Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην κοινότητα και από εμένα,

Είμαι νέος στο Forum και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα από πλήκτρα παρά μόνο από κιθάρα, οπότε θα ήθελα να μου δώσετε  τα φώτα σας γύρω από ένα synthesizer που υπάρχει στην κατοχή μου. Το μόνο που ξέρω για αυτό είναι το μοντέλο, το οποίο είναι  Yamaha YC 30, φαίνεται αρκετά παλιό αλλά καλοσυντηρημένο. Θα θελα να μου πείτε αν ξέρετε περίπου πόσο κυμαίνονται  στην αγορά ή ακόμα αν υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που αγοράζει τέτοιου είδους synthesizer ή να μπορεί να το κοστολογησεί!!! 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο λίγο που είδα δεν είναι synthesizer αλλά combo organ.
Είδα τη φωτογραφία και θυμήθηκα οτι ήταν το πρώτο όργανο που είχε ένα φίλος οργανίστας 70αρης τώρα...
Το υπολογίζω late 70's (1976-1979).

Από τιμές δεν ξέρω, είναι λίγο στη μόδα τα vintage όργανα αλλά αυτο δεν είχε κάτι ιδιαίτερο. Έψαξα ebay και είδα ένα "τρελό" από Γαλλία να το δίνει 600 Ευρώ!
Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω οτι αξίζει τόσο. Με τόσα βρίσκεις Hammond.
Ελλάδα αν τα καταφέρεις και βρεις κάποιον να σου δώσει 150 Ευρώ, πιστεύω οτι είναι καλά, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος και να υπάρχει αγοραστής διαθέσιμος να δώσει παραπάνω.

Βάλε μια αγγελία ξεκίνα κι εσύ από 600 και δες τι γίνεται....

Αθήνα είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, fsatark είπε

Απο λίγο που είδα δεν είναι synthesizer αλλά combo organ.
Είδα τη φωτογραφία και θυμήθηκα οτι ήταν το πρώτο όργανο που είχε ένα φίλος οργανίστας 70αρης τώρα...
Το υπολογίζω late 70's (1976-1979).

Από τιμές δεν ξέρω, είναι λίγο στη μόδα τα vintage όργανα αλλά αυτο δεν είχε κάτι ιδιαίτερο. Έψαξα ebay και είδα ένα "τρελό" από Γαλλία να το δίνει 600 Ευρώ!
Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω οτι αξίζει τόσο. Με τόσα βρίσκεις Hammond.
Ελλάδα αν τα καταφέρεις και βρεις κάποιον να σου δώσει 150 Ευρώ, πιστεύω οτι είναι καλά, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος και να υπάρχει αγοραστής διαθέσιμος να δώσει παραπάνω.

Βάλε μια αγγελία ξεκίνα κι εσύ από 600 και δες τι γίνεται....

Αθήνα είσαι;

Αθήνα είμαι ναι, ευχαριστώ για την απάντηση , 600 και εμένα μου φαίνονται πολλά η αλήθεια είναι.
Ξέρεις μήπως κάποιο κατάστημα που να μπορώ να το πάω για να δουν  την κατασταση του και μήπως το κοστολογιζουν κάπως?

Επίσης δεν μπορώ να το βάλω αγγελία αν δεν ξέρω σε τι κατάσταση βρίσκεται και αν λειτουργεί κανονικά ,σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δουλεύει καλά θα ειναι ΞΕΦΤΙΛΑ να το δωσεις 150 ευρω.

 

Κατω απο 600 ευρω ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ. (στις ΗΠΑ τα βρισκεις μεχρι και $1000)

 

Μιλαμε για ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ vintage organ (ΔΕΝ εχει ηχο Hammond και ουτε ηταν ο σκοπος του να εχει ηχο Hammond ανήκει περισσότερο στα "φαρφιζοϊδη" organs αλλα εχει καλυτερο ηχο απο ολα τα γνωστα τέτοια όργανα (VOX,Frafisa,Elka κτλ.)   ΙΜΗΟ)  

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • admin changed the title to Yamaha YC 30
5 ώρες πριν, Superfunk είπε

Αν δουλεύει καλά θα ειναι ΞΕΦΤΙΛΑ να το δωσεις 150 ευρω.

 

Κατω απο 600 ευρω ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ. (στις ΗΠΑ τα βρισκεις μεχρι και $1000)

 

Μιλαμε για ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ vintage organ (ΔΕΝ εχει ηχο Hammond και ουτε ηταν ο σκοπος του να εχει ηχο Hammond ανήκει περισσότερο στα "φαρφιζοϊδη" organs αλλα εχει καλυτερο ηχο απο ολα τα γνωστα τέτοια όργανα (VOX,Frafisa,Elka κτλ.)   ΙΜΗΟ)  

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στην διαδικασία να ψάξεις και να με βοηθήσεις, μακάρι όντως να πιάνει τόσα , το πρόβλημά μου είναι ότι δεν ξέρω αν λειτουργεί κανονικά καθώς δεν έχω ιδέα από πλήκτρα 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μα για να πάρεις τόσα ή όσα αξίζει θα πρέπει να το δει και ένας ειδικός πρώτα. π.χ. Μανώλης Χναράκης.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, yameth είπε

Μα για να πάρεις τόσα ή όσα αξίζει θα πρέπει να το δει και ένας ειδικός πρώτα. π.χ. Μανώλης Χναράκης.

Ναι αυτό ψάχνω γιατι δεν έχω ιδεα, σε ευχαριστώ πολυ , θα τσεκάρωτον κύριο μήπως μπορέσει να με βοηθήσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου