ολο με πετροβαμβακα και με κουρτινες και με χαλια και θα εχεις τρελο αποτελεσμα.και αν θελεις ελα να ακουσεις και τον χωρο μου αν δεν εμπιστευεσε την λυση αυτη.το κοστος ειναι μια χαρα οταν το αποφασισεισ.εγω με 500 ευρω εκανα τρελη δουλεια.!

υπομονη και χρονο θελει.

;)

ο ηχος συνιθως ειναι δυσκολο να τον μαζεψεις απο πορτες παραθυρα του δωματιου η και αν εισαι κοντα σε κλιμακοστασιο ειναι ακομα πιο δυσκολα οπως εγω.εγω παιζω σε νορμαλ προς δυνατα και ακουγομαι πολυ λιγο.και δεν μου εχει πει κανενας τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ντυστο ολο με πετροβαμβακα και με κουρτινες και με χαλια και θα εχεις τρελο αποτελεσμα.

 

χμ...το θέμα δεν είναι να μονώσεις το χώρο προς τα έξω...αλλά να έχεις και καλό ηχητικό αποτέλεσμα εντός του χώρου....

 

έχω βαρεθεί τα προβαδικα με φουλ ηχομονώσεις και ακουστική της κακιάς ώρας .. που χτυπάς Κ κάστομ και ακούς σταγκ....  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου