Προς το περιεχόμενο

Τιμή πώλησης για Fender strat USA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία Fender strat USA επανέκδοση το '62. Η κιθάρα είχε αγοραστεί γύρω στο '80. Δεν γράφει made in USA αλλά όπως μου απάντησαν από την Fender σύμφωνα με το serial number τότε που κατασκευάστηκε έβγαιναν μόνο αμερικάνικες.

Δεν έχει παιχτεί ποτέ σε live.

Μήπως ξέρει κανείς σε τί τιμή μπορω να την πουλήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα με το αν είναι όλα original, σε τι κατάσταση είναι, τι χρώμα είναι (υπάρχουν κάποια σπάνια), κλπ.

 

Πάντως αρκετά ακριβά. Έχω δει τέτοια reissues σε αμερικάνικα sites πάνω από $2000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα με το αν είναι όλα original' date=' σε τι κατάσταση είναι, τι χρώμα είναι (υπάρχουν κάποια σπάνια), κλπ.

 

Πάντως αρκετά ακριβά. Έχω δει τέτοια reissues σε αμερικάνικα sites πάνω από $2000.[/quote']

 

Κρύβε λόγια ρε συ....:D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα Search στο ebay για παρόμιες κιθάρες σαν την δικιά σου και θα δείς...

 

Όσο ποιο Original και όσο ποιο καλή η κατάσταση ανεβαίνει και η τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αλλα τοτε εβγαιναν μονο ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΕΣ.....οι αμερικανικες επανεκδοσεις αρχισαν να βγαινουν απο το 85 (απο το 80 & μετα ουσιαστικα η CBS ειχε μεταφερει την παραγωγη στην Ιαπωνια & το 84 η εταιρεια (το αμερικανικο κομματι της & το ονομα για ολοκληρο τον κοσμο πλην της Ιαπωνιας) αγοραστηκε απο τους σημερινους ιδιοκτητες της ,λογικα σκεπτομενοι και την πληρη "αποξενωση" της Ελλαδας απο τον υπολοιπο κοσμο τα χρονια εκεινα πρεπει εφθασαν στην Ελλαδα γυρω στο 86-87...

 

το προβλημα ειναι οτι και τα γιαπωνεζικα (1980-1985) & τα αμερικανικα (1985-μετα) εγραφαν δε ΟΛΑ στο neckplate το χαρακτηρισμο v+6 νουμερα....μπερδεμενα πραματα...

 

αν λοιπον με το "γυρω στο 80" εννοεις ΠΡΙΝ το 86 η κιθαρα ειναι σαφως γιαπωνεζικη (μην εμπιστευεσαι και τοσο πολυ αυτα που σου λενε απο τη Fender σχετικα με τα serial nrs... :wink: καθοτι στη συγκεριμενη σειρα επικρατει το χαος..)

 

κατα την ταπεινη μου γνωμη βεβαια οι γιαπωνεζικες ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερες απο τις αμερικανικες της περιόδου αυτης(παρολο που τα αμερικανικα reissues του 85-90 πιανουν τρελλες τιμες στο ebay)

 

αν ειναι γιαπωνεζικη (δηλ.αγορασμενη απο το 80-85) γυρω στα 700-800 ευρω ειναι μια λογικη τιμη (αν ειναι σε τελεια κατασταση ισως και κατι παραπανω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα είναι κατασκευή του '88 όπως μου είπαν σήμερα και όλα που έχει πάνω είναι original. Το serial είναι V032054.

Η κιθάρα αυτή δεν είναι δικιά μου. Εγώ μπασίστας είμαι και βοηθώ μια φίλη που θέλει να την δώσει (αν και προσπαθώ να την πείσω να μην τη δώσει ή τουλάχιστον να μην την σκοτώσει) γι' αυτό και δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες.

Πάντως ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε κατα πασαν πιθανοτητα ειναι Αμερικανικη

 

οι τιμες παιζουν καπου εδω

 

http://www.gbase.com/Stores/Gear/GearList.aspx?GS=Y&SF0=12&SD0=1&SF1=8&SD1=1&FY=1988&LY=1989&Keyword=fender+stratocaster

 

στις ΗΠΑ ,η κιθαρα πρεπει για να πιασει τις τιμες αυτες να εχει τη βαλιτσα της & να ειναι απειραχτη :wink:

 

γυρω στα 1500 ευρω νομιζω ειναι λογικη τιμη..(αν βεβαια ισχυουν τα παραπανω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου