Προς το περιεχόμενο

Πως συγχρονίζω τα granite dd501 με το vst plugin superior drummer;


mogolos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω την ηλεκτρονικη drums granite dd501 κ δεν μπορω να το συνδεσω με το vst plugin superior drummer.Τα εχω ολα αλλα δν μπορω να βγαλω ακρη,εχω laptop,superior drummer,e-drum kit με usb μονο επειδη δεν εχει  midi out, presonus audiobox sound card,cubase.Επιλεγω στο cubase το superior drummer μετα επιλεγω μονο ως sound card την presonus audiobox αλλα ρε παιδια εχω παντα latency το γαμημενο.Μια βοηθεια καποιος ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια με βοηθησατε πολυ,αλλα στο buffer της audio card τι επιλεγω ωστε να εχω 0 latency?

 

0 latency δε πρόκειται να έχεις. Θα πας στο Device Setup και θα επιλέξεις την κάρτα σου. Θα έχεις γύρω στα 5.5ms latency ή λιγότερο. ΜΗΔΕΝΙΚΟ δεν έχει καμιά budget friendly καρτα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι 0 μόνο σε μια digi των 2000Ε ειχα δει,και εκεί δεν ήταν απόλυτα σταθερό...Για να σε βοηθήσω σε μια κάρτα των 80 ευρώ είχα 6,2ms...Που δεν βοήθησε και πολύ!:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai omws paidia emina ekplhktos me tin presonus audiobox card,epeleksa sto device set up 48khz, highspeed,high k exw 3.8ms latency.einai yperoxw.....k sorry gia to greeklish

 

Αρα ήταν καθαρά buffer!όσο για τα γκρικλις,γράφε αν μπορείς Ελληνικά...Θα στο πουν και άλλοι για αυτό σε πρόλαβαν!Νο γουόρις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου