Προς το περιεχόμενο

Ακης Τουρκογιωργης δισκογραφια?


MK_fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aδιαβαστο σε πιανω Ray o τυπος που ειναι στη μεση (στο βιντεο ) ειναι ο Τονυ Περις ..διοργανωτης συναυλιων κλπ.Αν ειδες ειχανε και τους Acousta  ενισχυτες προσφορα;του Ανδρεαδη τοτε αντιπροσωπου της εταιρειας.

Όχι ρε συ. Αν δεις όλο το βίντεο θα δεις ότι εμφανίζεται ο Ντάνος Λυγίζος (όταν υπάρχουν διαλείμματα ή παρεμβάσεις επί σκηνής από τον Πέρι που όντως δεν ήξερα) ανάμεσα στη μπάντα με εφφέ του κ... της εποχής και σχολιάζει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σας ευχαριστω ολους αλλα νομιζω ξεφυγαμε λιγο ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΗ ΔΥΣΚΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΑΚΗ ΘΕΛΩ!των Socrates εχω μερικη οπως το album plaza(νομιζωετσι λεγεται)

Δε χρειάζεται να φωνάζεις.

Τόσα live κάνει.

Δεν πας να ρωτήσεις τον ίδιο για την δοισκογραφεία του, να δώσεις και κανα φράγκο;

 

Κι αν δεν μπορείς επειδή ίσως μένεις μακριά, ανοίγεις το φατσομπούκι και του μιλάς.

Ζήτημα το κανες.

 

 

Όσο για το Plaza, ήταν το άλμπουμ που περίμεναν οι Socrates (και η ροκ κομπλεξαρισμένη Ελλάς) ότι θα δείξει επιτέλους στους "ξένους" πως το κάνουν τα καλύτερα παιδιά μας.

 

Δυστυχώς δεν το κάναν με τον καλύτερο δίσκο τους. Άσε που αλλάξαν και το όνομα που για μερικούς αντιστοιχούσε με Εθνική μειοδοσία......

 

Βέβαια να τολμήσω (με το θάρρος της ηλικίας πλέον) να πω ότι ήταν πολύ μεγαλο (μάλλον το μεγαλύτερο) Ελληνικό γκρουπ αλλά το οποίο, για κάποιο διεστραμμένο λόγο, δεν με πολυενδιέφερε.

Θέλετε λόγω προγκρεσιβίλλας, θέλετε λόγω βιρτουοζιτέ, θέλετε από αντίδραση (το πιθανότερο, γιατί μου τα χαν κάνει Zeppelin οι μεγαλύτεροι με τους Socrates) αλλά το λίγο (δεν τα έχω ακούσει όλα από όλους τους δίσκους) σχετικά που άκουσα, κούκου δεν μου κανε.

Καθείς και τα γούστα του.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια να τολμήσω (με το θάρρος της ηλικίας πλέον) να πω ότι ήταν πολύ μεγαλο (μάλλον το μεγαλύτερο) Ελληνικό γκρουπ αλλά το οποίο, για κάποιο διεστραμμένο λόγο, δεν με πολυενδιέφερε.

 

ουτε εμενα (δεν μου αρεσε καθολου η μουσικη και ο τραγουδιστης αν και ο Σπαθας ειναι ΤΕΡΑΣ ).

 

επισης για να ειμαστε και ακριβεις το "μεγαλυτερο" (απο πλευρας πωλησεων,συναυλιων και επιροης) συγκροτημα δεν ειναι οι Socrates αλλα οι TΡΥΠΕΣ.

 

επισης ,για να ειμαστε ακομα πιο ακριβεις δεν εκαναν διεθνη καριερα ,αν και τα 3 πρωτα αλμπουμ τους κυκλοφορησαν απο μια ανεξαρτητη εταιρεια στις ΗΠΑ,κυριως λογω της ΤΡΑΓΙΚΗΣ παραγωγης που ειχαν (κριμα γιατι οντως παιζουν τις καλτσες τους,για οποιους ενθουσιαζονται απο αυτες... ;D, και στα 3) και φυσικα λογω του ηταν ενα ελληνικο συγκροτημα που ζουσε στην Ελλαδα.   

 

οσο για το PLAZA ...Θοῦ, Κύριε, φυλακὴν τῷ στόµατί µου καὶ θύραν περιοχῆς περὶ τὰ χείλη... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δ)Τα κεφαλαια για τον ΑΝΤΩΝΗ  τα βαζω γιατι ο ανθρωπος προσπαθει να επανελθει σε φυσιολογικους ρυθμους ζωης μετα απο 1,5 χρονο  προσπαθειας ανανηψης απο ανευρισμα εγκεφαλου.Οπως και να το κανουμε τετοιος PERFORMER ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΒΓΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Ειναι λοιπον δειγμα σεβασμου και αναγνωρισης προσ το προσωπο του.

Για τους παλιους που τον ξερουνε και τους νεους που θελουν να τον μαθουν τα νεα ειναι οτι παρουσιαζει σημαντικη βελτιωση σε ειδικο κεντρο αποκαταστασης στην Θεσσαλια.

 

να και κατι που με κανει να χαρω!  ;D

αντε να γινει γρηγορα καλα ο αρχηγος να επανελθει και να μας τρελανει για ακομα μια φορα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εκλεισε το κεφαλαιο Ακης, και πιασαμε Socrates για μενα ειναι η μεγαλυτερη ροκ μπαντα της Ελλαδας, και το μονο Ελληνικο συγκροτημα για το οποιο θα αγοραζα δισκο, η θα πληρωνα να τους ακουσω σε συναυλια.Το δευτερο ακομα το ψαχνω.........

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εμενα (δεν μου αρεσε καθολου η μουσικη και ο τραγουδιστης αν και ο Σπαθας ειναι ΤΕΡΑΣ ).

 

επισης για να ειμαστε και ακριβεις το "μεγαλυτερο" (απο πλευρας πωλησεων,συναυλιων και επιροης) συγκροτημα δεν ειναι οι Socrates αλλα οι TΡΥΠΕΣ.

 

επισης ,για να ειμαστε ακομα πιο ακριβεις δεν εκαναν διεθνη καριερα ,αν και τα 3 πρωτα αλμπουμ τους κυκλοφορησαν απο μια ανεξαρτητη εταιρεια στις ΗΠΑ,κυριως λογω της ΤΡΑΓΙΚΗΣ παραγωγης που ειχαν (κριμα γιατι οντως παιζουν τις καλτσες τους,για οποιους ενθουσιαζονται απο αυτες... ;D, και στα 3) και φυσικα λογω του ηταν ενα ελληνικο συγκροτημα που ζουσε στην Ελλαδα.   

 

οσο για το PLAZA ...Θοῦ, Κύριε, φυλακὴν τῷ στόµατί µου καὶ θύραν περιοχῆς περὶ τὰ χείλη... ;D

 

 

+10000000000 (και λιγα εβαλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ. Αν δεις όλο το βίντεο θα δεις ότι εμφανίζεται ο Ντάνος Λυγίζος (όταν υπάρχουν διαλείμματα ή παρεμβάσεις επί σκηνής από τον Πέρι που όντως δεν ήξερα) ανάμεσα στη μπάντα με εφφέ του κ... της εποχής και σχολιάζει.

O Λυγιζος ειναι στο στουντιο και λεει αυτα που λεει και μετα ριχνει και το βιντεο οτι να κανουμε και συναυλιες και το συγκροτημα ταδε...κλπ μπουρδες της εποχης.

Ενταξει Νικο (σε αρκετους δεν αρεσαν ..πλην κιθαρας παντα) αλλα αν θελετε να μαθετε την ιστορια ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ  τοτε δεν εχετε παρα να αγορασετε το βιβλιο του ΑΝΤΩΝΗ ΤΟΥΡΚΟΓΙΩΡΓΗ

<< ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ >> σε ολα τα βιβλιοπωλεια στην δευτερη εκδοση του .Το διαβαζετε και μετα τα λεμε ...θα πεθανετε στα γελια και θα ξεκεθαρισετε πολλες αποριες σας .

Ειναι ευκειρια να βοηθησουμε και τον ΑΝΤΩΝΗ που εχει μεγαλο αγωνα μπροστα του και φυσικα δεν εχει και την οικονομικη ανεση (οπως πολλοι αλλωστε ) να αντεπεξελθη.Αντε παιδια βαλτε ενα χερακι μπας και γινει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Λυγιζος ειναι στο στουντιο και λεει αυτα που λεει και μετα ριχνει και το βιντεο οτι να κανουμε και συναυλιες και το συγκροτημα ταδε...κλπ μπουρδες της εποχης.

 

Δες στο 7,50 στο πρώτο βίντεο και θα καταλάβεις τι λέω... :)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E...ναι ανοιγει στο 7:50 ενας ενθετος ρομβος και βγαινει ο Λυγιζος (τη στιγμη ακριβως που ο Τονυ Περις λεει στον κοσμο: αν δεν καθησετε τωρα αμεσως κατω θα....) Ο οποιος Λυγιζος λεει τα δικα του .Δεν ξερω αν ητανε στην συναυλια ο Λυγιζος πιθανον ..αλλα εγω ημουν ..αξεχαστη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου