Προς το περιεχόμενο

Blues προσπαθεια...!


mike_rhd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!!

Μια προσπάθεια για ένα blues κομματάκι κι από μένα.

Ας ρίξει μια αυτιά όποιος θέλει!!

Όλα τα σχόλια, παρατηρήσεις, συμβουλές είναι δεκτά φυσικά!!

Να 'στε καλά!!  ;D

 

Cowboy-Mike Sentis

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Not bad... (για μένα τουλάχιστον που είμαι και αρχάριος... ;D)

Φωνητικά πάντως θα μου άρεσε αν ήταν λιγάκι πιο άγριο...  8)

 

Αλλά στην τελική δικό σου είναι και το καλύτερο είναι αυτό που ακούγεται καλύτερα σε σένα...  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κιθαρίστας είσαι καλύτερος από τραγουδιστής.

Σαν τραγουδιστής είσαι καλύτερος από συνθέτης.

Σαν συνθέτης είσαι καλύτερος από παραγωγός.

Σαν παραγωγός είσαι καλύτερος από στιχουργός.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου πω αβιαστα ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο γιατι ακουσα μια ολοκληρωμενη προσπαθεια.

Επαιξες,εγραψες στιχο,τραγουδησες,ηχογραφησες,παρηγαγες..

Ειναι πολλα τα πεδια που ειχες να πολεμησεις και το αποτελεσμα,βγαζοντας τον μεσο ορο,ειναι ανω του μετριου.

Φυσικα το πιο δυσκολο ειναι η φωνη οπου φαινεται πως αν ασχοληθεις και αποκτησεις το υφος που χρειαζεται,μπορεις να τραγουδησεις καλα.

 

Αν το μπλουζ ειναι για σενα συνειδητη επιλογη και οχι ενα ασφαλες μονοπατι οπως νομιζουν και νιωθουν πολλοι που το ακολουθουν,ψαξε τον κιθαριστικο ηχο σου(αυτον που ηχογραφεις ΣΙΓΟΥΡΑ),ακομα και τα vst πλεον προσφερουν πειστικοτατους μπλουζ ηχους.

(Σε κοβω για περισσοτερο ροκ απο μπλουζ βεβαια..)

 

Επισης,μιας και το κομματι με πηγε σε ZZTOP,θα σου προτεινα να ακουσεις τη μαγεια στην απλοτητα του Bill Gibbons που σε στελνει με 2 νοτες στις πεδιαδες του Τεξας...

(Αφου σ αρεσουν τα καμπόικα..  :D ;))

Eννοω οτι στο τελος νομιζω πως επαιξες περισσοτερα απ οσα χρειαζονταν. :)

 

Καλη συνεχεια! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου πω αβιαστα ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο γιατι ακουσα μια ολοκληρωμενη προσπαθεια.

Επαιξες,εγραψες στιχο,τραγουδησες,ηχογραφησες,παρηγαγες..

Ειναι πολλα τα πεδια που ειχες να πολεμησεις και το αποτελεσμα,βγαζοντας τον μεσο ορο,ειναι ανω του μετριου.

Φυσικα το πιο δυσκολο ειναι η φωνη οπου φαινεται πως αν ασχοληθεις και αποκτησεις το υφος που χρειαζεται,μπορεις να τραγουδησεις καλα.

 

Αν το μπλουζ ειναι για σενα συνειδητη επιλογη και οχι ενα ασφαλες μονοπατι οπως νομιζουν και νιωθουν πολλοι που το ακολουθουν,ψαξε τον κιθαριστικο ηχο σου(αυτον που ηχογραφεις ΣΙΓΟΥΡΑ),ακομα και τα vst πλεον προσφερουν πειστικοτατους μπλουζ ηχους.

 

 

+++++++

Συνφωνω απολυτως και παρα πολυ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης,μιας και το κομματι με πηγε σε ZZTOP,θα σου προτεινα να ακουσεις τη μαγεια στην απλοτητα το Bill Gibbons που σε στελνει με 2 νοτες στις πεδιαδες του Τεξας...

Αυτό ακριβώς! Μπράβο κι από μένα!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στε καλά παιδιά σας ευχαριστώ όλους!!!

Από ηχογραφήσεις δεν έχω ιδέα. Ένα παλιό Boss BR-532 έπεσε στα χέρια μου και το παλεύω έτσι. ;D

Σαφώς χρειάζεται η ανάλογη φωνή για blues την οποία δυστυχώς δεν έχω!! Και γω πιο άγρια φωνητικά θα προτιμούσα  :-\

Αν και πάντα ήμουν της γνώμης πως στην Blues μουσική μετράει πιο πολύ η μουσική και το

"κλίμα" αν θέλετε, παρά οι στίχοι (σε λογικά πλαίσια πάντα), οι στίχοι αυτοί γράφτηκαν σε 10'  :P

Απλά δεν είχα ξαναπροσπαθήσει να γράψω κάτι σε τέτοιο ύφος είπα να το τολμήσω!! :)

Οσο για την ΜΑΓΕΙΑ του Billy Gibbons(τον οποίο υπεραγαπώ)... δεν χωράνε λόγια :P Θα συμφωνήσω εδώ ότι

less is more... 8) Θα προσπαθήσω να το εφαρμόσω!!

Σας ευχαριστώ όλους και πάλι!!! Mε βοηθήσατε πάρα πολύ!! ;D

(σορρυ που δεν αναφέρω ονόματα για τον καθένα ξεχωριστά αλλά είναι 6 το πρωί... ;D ;D )

 

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς! Μπράβο κι από μένα!

....και βεβαια για να το πετυχεις αυτο πρεπει να σαι απο το texas η απο καπου εκει κοντα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου