Προς το περιεχόμενο

Νέο Boss GT-100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Wait... σε ποιους μουσικούς κύκλους είπαμε ότι είχε επιτυχία η σειρά GT?  ;D

 

Ακριβώς.  ;)

 

Σε ποιούς ρε παιδιά, πείτε και σε 'μένα που δεν ξέρω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε ποιούς ρε παιδιά, πείτε και σε 'μένα που δεν ξέρω.

Πάρ' την εσύ και μην σε νοιάζει! Θα σε μυήσω εγώ στον μουσικό μου κύκλο! ;) ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ (κιθαρίστας ΔΕΝ είμαι) αλλά ακούγοντας τον κιθαρίστα μας με την GT10 κι έχοντας ο ίδιος την GT10B μπορώ να πω ότι:

ΑΝ ασχοληθείς με την GT10 θα έχεις ΠΟΛΥ καλά απότελέσματα... Καλύτερα ίσως κι από πολλές εταιρίες που είναι θεωρητικά "καλύτερες"... Εντάξει οι βρώμες είναι λίγο θέμα (δεν είναι και τόσο βαρβάτες) αλλά για όποιον δεν παίζει με πολλά βρώμικα (metal/rock κλπ) είναι μια χαρά η πεταλιέρα... Και τα ηχητικά δείγματα που άκουσα μου άρεσαν αρκετά... Επειδή έχω ακούσει αρκετές πεταλιέρες λόγω πολλών συγκροτημάτων προτιμώ την GT10 από την line6 floor! Βρίσκει πιο εύκολα τον χώρο του ο κιθαρίσας στο τραγούδι...

Επίσης πολλοί κιθαρίστες σε αρκετά μικρά ψιλό "φλώρικα" συγκροτήματα όπου οι πολλές βρώμες δεν χρειάζονται παίζουν είτε με Tonelab είτε με Boss γιατί στον τομέα των ΕΦΦΕ και των ΚΑΘΑΡΩΝ ΗΧΩΝ η Boss είναι Π-Α-Ρ-Α πολύ καλή...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιούς; Για πες.

Σε μας :P

Στην μπάντα του Χαρούλη

Στην μπάντα του Παυλίδη (αν δεν κάνω λάθος)

Και γενικά την έχω δει σε διάφορες μπάντες σε μικρά live σε rodeo,an κλπ...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστόσο δες τι έγραψα παραπάνω: η GT-100 έχει την ίδια φιλοσοφία EQ με ΟΛΕΣ τις προηγούμενες GT. Αυτό μπορείς να το καταλάβεις και από τα κλιπάκια και από τα βίντεο και από όλα. Μια έμφαση στις μεσουψηλές που, να πω την αμαρτία μου, προσωπικά με εκνευρίζει πολύ.

Σύμφωνοι, αλλά οι ρημάδες είναι τόσο tweakable που μπορείς να φέρεις τον ήχο όπου ακριβώς θέλεις, άσχετα με τον αρχικό του χαρακτήρα! Θέλει βέβαια εμπειρία, γνώση, και πολύ ψάξιμο, αλλά νομίζω είναι οι μόνες στην κατηγορία τους, που μπορεί κάποιος να πετύχει με μεγαλύτερη ακρίβεια οποιονδήποτε ήχο έχει στα αυτιά του!

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιούς; Για πες.

 

Καβεράδες και μαγαζόμπαντες.  ;)

 

Εκεί ο ήχος "μόνιμα cocked-wah" είναι μια χαρά στη μίξη.  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και ένα καινούριο βίντεο που παίζει ο Rob Marcelo με καλούτσικο -θα έλεγα- ήχο.

 

Βέβαια στην τιμή που είδα...

εσκασε μυτη και η τιμη, στου θωμα το μαγαζι  ;D ;D ;D

 

http://www.thomann.de/gr/boss_gt_100.htm

...Ναι ναι αυτήν, δεν νομίζω να κάνει και πολλά όταν έχει απέναντί της στην ίδια κατηγορία τιμής την Line6 HD500 και την λίγο πιο φθηνή αλλά εξίσου καλή Digitech RP1000

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βέβαια στην τιμή που είδα......Ναι ναι αυτήν, δεν νομίζω να κάνει και πολλά όταν έχει απέναντί της στην ίδια κατηγορία τιμής την Line6 HD500 και την λίγο πιο φθηνή αλλά εξίσου καλή Digitech RP1000

 

+10

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου