Προς το περιεχόμενο

Aged whige knobs


Aggelos22i

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ενδιαφερει να ξερω τι οργανο εχω πως να το κανουμε εινα η περιεργεια αξιοσεβαστε marathon!  ;)

Αυτή η περιέργεια, καταλήγει στο γυαλόχαρτο...και τότε είναι αργά νέε μου ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

άρα όταν (εάν) αποφασίσεις να το πουλήσεις...και ο επόμενος, αυτό θα δεί και όχι τα πολλά κομμάτια... ;)

...άρα δεν σε νοιάζει από πόσα κομμάτια αποτελείται :)

 

Ακριβώς.  ;) ;) (τι μαφία που είσαι ρε Marathon...)

 

Ακόμα και αν υποθέσουμε πάντως ότι τα πολλά κομμάτια δεν παίζουν ρόλο στον ήχο, υπάρχει, πρώτον το θέμα της κοροϊδίας (κιθάρα φτιαγμένη από.... περισσεύματα!) και το ζήτημα του... βάρους! Διότι αν το σώμα είναι από 5-6 κομμάτια και πάνω, η κόλλα μόνο θα ζυγίζει περισσότερο από το ξύλο!  :P

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η περιέργεια, καταλήγει στο γυαλόχαρτο...και τότε είναι αργά νέε μου ;D ;D

Ωχ! ας αλλαξουμε θεμα! χαχαχα δεν πειραζει οτι και να ειναι ειμαι πλεον δεμενος μαζι της οποτε..  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λενε οτι ενα κομματι ειναι καλυτερο απο δυο τρια η περισσοτερα ,ισως ειναι θεμα ομοιομορφιας του ηχου(?) ,εγω το καταλαβενω πως ειναι καλυτερα ενα κομματι γιατι μεταφερονται οι δονησεις απο τις χορδες καλυτερα ,ευκολοτερα,και πιο ομοιομορφα στο σωμα,(για οσους πιστευουν οτι παιζουν ρολο τα ξυλα στον ηχο,ειμαι απο αυτους)

απο κι και περα αν σου αρεσει ο ηχος της κιθαρας σου ολα τα αλλα ειναι περιττα ,παντως καλο ειναι που θες να ξερεις το οργανο σου (δεν εννοω το....δικο σου)

για παλαιωμενα κουμπακια και αλλα δες και εδωhttp://www.crazyparts.de/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη μου κιθάρα πάντως...είναι ένα κομμάτι ;)

g4.jpg

κουπι  ::) ??? πως καταφερνεις να αλλαζεις ετσι την ψυχολογια! ωραιος marathon  ;) αα κατι που λεγαμε πριν ο νεσκαφες να ειναι ανακατεμενος η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το καταλαβενω πως ειναι καλυτερα ενα κομματι γιατι μεταφερονται οι δονησεις απο τις χορδες καλυτερα

 

τοτε ολοι αυτοι οι κατασκευαστες ακουστικων κιθαρων (Martin,Taylor etc) που δεν χρησιμοποιουν One piece backs & soundboards δεν ξερουν τι τους γινεται.... ;D για να μη αρχισουμε με τις Les Paul που απο κατασκευης ειναι....χιλια κομματια... ;D

 

δεν παιζει ΚΑΝΕΝΑ ρολο στον ηχο,ακομα και ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ μια κιθαρα απο 7 κομματια που ειναι καλοφτιαγμενη,ελαφρια και resonant θα ακουγεται καλυτερα απο μια απο ενα κομματι που ειναι γκουμουτσα... ;D

 

παντως εχω 2 τελε που ειναι απο 1 κομματι ash...πλακα εχουν για να πουλαω μουρη...η καλυτερη τελε που ειχα ποτε μου ηταν μια 69αρα που ηταν φτιαγμενη απο ...6 κομματια τα 3 ash ,τα 2 alder & το ενα....ο θεος ξερει τι (μαλλον hackberry) ηταν δε πουπουλο ..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εχω 2 τελε που ειναι απο 1 κομματι ash...πλακα εχουν για να πουλαω μουρη...η καλυτερη τελε που ειχα ποτε μου ηταν μια 69αρα που ηταν φτιαγμενη απο ...6 κομματια τα 3 ash ,τα 2 alder & το ενα....ο θεος ξερει τι (μαλλον hackberry) ηταν δε πουπουλο ..... ;D

η περιεργεια και το αγχος μου εφυγε δια μαγειας  ::) αρα απο οσα κομματια και να ειναι δεν παιζει ρολο! και κατι που υποθηκε πριν για ηχους οι fender strat βγαζουν σχεδον ΟΛΕΣ fender strat ηχο ειτε ειναι alder ειτε οχι (ταπεινη μου γνωμη) SF βρηκα κατι ενδιαφερον θα κανω μια κινηση http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-CREAM-PICKUP-COVERS-KNOBS-4-FENDER-STRAT-GUITAR-/300532665996?pt=Guitar_Accessories&hash=item45f9248e8c#ht_1135wt_1031

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα solid οργανα κανενα, ακομα και τα neck throught - set neck

(δεν ξερω αν το εγραψα και σωστα)

Μυθος για να χερονται οι αλλοι (οσοι δεν παιζουν με fender)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου