Προς το περιεχόμενο

eBay - UPS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Πριν 2 βδομάδες (στις 30 Ιουνίου) πήρα από το eBay (από online store στην Αγγλία με feedback 100%) ένα πεταλάκι της Danelectro (όχι SUPERFUNK, δεν πήρα ούτε το tunamelt - tremolo, ούτε το dan echo delay, αλλά το Hash Browns Flanger). Τους ρώτησα πότε μου το έστειλαν και μου απάντησαν ότι το έστειλαν στις 4 Ιουλίου με UPS και ότι θα κάνει περίπου 4 μέρες να έρθει. Εγώ, αν και αθηναίος, σπουδάζω Θεσσαλονίκη στις 8 Ιουλίου κατέβηκα Αθήνα, έχοντας όμως δώσει σαν διεύθυνση παραλαβής την διέυθυνση της Θεσσαλονίκης.

 

1η ερώτηση: Η UPS τα φέρνει μέχρι Ελλάδα και μετά αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ ή σου τα φέρνει κατ'ευθείαν σπίτι σου;

 

2η ερώτηση: Αν αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ (δεδομένου ότι μεχρι σήμερα δεν έχει έρθει κάτι - πήρα τηλέφωνο) είναι λογικό να έχει αργήσει τόσο;

 

3η ερώτηση: (ψιλοάκυρη με τα παραπάνω) Τι γνώμη έχετε για το συγκεκιμένο πεταλάκι; Το έχει ακούσει κανείς; Στο Harmony Central που διάβασα, πάντως, οι γνώμες ήταν πολύ θετικές.

 

Ευχαριστώ.

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx για την απάντηση. Γνωρίζεις αν στην περίπτωση που δε με βρουν και μου αφήσουν ειδοποιητήριο, μέχρι να το παραλάβω θα πληρώσω τέλη αποθήκευσης στην UPS;

 

Επίσης αν τους πάρω τηλέφωνο (από Δευτέρα, μιας και δε νομίζω να δουλεύουν σαββατοκύριακο) και τους το ζητήσω, θα μπορέσουν να μου το στείλουν στην Αθήνα που βρίσκομαι τώρα(αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, λογικά όλο και κάτι παραπάνω θα πληρώσω εεε; - τουλάχιστον αυτό κατάλαβα σε μια περίπτωση του fleamail παλιότερα που διάβασα στο forum);

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έξοδα αποθήκευσης θα πληρώσεις και κανά 10άρικο για να σου το στείλουν Αθήνα σίγουρα!

 

Πάρτους τηλ γιατί όσο ποιο γρήγορα το πάρεις τόσο λιγότερα έξοδα θα πληρώσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου