Προς το περιεχόμενο

Μια γκαζιά (όχι δρόμος)


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα (βιαστικά που τ' άκουσα χθες) μου φερε για κάποιο λόγο το Jump! των VH στο (λέμε τώρα) μυαλό.

Περισσότερο θυμίζει το Just like Paradise/David Lee Roth.Στο κουπλέ.

 

Πάντως απλά με άρεσε.....είχε το κατιτίς του.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου θυμίζει την πίεση ελαστικών της μοτό μου, αφού μάλιστα η εξέταση του προστάτη λέγεται PSA  :P

Ουπς!

Παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι τόσο ουδέτερο όσο η πίεση των ελαστικών σε σχέση με το PSI, οπότε πλέον θα μου κολλήσει δια παντός ο συσχετισμός με το PSA.

 

Πίσω στο κομμάτι, Σπύρε δες και το ενδεχόμενο να ξεκινάει με το σχήμα της κιθάρας και μετά να μπαίνουν τα ντραμομπάσα ("ρε φίλε, εγώ το έγραψα ή εσύ, για να ξέρω", σε ακούω να λες, και θα έχεις και δίκιο!). 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο θυμίζει το Just like Paradise/David Lee Roth.Στο κουπλέ.

 

Πάντως απλά με άρεσε.....είχε το κατιτίς του.

 

Thanks Κώστα. Κάτι προς τα εκεί μου φέρνει κι εμένα. Ροκοχαρουμενιά.  ;D

 

Ουπς!

Παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι τόσο ουδέτερο όσο η πίεση των ελαστικών σε σχέση με το PSI, οπότε πλέον θα μου κολλήσει δια παντός ο συσχετισμός με το PSA.

 

Πίσω στο κομμάτι, Σπύρε δες και το ενδεχόμενο να ξεκινάει με το σχήμα της κιθάρας και μετά να μπαίνουν τα ντραμομπάσα ("ρε φίλε, εγώ το έγραψα ή εσύ, για να ξέρω", σε ακούω να λες, και θα έχεις και δίκιο!). 

 

Χάρη είναι σωστή η ιδέα αλλά ρε φίλε εγώ το έγραψα ή εσυ; Για να ξέρω.  ;D ;D

 

JJ τωρα και σε σκληρο RnR. 8)

Ωραιος Σπυρε.Και πραγματικα ωραιος ηχος.

 

Ευχαριστώ Γιώργο. Ουσιαστικά το τζαμαρισματάκι για τον συγκεκριμένο ήχο γράφτηκε. Το ύφος δεν το 'χω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Αυτά  είναι !!!!!   φέρνω  το μπάσο  φοράμε  τα κάπελα   και  φύγαμε  για Αζερμπαϊτζάν  τους προλαβαίνουμε  ;D

 

Φίλος εδώ έχουμε και προϋπηρεσία- κάτω τα χέρια από τον JJ  ;D ;D ;D Δεν είδες δίπλα, μου έχουν κάνει και διαφήμιση  ;D 

 

Προσωπικά δεν μου έκανε VH, αλλά την ποζερία του την έχει  ;D Άξιος  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος εδώ έχουμε και προϋπηρεσία- κάτω τα χέρια από τον JJ  ;D ;D ;D Δεν είδες δίπλα, μου έχουν κάνει και διαφήμιση  ;D   

 

Προσωπικά δεν μου έκανε VH, αλλά την ποζερία του την έχει  ;D Άξιος  ;)

 

Τσίμπησες. Κι έλεγα πού είναι εκείνος ο άνθρωπος... ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τσίμπησες. Κι έλεγα πού είναι εκείνος ο άνθρωπος... ;D

 

Ήμανε στου στούντιο από το πρωί και έγραφα...  ;D Σε υπερπαραγωγή που που θα είναι και ο Sir με τον Nordius από τους γνωστοί  ;D ;D ;D

 

Αλλά μόλις άκουσα την... ποζερία  ;D ;D ;D ;D  δεν άντεξα  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο riff και ωραίος ήχος Σπύρο. Όντως του λείπει ένα ξέσπασμα, ένα λίγο πιο poserάδικο σόλο, αλλά κυρίως ένα γύρισμα, μια γέφυρα, μια μετατροπεία (μην πάει αλλού ο μυαλός σου ;D) κάτι τέτοιο τέλος πάντων, και μετά να ξαναγυρίζει. ;)

Δούλεψε το βρε συ. Λέει πολύ! :)

 

Edit: Προστάτη έχω κι εγώ αλλά οι γνωστοί μου τον λένε "νταβατζή" και όποτε πήγε για εξέταση τον έβγαλε ο δικηγόρος "καθαρό". ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο riff και ωραίος ήχος Σπύρο. Όντως του λείπει ένα ξέσπασμα, ένα λίγο πιο poserάδικο σόλο, αλλά κυρίως ένα γύρισμα, μια γέφυρα, μια μετατροπεία (μην πάει αλλού ο μυαλός σου ;D) κάτι τέτοιο τέλος πάντων, και μετά να ξαναγυρίζει. ;)

Δούλεψε το βρε συ. Λέει πολύ! :)

 

Edit: Προστάτη έχω κι εγώ αλλά οι γνωστοί μου τον λένε "νταβατζή" και όποτε πήγε για εξέταση τον έβγαλε ο δικηγόρος "καθαρό". ;D ;D ;D

 

Αυτά είναι. Ροκ και συζήτηση για προστάτες.  ;D

 

Στράτο έχεις δίκιο στις παρατηρήσεις. Μπορεί να το ξαναεπεξεργαστώ το τζαμαρισματάκι. Ευχαριστώ.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου