Προς το περιεχόμενο

Yamaha SA2200 semi-hollow


Dr. Lonnie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!Βρισκομαι στην διαδικασία αναζήτησης μιας semi-hollow κιθάρας.Εχω ακούσει αρκετές Gibson και Herritage.Τα λεφτά που απαιτούνται γι αυτές όμως είναι πολλά αν μιλάμε για καινουριες.Και είναι αρκετά ακόμα κι όταν μιλάμε για μεταχειρισμένες.Πριν μερικές μέρες έπεσε στα χέρια μου μια Yamaha SA2200.Και μου άφησε την αίσθηση ενός πολύ αξιόλογου οργάνου και σε πολύ καλή τιμή(1400 στον Νακα-γυρω στα 1000 μεταχειρισμενη).Ποια είναι η γνώμη σας ρε παιδιά για την συγκεκριμένη κιθάρα?Αξίζει τον κόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η γνώμη σας ρε παιδιά για την συγκεκριμένη κιθάρα?Αξίζει τον κόπο?

 

Οχι, χάλια είναι. Μην την πάρεις.  8)

 

Άσε να προλάβει κανένας άλλος.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο γιατι το γραφεις με μικρα να μην φαινεται? :)Αξίζει πιστευεις?

 

Για τις τιμές που πουλιούνται είναι κλοπή.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινε λιγο πιο σαφης φιλε Genius Loci..Ποιος θα κλεψει ποιον??

 

Εννοώ το αγγλοσαξωνικό "it's a steal". Αξίζουν πολύ περισσότερο απ'όσο πωλούνται, ειδικά μεταχειρισμένες.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ το αγγλοσαξωνικό "it's a steal". Αξίζουν πολύ περισσότερο απ'όσο πωλούνται, ειδικά μεταχειρισμένες.

 

Συμφωνω!Ειναι αυτη η μοντελοφοβια που λες κι εσυ και το συνδρομο της παραδοσιακης φιρμας στο καθε στυλ(Gibson εν προκειμενω).Γι αυτο και ρωταω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 χρόνια αργότερα...
  • Moderator

Είχα δοκιμάσει πολλά χρόνια πριν μια Yamaha SA2200 και η αίσθηση που μου είχε αφήσει ήταν ότι σαν κατασκευή και playability δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από μια 335, ίσως μάλιστα να ήταν κι ελαφρώς καλύτερη. Και σαν ακουστικός ήχος μου φάνηκε επίσης το ίδιο καλή. Εκεί που υπολειπόταν σοβαρά ήταν στους μαγνήτες για τα δικά μου γούστα. Δεν ξέρω αν παράγεται ακόμη με τον ίδιο τρόπο. Αν ναι, με ένα σετάκι underwound A5 PAF style (για τα δικά μου γούστα πάλι - προτιμώ πιο σφiχτούς μαγνήτες στις hollow) θα είναι καταπληκτική.  

YΓ: Νομίζω ότι το finish μιας 335 είναι nitro ενώ της Yamaha πολυεστερικό, για όποιον ενδιαφερέται για το αισθητικό κομμάτι. Σίγουρα παίζει ρόλο και στη διαφορά τιμής πάντως.

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου