Προς το περιεχόμενο

Νέο τραγούδι (θέλω βοήθεια έχω κολλήσει)


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά όπως λέει κι ο τίτλος έχω ένα καινούριο τραγουδάκι που όμως έχω κολλήσει άγρια και θέλω βοήθεια... Δεν έχουν μπει ακόμα λόγια αλλά θέλω να μου πείτε πρώτα κάποιες επισημάνσεις ώστε να βγει καλό... Νομίζω πως είμαι λίγο εκτός χρόνου σε 1-2 σημεία αλλά δεν είμαι σίγουρος... Πραγματικά τη μία φορά μου φένεται καλό την άλλη όχι... Και δεν ξέρω πως και τι να κάνω... Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να το αφήσω έτσι λιτό και απλό (και απλά να μπει η φωνή από πάνω) ή να του προσθέσω κάτι ακόμα... (ίσως καμιά λούπα με τσέλο)...

Το ξέρω πως θα φάω πάλι κρα αλλά πείτε τουλάχιστον καμιά ιδέα για το τι να κάνω...  :-X

melancholy.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω πως είμαι λίγο εκτός χρόνου σε 1-2 σημεία αλλά δεν είμαι σίγουρος... Πραγματικά τη μία φορά μου φένεται καλό την άλλη όχι... Και δεν ξέρω πως και τι να κάνω...

Θα σου πώ πως θα το κάνεις...Θα το παρατήσεις καμμιά εβδομάδα, κανένα μήνα και θα ασχοληθείς με κάτι άλλο. Μετά ξαναάκουσέ το ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πώ πως θα το κάνεις...Θα το παρατήσεις καμμιά εβδομάδα, κανένα μήνα και θα ασχοληθείς με κάτι άλλο. Μετά ξαναάκουσέ το ;)

Το είχα παρατήσει μία βδομάδα κι όμως ακόμη με την πρώτη ακρόαση μου φενεται κάπως, με τη δεύτερη λέω πως είναι υπέροχο... Για αυτό ρώτησα μήπως μπορεί κάποιος να το ακούσει για πρώτη φορά και να μου πει τι ακούει.. Το ξέρω πως είναι πρήξιμο αλλά θέλω να έχω τελειώσει το άλμπουμ σε σουσικό επίπεδο μέχρι το πάσχα...  :-\

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ακουω και επανερχομαι !!!!!  :P

 

EDIT:

ΝΑΙ - σε πολλα σημεια εισαι εκτος χρονου οχι σε 1-2

 

προσωπικα θα του εβαζα κανα 2 arpeggio με το ebow για να σπασει λιγο μεταξυ του πιανο και του beat - ή εστω καποιο αρπισμα με ακουστικη κιθαρα απο πισω με λιιιιιιιιιγο phaser

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα θα του εβαζα κανα 2 arpeggio με το ebow για να σπασει λιγο μεταξυ του πιανο και του beat - ή εστω καποιο αρπισμα με ακουστικη κιθαρα απο πισω με λιιιιιιιιιγο phaser

Προσωπικά θα έβαζα αρκετά στακάτα από Garritan Orchestra...ίσως φωνές από Voices of Passion-Bulgarian Mode- και παίξιμο κιθάρας αλά Ronnie Jordan...Μα είστε σοβαροί και οι 2? Βέβαια είναι Παρασκευή σήμερα 8) 8)

Άλλο να σου πούμε πως μας φαίνεται και άλλο πως θα ενορχηστρώσεις...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα έβαζα αρκετά στακάτα από Garritan Orchestra...ίσως φωνές από Voices of Passion-Bulgarian Mode- και παίξιμο κιθάρας αλά Ronnie Jordan...Μα είστε σοβαροί και οι 2? Βέβαια είναι Παρασκευή σήμερα 8) 8)

Άλλο να σου πούμε πως μας φαίνεται και άλλο πως θα ενορχηστρώσεις...

σα να εχεις δικιο μου φενεται  :D :D

απλως ειπα τι θα εκανα αν ηταν δικο μου το κομματι  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο να σου πούμε πως μας φαίνεται και άλλο πως θα ενορχηστρώσεις...

Κοίτα το πως να ενορχηστρώσω δεν θα μου το πείτε σίγουρα.. Αλλά το "μου φένεται άδειο" ή το "είναι ωραίο έτσι και θα έβαζα τίποτα" είναι κάτι που θα ήθελα... Επίσης πχ ακούγοντάς το τώρα με τον καθηγητή μου στο μηχανουργείο μου είπε για το πιανάκι στο τέλος (που είναι μαζί με το beat) ότι είναι εκτός πράγμα που έχει γίνει επίτηδες επειδή θα μπουν τα σκρατς και θέλω να είναι λάθος... Το θέμα μου είναι οταν ξεκινάει το beat και για τα επόμενα 8-10 bars αν είμαι όντως εκτός... Εκεί είναι το θέμα μου... ΝΟΜΙΖΩ πως είμαι πολύ εκτός στο 3ο bar αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος καθότι μπορεί να το έχω συνηθίσει, η δεν ξερω γω τι... :-\

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα καινούριο τραγουδάκι που όμως έχω κολλήσει άγρια

 

Χουμμμ... Μηπως εχεις ξεφυγει? ::) Εισαι σιγουρος οτι εσυ το γραφεις?

Ααααχχχχ καημενη καφριλα. Ολοι τελικα σε προδιδουν... ;D

 

Νομιζω οτι τα κουνηματα ειναι στα πλαισια του αποδεκτου. Για το πιανακι στο τελος

θα ελεγα να μπουν πρωτα τα σκρατς και μετα να δεις την συνολικη εικονα με βαση

τα γουστα σου. Προσωπικα θα το καρφωνα ;)

 

Καλο ειναι, τι σε τρωει?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου φαίνεται άδειο ούτε εκτός...

Νομιζω οτι τα κουνηματα ειναι στα πλαισια του αποδεκτου.

...αυτό!

Άσε που εάν έχω χρόνο το ΣΚ, θα κάτσω να βάλω και Garritan Orchestra και φωνές και κιθάρες (όχι αλά Ronnie Jordan βέβαια) ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χουμμμ... Μηπως εχεις ξεφυγει? ::) Εισαι σιγουρος οτι εσυ το γραφεις?

Ααααχχχχ καημενη καφριλα. Ολοι τελικα σε προδιδουν... ;D

Δεν το έπιασα αυτό... Τι εννοείς? :-X

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου