Προς το περιεχόμενο

Evertune bridge...εντυπωσιακο!!


inkve

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κανω μια χαζη ερωτηση?

και αν θελω να περασω σε αλλο κουρδισμα τι γινεται?να περασω απο E standard σε D standard?θα γυρναω τα κλειδια ολη την ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Zones - Subtitles

 

Δείτε στο τέλος του βίντεο. Άρα υπάρχει ένα catch στο bend. Δεν είναι όλα τόσο εκπληκτικά φτιαγμένα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια χαζη ερωτηση?

και αν θελω να περασω σε αλλο κουρδισμα τι γινεται?να περασω απο E standard σε D standard?θα γυρναω τα κλειδια ολη την ωρα?

 

νομίζω πως το κούρδισμα το ορίζεις από τις βίδες στη γέφυρα...σαν τις ακέφαλες κιθάρες...

 

αλλά μάλλον δεν ενδείκνυται για "γρήγορη" αλλαγή κουρδίσματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε στο τέλος του βίντεο. Άρα υπάρχει ένα catch στο bend. Δεν είναι όλα τόσο εκπληκτικά φτιαγμένα.

 

λογικό....

ντάξει....η σχέση τιμή/λειτουργικότητα δεν έχει πάρει, στα μάτια μου, κάποια ιδιαίτερα ελκυστική αξία...

δηλαδή αν είναι να παλεύτεις να είσαι όχι μόνο στη Ζώνη 2 αλλά και στα όριά της ώστε να μη σου περιορίζει το μπεντ....βράσ'τα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι αλλο δεν καταλαβα.Τι γινεται με το τρεμολο ωρε λεβεντες?Καταργειται η ισχυει το συστημα  κρατωντας και την λειτουργια του ?Εδω σε θελω!Παντως αν ειναι να βαλω ολο αυτο το σιδερικο στην κιθαρα μου και να μην εχω και τρεμολο με συγχωρειτε αλλα δεν... :-\Ασε τα 330$... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... :-\Ασε τα 330$... ::)

Ξαναδιάβασε καλύτερα... ;D ;D

http://www.evertune.com/store/

 

Installation costs $200-300 depending on the installer and bridge type. )

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη ρε παιδια αλλα αυτο το πραγμα ειναι τοσο κακασχημο που αμα το βαλω πανω στη κιθαρα μου μετα απλα δεν θα παιζω με τη συγκεκριμενη.Φοβερη ιδεα γενικοτερα αλλα εχω την εντυπωση πως θα χανει αρκετα σε feel στα bends.Βεβαια ειναι μια νεα εφευρεση.Μπορει σε 2-3 χρονια να το εχουν κανει αψογο σε playability και σε εμφανηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση

Installation costs $200-300 depending on the installer and bridge type. )

μάλιστα...

άρα μιλάμε για τουλάχιστον 500$ και "μάλλον" ΔΕΝ μπαίνει σε SG!!!

 

καληνύχτα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια χαζη ερωτηση?

και αν θελω να περασω σε αλλο κουρδισμα τι γινεται?να περασω απο E standard σε D standard?θα γυρναω τα κλειδια ολη την ωρα?

 

Προφανώς θα είναι σα floating. Θα ρυθμίζεις τα ελατήρια της γέφυρας να κεντράρουν σε D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω λενε οτι μπορεις να κανεις και bends, στην ουσια πρεπει να καταργησεις την λειτουργια του. σου λεει να το εχεις στην zone 2.9. μουφα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου