Προς το περιεχόμενο

e_bay bidding


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει! Η electron visa! Δεν είναι πιστωτική, είναι χρεωστική! Ανοίγεις ένα λογαριασμό (στην Alpha bank τον έκανα εγώ) και σου την δίνουν μαζί. Δεν πληρώνεις απολύτως τίποτα για να την έχεις. Και πού απλά όταν θές να αγοράσεις κάτι πάς στην τράπεζα(στο ΑΤΜ καλύτερα) και κάνεις μια κατάθεση το ποσό στον λογαριασμό σου και τελείωσες! Έχεις και ασφάλεια αλλά πάνω απόλα γλιτώνεις όλο το κόστος και τα κακά που συνεπάγονται με το να έχεις πιστωτική! Πώ ούτε πωλητής να ήμουν! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχει ενα γνωστό προγραμματάκι στο οποίο του λες μέχρι πόσα φράγκα είσαι διαθετιμένος να δώσεις και το προγραμματίζεις να χτυπήσει ενα λεπτό πριν κλείσει η δημοπρασία.

Ρε παίδες υπάρχει κανας καλός άνθρωπος να βοηθήσει και εμάς που δεν έχουμε πιστωτική; :roll: Ειδικά με το γερμανικό e-bay έχω πάθει πλάκα...

 

Απλά στο γερμανικό ebay δεν είναι πολλοί οι χρήστες που χρησιμοποιούν Paypal και αυτό είναι βλακεία γιατί δε συμφέρουν καταθέσεις σε τράπεζες κτλ..

Βέβαια είναι μερικοί που άμα τους το ζητήσεις δέχονται για paypal..

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ενα γνωστό προγραμματάκι στο οποίο του λες μέχρι πόσα φράγκα είσαι διαθετιμένος να δώσεις και το προγραμματίζεις να χτυπήσει ενα λεπτό πριν κλείσει η δημοπρασία.

Ρε παίδες υπάρχει κανας καλός άνθρωπος να βοηθήσει και εμάς που δεν έχουμε πιστωτική; :roll: Ειδικά με το γερμανικό e-bay έχω πάθει πλάκα...

 

Η πιστωτικη σου ειναι αχρηστη στο γερμανικο ebay το 90% των πωλητων δεχεται μονο εμβασματα,ετσι κι αλλοιως πιστωτικη δεν δεχεται σχεδον κανεις ουτε στο αμερικανικο ebay.Δεχονται μονο paypal το οποιο μπορει να συνδεθει μονο με κανονικη πιστωτικη καρτα & οχι προπληρωμενη.

Παντως πανω κατω τα εξοδα εμβασματος & Paypal ειναι σχεδον ιδια,απλα με το εμβασμα χανεις χρονο στις τραπεζες (βεβαια πια μπορει να το κανεις και τηλεφωνικα οποτε no problem)

 

η φθηνοτερη τραπεζα στα εμβασματα ειναι με διαφορα η NOVABANK

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιστωτικη σου ειναι αχρηστη στο γερμανικο ebay το 90% των πωλητων δεχεται μονο εμβασματα,ετσι κι αλλοιως πιστωτικη δεν δεχεται σχεδον κανεις ουτε στο αμερικανικο ebay.Δεχονται μονο paypal το οποιο μπορει να συνδεθει μονο με κανονικη πιστωτικη καρτα & οχι προπληρωμενη.

 

Mέγα λάθος! Εγώ πώς έχω δηλαδή paypal? H visa electron δεν είναι προπληρωμένη κάρτα αλλά χρεωστική κάρτα που είναι μέρα με την νύχτα. Θεωρείτε κανονική visa όπως όλες οι άλλες και είναι δεκτή όπου είναι δεκτή και η visa με μόνη διαφορά οτί χρεώνει και δεν πιστώνει...

Πάντως όποτε έχω αγοράσει από γερμανό μέσω e-bay και έχω ζητήσει να πληρώσω με pay pal κανένας ποτέ δεν μου αρνήθηκε και ας αναγκάστηκε να δημιουργήσει λογαριασμό pay pal. Κανένας δεν σε αναγκάζει να πληρώσεις με έμβασμα, άλλωστε δεν είναι και τόσο ασφαλές και το e-bay το αποδοκιμάζει σαν τρόπο πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και ο φθηνότερος τρόπος για έμβασμα είναι να έχεις πρόσβαση στον λογαρισμό σου μέσω internet, όπου κάνεις το έμβασμα μόνος σου και τα έξοδα είναι μόνο 3 ευρώ ανεξαρτήτος ποσού, για αποστολές προς τράπεζες μέσα στην ευρωπαική ένωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η VISA ELECTON λειτουργει με back up τον τραπεζικο σου λογ/μο για αυτο και μπορεις να ανοιξεις λογ/μο paypal.

 

σε ποια τραπεζα πληρωνεις 3 ευρω για εμβασμα γιατι εγω online διαχειριζομαι το λογ/μο μου και δεν εχω πεσει ποτε κατω απο τα 20 (μηπως δεν εχεις συνυπολογισει τα εξοδα του ανταποκριτη που παντα τα χρεωνεσαι εσυ??)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alpha bank, μία φορά έστειλα έμβασμα online και μου χρέωσε 3 ευρώ για ποσό 230 ευρώ. Υπάρχει μια λίστα με ανταποκρίτριες τράπεζες σε όλη την Ε.Ε. στο site της Alpha, σε όλες αυτές χρεώνεσε μόνο 3 ευρώ και στο καταστατικό της κάρτας η χρέωση εμφανίζεται σαν έξοδα ανάληψης χρημάτων από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κοιταξω γιατι αν ειναι ετσι συμφερει πολυ περισσοτερο απο το Paypal (χρεωνει ενα 3% το οποιο οι περισσοτεροι πωλητες στο φεσωνουν αν και δεν επιτρεπεται)

 

τελικα ξαναδιαβαζοντας εδω

 

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_help-ext&eloc=588&loc=579&unique_id=1027&source_page=_home&flow=

 

πρεπει πλεον να δεχονται και προπληρωμενες καρτες οποτε εχεις δικιο (φτανει βεβαια φανταζομαι να εκδιδουν statement για να δεις το activation code)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου φεσώσουν τα έξοδα οι πωλητές πολύ απλά ανοίγεις ένα dispute και τα πέρνεις πίσω αμέσως, ποτέ δεν πρέπει να δέχεσαι κάτι τέτοιο μιάς και το pay pal είναι εντελώς δωρεάν στους αγοραστές σαν υπηρεσία.

Οι προπληρωμένες κάρτες δεν εκδίδουν καταστατικό, οι ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ :lol: όπως η electron visa έχουν κανονικό μηνιαίο καταστατικό όπου και θα αναγραφεί το activation code όταν κάνεις αίτηση για λογαριασμό pay pal.

Πάντως με το pay pal, την electron και το web banking έχω βρεί την υγειά μου, πληρώνω χωρίς να πληρώνω φέσια, αναπάσα στιγμή μπορώ να ελέγχω τη χρεώθηκα μέσω του web και έχω και ασφάλεια 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα λοιπον ισχυει οτι οι προπληρωμενες δεν "παιρνουν" paypal, για τις χρεωστικες δεν μπαινει θεμα η DINNERS αλλωστε χρεωστικη ειναι οχι πιστωτικη :wink:

 

το paypal fee στο χρεωνουν αφου ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ βεβαια οχι κατα τη διαρκεια του transaction δηλ. με αλλα λογια σου λενε οτι αν θες σωνει και καλα paypal θα πρεπει να πληρωσεις το 3% ,παντως σε λιγο καιρο θα δωθει και σε εμας η δυνατοτητα συνδεσεις του τραπεζικου λογ/μου μας με το paypal οποτε φανταζομαι τα εξοδα θα μειωθουν κι αλλο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου