Προς το περιεχόμενο

Durham Electronics Crazy Horse Fuzz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερει κανεις που μπορω να βρω το συγκεκριμενο πεταλι στην Αθηνα? (εαν υπαρχει)

 

Ψαχνω Neil Young Ηχο. Καποια αλλη προταση.?

 

 

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω δει πουθενά στην Αθήνα, αν και το έχω δει νομίζω στις αγγελίες του Νόιζ να βόσκει πού και πού.

 

Άλλες προτάσεις για Neil Young ήχο... δύσκολο γιατί οι πιο πολλοί θα σου πουν να κοιτάξεις για πεταλάκια που ακούγονται όμοια (στο κατά δύναμιν) με "σκασμένο" tweed Fender Deluxe, όπως πχ. το Catalinbread Formula no5. Άλλοι πάλι θα σου πουν να κοιτάξεις σε tweed-like φαζοειδή overdrives όπως πχ. το Jetter Helium, το Jetter Blue, το Fairfield Barbershop ή κάποιο από τα δεκάδες άλλα. H πραγματικότητα βέβαια είναι πολύ πιο περίπλοκη, και πέρα από το γεγονός πως ποτέ δεν θα βρεις ένα πετάλι "band-in-a-box", το τελικό αποτέλεσμα θα εξαρτηθεί πάρα πολύ από την κιθάρα και τον ενισχυτή σου, σε σημείο που να αγοράζεις πχ. ένα από τα ανωτέρω και να μην έχει απολύτως καμία σχέση με Neil Young.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου