Προς το περιεχόμενο

e_bay bidding


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα νεύρα μου... προσπαθώ να πάρω κάτι απο το ebay και με το που κανω bid και παταω το update ένας συγκεκριμένος τύπος ήδη έχει bidάρει πιο ψηλά.... με δουλεύουν??? πότε πρόλαβαίνει? το έχουν βάλει στο αυτόματο ετσι ώστε όταν bidάρει κάποιος αυτομάτως να ανεβαίνει η τιμή και καλά απο κάποιον άλλον....?

Σας έχει τύχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ikon δεν χρειάζεται να νευριάζεις, έτσι λειτουργεί το ebay. Όταν κάνεις bid δηλώνεις το μέγιστο ποσό που είσαι διαθετημένος να πληρώσεις. Αν κάποιος έχει δώσει παραπάνω το bid κατευθίαν ανεβαίνει αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π.χ. αν αυτό που θέλεις να πάρεις έχει τώρα τιμή 50 ευρώ και 0 bids, άν εσύ κάνεις bid για 100 ευρώ η τιμή του θα εξακολουθεί να είναι 50 ευρω μέχρι κάποιος να αρχίσει να προσφέρει. Όταν κάποιος μπεί και αρχίσει να προσφέρει όσα και να βάλει από 51 μέχρι 100 θα μπαίνεις πάλι εσύ high bidder, άν όμως δώσει 101 θα μπεί αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π.χ. αν αυτό που θέλεις να πάρεις έχει τώρα τιμή 50 ευρώ και 0 bids' date=' άν εσύ κάνεις bid για 100 ευρώ η τιμή του θα εξακολουθεί να είναι 50 ευρω μέχρι κάποιος να αρχίσει να προσφέρει. Όταν κάποιος μπεί και αρχίσει να προσφέρει όσα και να βάλει από 51 μέχρι 100 θα μπαίνεις πάλι εσύ high bidder, άν όμως δώσει 101 θα μπεί αυτός.[/quote']

 

Ναι, αλλά ο Ikon λέει ότι η αντι-προτάσεις αυξάνονται αυτομάτως.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα κατάλαβα... ο τύπος έχει βάλει μάλλον ένα αρκετά μεγαλύτερο ποσό και έτσι όταν bidάρω εγώ δολάριο δολάριο και δεν έχω ξεπεράσει το ποσό που έχει βάλει αυτός μου δείχνει πάλι ότι ειμαι πίσω... το ποσό που έχει βάλει αυτός δεν φαίνεται.... μάλιστα μάλιστα.... κάτσε να μπώ να ρίξω λίγο χρήμα παραπάνω.... :( :(

 

Ευχαριστώ. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π.χ. αν αυτό που θέλεις να πάρεις έχει τώρα τιμή 50 ευρώ και 0 bids' date=' άν εσύ κάνεις bid για 100 ευρώ η τιμή του θα εξακολουθεί να είναι 50 ευρω μέχρι κάποιος να αρχίσει να προσφέρει. Όταν κάποιος μπεί και αρχίσει να προσφέρει όσα και να βάλει από 51 μέχρι 100 θα μπαίνεις πάλι εσύ high bidder, άν όμως δώσει 101 θα μπεί αυτός.[/quote']

 

Ναι, αλλά ο Ikon λέει ότι η αντι-προτάσεις αυξάνονται αυτομάτως.

 

ετσι γινεται.

οταν π.χ. εχω βαλει εγω 100 ευρω highest bid & εσυ κανεις bid για 70 τοτε βγαινει μυν. "bid higher than 70" ,αν μετα βαλεις 90 τοτε βγαινει μυν. "bid higher than 90" μονο οταν ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ τα 100 θα γινεις ο current highest bidder.

 

παντως γενικα στο ebay υπαρχουν πολλοι επαγγελματιες με ειδικα προγραμματα και παρα πολλοι snippers δηλ. ανθρωποι που απλα παρακολουθουν μια auction και "μπινταρουν" στα τελευται 10-20 δευτερολεπτα κλεβοντας σου "τη μπουκια απο το στομα" θελει πειρα το πραγμα.

 

Μια καλη αρχη ειναι ΠΟΤΕ να μη βαζετε highest bid ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ποσο,δηλ. μη βαζετε 130 ευρω αλλα 131,7 π.χ. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αν δεν περιμενεισ μεχρι τα τελευταια δευτερολεπτα δεν θα κανεισ δουλειά. Ειδικα σε αντικειμενα μεγαλης ζητησης. Και παντα εχαρταται απο το ποσο εισαι διατεθιμένος να δωσεις.

www.fabliquid.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παντως γενικα στο ebay υπαρχουν πολλοι επαγγελματιες με ειδικα προγραμματα και παρα πολλοι snippers δηλ. ανθρωποι που απλα παρακολουθουν μια auction και "μπινταρουν" στα τελευται 10-20 δευτερολεπτα κλεβοντας σου "τη μπουκια απο το στομα" θελει πειρα το πραγμα.

 

πειραζει που εχω και εγω τετοιο προγραμμα χωρις να ειμαι επαγγελματιας και το βρηκα πολυ ευκολα στο νετ??? :wink: :wink: :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ενα γνωστό προγραμματάκι στο οποίο του λες μέχρι πόσα φράγκα είσαι διαθετιμένος να δώσεις και το προγραμματίζεις να χτυπήσει ενα λεπτό πριν κλείσει η δημοπρασία.

Ρε παίδες υπάρχει κανας καλός άνθρωπος να βοηθήσει και εμάς που δεν έχουμε πιστωτική; :roll: Ειδικά με το γερμανικό e-bay έχω πάθει πλάκα...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά προγράμματα για "snipping" στο Internet, αλλά από ότι ακούω δεν είναι όλα αξιόπιστα. Ένα από τα πιο γνωστά είναι το e-snipe.

 

Όσο για τη διαδικασία υποβολής προσφορών, ρίξε μια ματια και εδώ.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου