Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Bridge pickup;


Aggelos22i

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ενισχυτη εχεις ? και αν εχεις πεταλακια γραψτα και αυτα

ενισχυτης Laney VC 15 απο εφφε εχω αρκετα :P και οπως ειπα εχω και μετταλοκιθαρο απλα θελω να κανω την στρατ στα μετρα μου  :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι επιλογες ειναι παρα πολλες ωστοσο λογω του οτι επιθυμεις να κρατησεις τους ηδη υπαρχοντες μονους με τα 250αρια ποντεσιομετρα καπως δυσκολευει τη κατασταση...

Η καλυτερη περιπτωση απ'οσες εχω ακουσει ειναι ο Seymour Duncan JB...δουλευει πολυ καλα με 250αρια και αν  τον εχεις αρκετα χαμηλα σε υψος δε θα εχεις μεγαλη διαφορα στην ενταση με τους μονους...

 

Οπως ειπα οι επιλογες ειναι πολλες αλλα με 250αρια αυτο θα διαλεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επιλογες ειναι παρα πολλες ωστοσο λογω του οτι επιθυμεις να κρατησεις τους ηδη υπαρχοντες μονους με τα 250αρια ποντεσιομετρα καπως δυσκολευει τη κατασταση...

Η καλυτερη περιπτωση απ'οσες εχω ακουσει ειναι ο Seymour Duncan JB...δουλευει πολυ καλα με 250αρια και αν  τον εχεις αρκετα χαμηλα σε υψος δε θα εχεις μεγαλη διαφορα στην ενταση με τους μονους...

 

Οπως ειπα οι επιλογες ειναι πολλες αλλα με 250αρια αυτο θα διαλεγα...

θα προτιμουσα να γινει σωστη δουλεια και ας κοστιζει κατι παραπανω οποτε πειτε μου το καλυτερο που εχω να κανω  ::)

κατι οφ τοπικ και συγνωμη... εχθες το τρεμολο μου κοπηκε μεσα στην γεφυρα  :P τι κανω σε αυτην τη περιπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή μπλοκ

το μπλοκ αν δεν κανω λαθος ειναι το κομματι που μπενουν και τα ελλατηρια και βιδωνει πανω στην γεφυρα ετσι; η το αγοραζω ολοκληρο και ησυχαζω;

υ.γ. κανε τον κοπο να μου στειλεις και ενα λινκ σε παρακαλω αν υπαρχει κατι απο ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ειπε ο blackie

+1 απο μενα - jb θα εβαζα και εγω στη θεση σου - μια χαρα ενισχυτη εχεις δεν χρειαζεσαι και πολλα παραπανω  ;)

 

1 ερωτηση:

πως στο διαολο καταφερες και σου εσπασε το block ?  ;D

με το ποδι πατας το τρεμολο ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μπλοκ αν δεν κανω λαθος ειναι το κομματι που μπενουν και τα ελλατηρια και βιδωνει πανω στην γεφυρα ετσι; η το αγοραζω ολοκληρο και ησυχαζω;

 

Θεωρητικά μπορείς να πας σε έναν σιδερά, να σου ανοίξει σπειρώματα στο κομμάτι που έχει μείνει σπασμένο μέσα στο μπλοκ, και στη συνέχεια να περάσει μια βίδα και να το τραβήξει/ξεβιδώσει έξω.

 

Πρακτικά αγοράζεις καινούργιο block.

 

Δεν ξέρω που θα βρεις στην Ελλάδα, από μαγαζιά έξω και ebay εύκολα, ό,τι block και να είναι. Πολλοί πάντως σε τέτοιες περιπτώσεις πετάνε το τρέμολο και βάζουν άλλο.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ερωτηση:

πως στο διαολο καταφερες και σου εσπασε το block ?  ;D

με το ποδι πατας το τρεμολο ?

χμμ.. οχι ακριβως! οταν την βαζω στην θηκη το ξεβιδωνω γιατι δεν χωραει καλα μια μερα λοιπον την εβαλα χωρις να το βγαλω και καπως στραβωσε δηλαδη ενω οταν το σηκωνες επεφτε απο μονο του μετα κολλαγε.. στην προσπαθεια μου να το ισιωσω πρεπει να εκανε αρχη ρηγματος χωρις να το καταλαβω και μιας και το υλικο ειναι ατσαλι και εκει που βιδωνει ειναι αρκετα λεπτο στην επομενη προσπαθεια κοπηκε πρασο!!! συμβαινουν αυτα  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πολλοί πάντως σε τέτοιες περιπτώσεις πετάνε το τρέμολο και βάζουν άλλο.

αυτο λεω και εγω να κανω  :) ολοκληρο το βρισκω ελλαδα να μην μπλεκω με εξωτερικο και καθυστερηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο λεω και εγω να κανω  :) ολοκληρο το βρισκω ελλαδα να μην μπλεκω με εξωτερικο και καθυστερηση;

μιας και ειναι fender παρε τηλ στον Στολλα και δες αν εχουν και αν εχουν αν μπορουν να στο στειλουν

http://www.stollas.com/

αν δεν εχουν ρωτα τους πιο αλλο θα μπορουσε να κανει για την κιθαρα σου

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου