Προς το περιεχόμενο

Vintage SG vs Epiphone SG


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω παίξει με καμμία από τις δύο, διαβάζω όμως καλά λόγια για τις vintage κ ειδικά για τα wilkinson μέρη της (μαγνήτες, hardware). Μου αρέσει κ εμφανισιακά περισσότερο, προσωπικά βρίσκω ασχημούλι το headstock της epiphone...Σε περίπτωση που την προτιμήσεις, καλύτερα να την παραγγείλεις από εδω

http://www.dv247.com/guitars/vintage-vs6-electric-guitar-cherry-red--35386

μεγάλη χρηματική διαφορά ειδικά για τις μέρες μας... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o :o Απιστευτα χαμηλες τιμες!!!!

Εχω παίξει με vintage (LP) και ειναι πολύ καλες (για τα λεφτα τους) και τα καλά λογια για αυτές ειναι παρα πολλά.

Ταπεινή μου γνώμη ειναι οτι ειναι καλύτερη απο Epiphone (αυτου του budget) και σαφέστατα τα willikinson hardware (ειδικά οι μαγνήτες) που εχει ειναι καλύτερα απο τα stock της epi.

 

Θα συμφωνήσω με τον ριχάρδο για το headstock. Ειναι πολύ όμορφο και πιο "gibson"

 

more info: http://www.jhs.co.uk/vintageelectric.html

 

Ανδρέας

 

 

www.colorsound.gr - Hand made, All Tube Amplifiers, Effects, Accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει διαφορες vintage κιθαρες

les paul stratocaster και telecaster

 

ενα θα πω!

 

ο ορισμος του value for money  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω vintage rr και lp αλλά και epi G400. Η vintage υπερέχει σίγουρα σε nut, μαγνήτες κι επιλογέα! Κατά τ΄άλλα δεν έχουν τεράστιες διαφορές αλλά αξίζει να έχεις εξαρχής ένα πλήρες όργανο όπως η vintage παρά να αρχίσεις αναβαθμίσεις σε μια epi της ίδιας τιμής.

Βέβαια, μπορείς να βρεις πολύ οικονομικά μια epi g400 σε αγγελίες(κυκλοφορεί μια τώρα) οπότε το σύνολο used+μερικών αναβαθμίσεων μπορεί να συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου